Skocz do zawartości
shafran

Zintegrowana Czy Audigy 2 Zs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytke gigabyta GA-EX38-DS4 i zastanawiam się czy podłączać starego wysłużonego audigy 2 ZS. Z jednej strony ma advance HD, certyfikat THX ale ta zintegrowana ma wsparcie dla HD audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiesz, co to jest HD Audio, to masz browara :P

 

A ze jestem cham i burak, to zamiast browara dostaniesz odpowiedz :P Owe "HD Audio" nie ma nic wspolnego z telewizja HD - jest to po prostu zlacze na plycie glownej w standardzie Intel HD Audio (zwane tez Azalia) do podlaczenia gniazd sluchawek i mikrofonu z przodu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodziło o spdif-out które moge podłączyć do mojego 9600GT. Na audigy nie mam tego zlacza...(audio też jest chronione przez hdcp)

Chcesz podłączyć wyjście cyfrowe audio do karty graficznej ? :lol:

 

ps. jeśli masz zewnętrzny DAC to sprzedaj tego audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby dało się podłączyć wyjście SP/DIF do karty graficznej.

na kartach NV jest takie małe 2 pinowe złącze które co niektórzy mylą ze złączem do wiatraka ale jest to wejście cyfrowego sygnału AUDIO ale w jakim standardzie to jest nie szukałem jedynie co przychodzi mi teraz do głowy to SPDIF bo jest powszechny itd... wiec można podłączyć audio do grafiki :wink:

 

wszystko po to żeby puścić dźwięk i obraz w jednym kablu HDMI, w kartach ATI odbywa się to bez pośrednictwa takich kabli

 

jeżeli masz zamiar korzystać z HDMI to w jakości dźwięku nie będzie różnicy miedzy Integrą a Audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kartach NV jest takie małe 2 pinowe złącze które co niektórzy mylą ze złączem do wiatraka ale jest to wejście cyfrowego sygnału AUDIO ale w jakim standardzie to jest nie szukałem jedynie co przychodzi mi teraz do głowy to SPDIF bo jest powszechny itd... wiec można podłączyć audio do grafiki :wink:

 

wszystko po to żeby puścić dźwięk i obraz w jednym kablu HDMI, w kartach ATI odbywa się to bez pośrednictwa takich kabli

 

jeżeli masz zamiar korzystać z HDMI to w jakości dźwięku nie będzie różnicy miedzy Integrą a Audigy

Hmmm, tylko po co to łączyć ? :neutral: I tak "zawsze" monitor łączy się do grafy a audio do wyjść SP-DIF (przy cyfrowym łączeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wystarczy dobry amplituner z hdmi oraz telewizor hd ready/full hd aby cieszyc dzwiekiem 5.1 (np na kolumnach) i dobrym obrazem na TV - a to wszystko z kompa jednym kablem. I to jest niby głupie? :P

 

P.S. Kabel z kompa idzie prosto do amplitunera, ktory oddziela dzwiek i drugim kablem (z amplitunera!!) np. hdmi wysyła obraz do telewizora bez zadnej utraty jakosci (przesył cyfrowy)

 

Teorytycznie wychodzi na to samo (2 kable), ale za to wychodzi tylko jeden mały kabelek z kompa.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wystarczy dobry amplituner z hdmi oraz telewizor hd ready/full hd aby cieszyc dzwiekiem 5.1 (np na kolumnach) i dobrym obrazem na TV - a to wszystko z kompa jednym kablem. I to jest niby głupie? :P

 

P.S. Kabel z kompa idzie prosto do amplitunera, ktory oddziela dzwiek i drugim kablem (z amplitunera!!) np. hdmi wysyła obraz do telewizora bez zadnej utraty jakosci (przesył cyfrowy)

 

Teorytycznie wychodzi na to samo (2 kable), ale za to wychodzi tylko jeden mały kabelek z kompa.

A nie lepiej kabelek do monitora (z pikselem mniejszym od 0,5 mm :lol: ) i kabelek z integry do amplitunera ?

 

Jakoś nie widzę korzystania z TV jako jedyny wyświetlacz do PC ... a jeśli ktoś tak robi to niech sobie lepiej kupi konsolę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie brałem pod uwagę aby ktoś słuchał i oglądał na TV podłączonym do PC ( ... dźwięk do bani ... potężny piksel ) :wink:

moj monitor ma wejscie HDMI :wink: ale z niego nie korzystam bo odkryłem je przy okazji tego tematu :D

 

a co do telewizora to chyba każdy ma wyjście cyfrowe dźwięku wiec w czym problem żeby wyłączyć wbudowane głośniki i puścić nie naruszony dzięki dalej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kabelek do monitora (z pikselem mniejszym od 0,5 mm :lol: ) i kabelek z integry do amplitunera ?

 

Jakoś nie widzę korzystania z TV jako jedyny wyświetlacz do PC ... a jeśli ktoś tak robi to niech sobie lepiej kupi konsolę :wink:

Sam mam zamiar w wakacje sprzedac 19" lcd w celu kupienia TV 26-32", by uzywac go jako monitor do kompa,tv i wyswietlacz do konsoli.

Przed takim telewizorem nie siedzi sie w odleglosci 50cm, tylko przynajmniej metr, dwa ;) Gwarantuje ze pikselozy wtedy nie bedzie widac :)

 

Ale koniec z offtopem:

Obojetnie z czego wyprowadzisz cyfrowy dzwiek przez spdif, jakosc bedzie taka sama. A2 ZS ma piny odpowiadajace za cyfrowe wyjscie, jestem tego pewien. Poszukaj rysunkow w google.

W kazdym razie na twoim miejscu sprzedałbym go poki cos warty lub podlaczyłbym analogowo i cyfrowo naraz (aby uzyskac efekty np. EAX na sygnale analogowym, a cyfrowy podczas np słuchania muzyki - niestety nie da sie uzyskac dodatkowych efektow takich jak EAX przez spdif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia SPDIF only to trzeba szukać czegoś ze sprzętowym kodowaniem do DD :) wtedy będzie DD i te bajery można też softowo ale ostatnio jak się tym bawiłem to było mało stabilne.

 

Właśnie, pamięta ktoś jak się to nazywało (ten programik) ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest tego sens przy dwoch kanałach? :) Jedynie co mi na mysl przychodzi to CMSS i inne zbedne bajery do słuchawek...

:lol:

 

Wiesz co to jest EAX ? - nakładanie efektu/"filtru" na jakiś dźwięk ... więc czemu miało by się dać przy 5 kanałach a przy dwóch już nie ? :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Wiesz co to jest EAX ? - nakładanie efektu/"filtru" na jakiś dźwięk ... więc czemu miało by się dać przy 5 kanałach a przy dwóch już nie ? :plum:

Mea culpa, masz racje. Tak wiem co to jest EAX, poprostu na 5.1 widziałem ogromną roznice miedzy EAX a brakiem EAX, to juz na stereo nijaką ;)

Nadal nie jestem pewien co do sygnału cyfrowego + efekty takie jak EAX... Wszędzie gdzie czytałem to dzwiek cyfrowy idzie z kompa nienaruszony, wszelkie EQ niedziałają lub powodują, że sygnał staje sie nieczytelny itd. itp. Jesteś pewien, że puszczone stereo cyfrowo można dowoli "obrabiac" efektami dodatkowymi i filtrami ?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że puszczone stereo cyfrowo można dowoli "obrabiac" efektami dodatkowymi i filtrami ?

Tak - sprawdzałem praktycznie ... co prawda na Realtek 883 podłączonym cyfrowo do monitorów Edirol ( więc max EAX2 ) - ale filtry działają .

 

Swoją drogą nawet teoretycznie nie widzę przeszkody w działaniu filtrów w stereo.

 

:wink:

 

EDIT- teraz mi się przypomniało że w Audigy 1 też testowałem [ doskonale było to słychać w EAX3 (HD) i grze Hitman chyba 2 - scena na początku w kościele ... spowiedź i to echo - już pomijam że nienaturalnie i niepotrzebnie dodane bo konfesjonał tłumi .... ale tak to jest jak twórcy gier się nie spowiadają :lol: ]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, masz racje. Tak wiem co to jest EAX, poprostu na 5.1 widziałem ogromną roznice miedzy EAX a brakiem EAX, to juz na stereo nijaką ;)

Nadal nie jestem pewien co do sygnału cyfrowego + efekty takie jak EAX... Wszędzie gdzie czytałem to dzwiek cyfrowy idzie z kompa nienaruszony, wszelkie EQ niedziałają lub powodują, że sygnał staje sie nieczytelny itd. itp. Jesteś pewien, że puszczone stereo cyfrowo można dowoli "obrabiac" efektami dodatkowymi i filtrami ?

Chodzi o to, ze zaden amplituner nie odczyta Ci sygnalu cyfrowego w "formacie" EAX - musialbys to zakodowac do DD albo DTS, bo tylko takie standardy dzwieku przestrzennego obsluguje 95% sprzetu audio na rynku. Wiec zostaje tylko stereo, bo Creative w swojej niezmierzonej madrosci nie potrafi wykorzystac sowich superpoteznych ukladow do zrobienia tak prostej rzeczy <_<

 

Zeby bylo zabawniej, w starszych zestawach 5.1 i 4.1 Creative (tych robionych przez Cambridge Soundworks) bylo przewidziane zlacze cyfrowe, ktorym z karty mozna bylo wypuscic 5.1 z EAXem (tzw. digital DIN). Trik polegal na tym, ze lecialo w nim 3x stereo, jak na wyjsciach analogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze zaden amplituner nie odczyta Ci sygnalu cyfrowego w "formacie" EAX - musialbys to zakodowac do DD albo DTS, bo tylko takie standardy dzwieku przestrzennego obsluguje 95% sprzetu audio na rynku.

EAX to tylko efekty audio w środowisku 3D - nie jest to standard transmisji czy formatu dźwięku. Tak więc EAX można wysłać jako PCM ( przy standardzie SP-dif max 2 kanały ... po to creative zastosował 3x sp-dif by było 6 kan.) .... można też wysłać jako 5.1 przez pojedyncze sp-dif w standardzie/formacie Dolby Digital (AC3) lub 5.1 DTS - jeśli karta w locie skompresuje 5.1 PCM (w takim formacie jest EAX) do wspomnianych stratnych formatów. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...