Skocz do zawartości
lukaszek1905

Komputer Do Obróbki Video Hd

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku obróbki RAID to wręcz konieczność. Szybkość zwiększa do 2 razy. Korzyści są oczywiste :)

Czy ja wiem? Z tego co do tej pory sie bawilem to o szybkosci decyduje procek, a jesli juz dysk zaczyna byc waskim gardlem to i tak robi sie to na tyle szybko ze da sie przelknac... No ale nigdy na raid nie pracowalem wiec moge sie mylic :)

A co do kart graficznych to juz sa narzedzia wykorzystujace moc GPU, ale na razie to rodzynki tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to jeszcze raz pytam o płytę główną, tylko żeby miała firewire i raid. (coś w granicach 300zł tak myślę)

 

OK, to jeszcze raz, jaka płytę główną żeby miała firewire i raid (myślę że w granicach 300zł nie wiecej, dobrze by było jakby byłą tańsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i co do karty graficznej, to skonsultowałem to z znajomym, to wolał by tańszą kartę graficzną, (ale nową),

 

a i jeszcze są przemyślenia co do procesora, czy jest różnica pomiędzy prockami co mają L2 cache 6MB, a L2 np 2MB ? czy jest to odczuwalne w montowaniu itp, obróbce filmu?

Edytowane przez lukaszek1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze są przemyślenia co do procesora, czy jest różnica pomiędzy prockami co mają L2 cache 6MB, a L2 np 2MB ? czy jest to odczuwalne w montowaniu itp, obróbce filmu?

A o jakie dokładnie procesory Ci chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje złożyć komputer do obróbki HD.

Myślę na podstawce INTEL'a.

 

Płyta główna, procesor, karta graficzna, pamięć, dysk twardy, zasilacz, obudowa.

 

pamięci myślę że 4GB, dysk twardy może 320GB, a tak to sam nie wiem, bo rok temu składałem kompa, a teraz już sie wszystko pozmieniało.\

 

pozdrawiam

Jak do obróbki HD to większy dysk, minimum 500gb myślę, że seagate 7200.11 32mb będzie szybki i w miarę cichy.

Intela E8200 wystarczy na płycie na przykład asus P5KE możesz go podkęcić do 4ghz jeśli do tego dokupisz fajny wentylator.

Grafika ze wsparciem HD więc jeśli nie będziesz grał najtańsza HD3450 256mb, a jeśli chcesz grać to dowolną z serii ATI 3xxx lub nV 9xxx zależności od pojemności portfela i sympatii :) uwaga na 2900 od ati i 8xxx od nVidii bo nie mają wsparcia HD!

4*1gb możesz być corsair 1066 na temat pamięci jeszcze odpytaj, bo widziałem tylko jeden test gdzieś i go teraz nie mogę znaleźć.

Obudowa wyciszająca 15kg może być chieftec, i cichy zasilacz np bequite.

Możesz wziąć dwa dyski 250gb ale dobrze sprawdź czy nie brzęczą i jednak wyjdzie Ci drożej.

Chłodzenie proca tacens lub scythe, wentylatory tacens najlepiej (w miarę tanie i bardzo ciche).

Podsumopwując, największe znaczenie będzie dla Ciebie miał duży dysk twardy, potem para procesor/wsparcie HD w grafice, potem płyta i RAM a sama wydajność grafiki przypuszczalnie wcale lub tylko do zabawy, więc ktoś już sugerował aby wziąć 2*500gb dobrego dysku i ja bym się z tym zgodził, jeśli to faktycznie ma być stacja HD.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o grafe to myślę coś ze stajni nvidii, coś koło geforce'a 7xxx.

kurde, chce żeby ten sprzet jak najtaniej wyszedł. a potem zawsze moge dokupywac np dysk, ramy napewno 4gb, procek e8200 tak jak mówione było, troszkę mnie dręczy ta płyta główna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...