Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadal problem z kompem a dokładnie chodzi o mój zasilać CORSAIR 620W :cry: który w momencie jak load gry ma 99% i już w samej grze CRYSIS WH, zaczyna pykać, terkotać, szmerać itd. W czym tkwi problem? Czy nie wyrabia ze stabilnością napięcia, przegrzewa się a wszystko z powodu 280GTX?

 

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zmiany karty na GTX280 musiałem również zmienić zasilacz:

-beQuiet 650W- miałem 2 sztuki i obydwie piszczały pod obciążeniem.

-Tacens Supero 700, na karcie 8800GTS chodził super. Po zmianie na 280 porażka. Objawy takie jak twoje.

Dopiero ENERMAX 625 poradził sobie z moją konfiguracją - totalna cisza.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zmiany karty na GTX280 musiałem również zmienić zasilacz:

-beQuiet 650W- miałem 2 sztuki i obydwie piszczały pod obciążeniem.

-Tacens Supero 700, na karcie 8800GTS chodził super. Po zmianie na 280 porażka. Objawy takie jak twoje.

Dopiero ENERMAX 625 poradził sobie z moją konfiguracją - totalna cisza.

Ello Jack,

jakj dokładnie masz model zasiłki? bo widziałem wersje VIP...hmm. Czy tobie zasiłki tylko w grach ćwierkały tak jak u mnie? Zapuszczam ORTHOSa i mam idealna ciszę zacznę grac i robi się nie miło. Czego to jest wina? mam stsunkowo DOBRY zasilacz - drogi niestety kupiony kilka miesięcy temu :sad:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet także pod orthosem.

Tacens natomaist tylko w grach ćwierkał. Co do enermaxa to sprawdzę dokładnie w domu co to za wersja.

W zasilaczach niestety wysoka cena nie idzie w parze z jakoscią.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mój be quiet! jest cichuteńki, cewki można usłyszeć tylko przykładając ucho do wylotu powietrza, ale to niezaleznie od obciążenia. Wogóle to mój komp i tak za słaby do tej zasilki, co widać po napięciu 12 V które oscyluje w idle koło 12.5 V, a w stresie poniżej 12.4 jeszcze nie widziałem.

jacekcz twój komp raczej nie za wiele więcej prądu zjada, więc chyba musiałeś trafić na jakąś felerną sztukę be quiet!a.

 

Swoją drogą dawniej miałem NeoTEC-a X3800, na początku nie ćwierkały cewki, po jakimś 1.5 roku zaczęły i się to stopniowo nasilało, tyle że ćwierkały zdecydowanie mocniej w idle niż pod obciążeniem. W końcu zasiłka się spaliła, a miałem wtedy słabiutki komp nie ciągnący chyba nawet 200 W. Od tej pory jak ćwierkanie cewek pojawia się dopiero po jakimś czasie od razu przeczuwam najgorsze. Obecnie też wymieniam zasiłkę najwyżej co dwa lata, obecną mam rok i póki co chyba formy nie straciła, tylko pasowało by ją czymś dociążyć.

 

Wogóle jak myślicie, obsługa SLI na X58 będzie zależeć tylko od sterowników NV? Bo jak tak to wydaje mi się realna szansa na przerobienie tych sterów tak aby SLI działało też na starszych chipsetach. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale, możliwość SLI na X58 ma być odblokowana w biosie. I to też nie zadarmo bo nVidia żąda za to opłatę. Jak firma produkująca mobasy zapłaci to dostanie "klucz" do oblokowania SLI. Tylko nie bić :wink: jak coś pomieszałem, bo nie wiem czy to jeszcze aktualne i czy dobrze zapamiętałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal problem z kompem a dokładnie chodzi o mój zasilać CORSAIR 620W :cry: który w momencie jak load gry ma 99% i już w samej grze CRYSIS WH, zaczyna pykać, terkotać, szmerać itd. W czym tkwi problem? Czy nie wyrabia ze stabilnością napięcia, przegrzewa się a wszystko z powodu 280GTX?

HELP

Jak widać po mojej sygnaturce też mam GTX280 i Korsarza 620 i nie słyszę ani ćwierkania, ani terkotania ani szmeru, ani itd. Może masz felerny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś używał corsarza hx520 na 280gtx?

Lepiej nie ryzykuj, ja mam Corsaira 620W i jest BUBA, mogę zapomnieć o O/C procy do 4,5Ghz - zasiłaka odmawia posłuszeństaw- na 8800GTS bez problemu dochodziłem to dych wartości ale widoczenie 280GTX jest wybitnie prądożerne ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak podczas skrolowania stron na necie karta ( chyab karta) daje dziwne dzwięki...? to cewki? jak to diabelstwo uciszyć? Jak gram to przynajmniej wiatraki chodzą i dźwięk leci z glośników a korzystając z netu miałem ciszę. f...k Chyba sobie jakies stopery kupię do uszu :|

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij zasilacz z budy i postaw go obok wtedy zidentyfikujesz źródło tych dźwięków. Stawiam na zasilacz - w razie czego wysyłaj na serwis.

Z zasiłką było wszystko Ok do momentu przjścia na 280gtx(na 8800GTS pracuje rewelacyjnie) dzwieki podczas skrolowania ida z karty graficznej. Jak to ........naprawić, zniwelować ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...