Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co chłopie o to pytałem i dostałem odpowiedź - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3117507

 

Potem w tej zakładce Overclocking zmieniasz pole Force constant performance level na 2D.

ok, ok już ustawiłem ale jeszcze mam problem z ustawieniem obrotów wiatraka w 2D - jest nieaktywne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniakiem ciszy nie jestem ale podczas grania czasami sie niezle rozkreca i daje po uszach, co do tego scythe to wygrzebalem w necie ze jednak brakuje tam radiatorka na NVIO2-chip, to chyba ten mniejszy z przodu karty, aby bylo w pelni kompatybilne, z przeprowadzonych testow wynika ze jakiegos szalu co do temperatur tez nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniakiem ciszy nie jestem ale podczas grania czasami sie niezle rozkreca i daje po uszach, co do tego scythe to wygrzebalem w necie ze jednak brakuje tam radiatorka na NVIO2-chip, to chyba ten mniejszy z przodu karty, aby bylo w pelni kompatybilne, z przeprowadzonych testow wynika ze jakiegos szalu co do temperatur tez nie ma

Jak ja patrzyłem to był radiator na nvio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja patrzyłem to był radiator na nvio.

Jest , ale podobno o złym rozstawie nóżek montażowych. Da się to samemu zmienić/obejść - ale fakt faktem ,nie ma tego rozwiązania zrobionego poprawnie w tym przypadku - stąd na stronie Scythe, oficjalnie nie ma wsparcia dla GT200 Series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no rzeczywiście dawno nie patrzyłem kursu. Ostatnio jak zerkałem to był ledwo ponad 2.10 zł , a teraz normalnie szaleństwo, bo coraz bliżej trójki :).

dlatego dziś kupiłem sobie gigabyte 260-kte póki kosztuje 810zł :)

szkoda, że nie mam jej jeszcze gdzie wsadzić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety po wczorajszym zakupie X-Fi musiałem przeinstalowac system aby nie wywalał blue screen i tu pojawił sie poroblem z RivaTuner 2.11 ponieważ połowa funkcji jest nieaktywna - cos z prawami admintratora... :blink: Jestem pod vista 64. Dodam ze juz z tym miałem problem ale nie pamiętam jak to odblokowałem.

 

pomocy

WIELKIE Thx za pomoc :rolleyes: zrobione i działa - podczas ponownej instalacji zaznaczyłem aktualizacjie i zadziałało hmm... Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak reguluj w Low-level system settings. Znajdziesz to w głównym oknie po prawej od wyższego Customize...

Harry Thx - zrobione :rolleyes:

 

Mam pytanie dotyczące podniesienia taktów do wartości 648/1404/2322 jakie znalazlem na karcie EVGA fabrycznie podkręconej. Czy na zwykłej 280tki takie OC jest bezpieczne na firmowym chłodzeniu?

Podaje moje temp w 2D przy 25% obr wiatraka

post-116004-1224369000_thumb.jpg

Ile jeszcze musimy czekać na coś DOBREGO od Arctic Cooling w stylu Accelero S2 - to było doskonałe chłodzenie a przynajmniej na 8800GTS? na wodę mnie nie stać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Temperatury w idle mnie osobiście jakoś strasznie nie obchodzą, ale w stresie nie jest za rewelacyjnie i to bez OC. Wiatrak na 40% to dla mnie max, nie przeszkadza mi jak gram w słuchawkach, bez słuchawek to go słychać, a przy tej prędkości w Crysisie widziałem ponad 80 stopni, FurMarka to przerwałem jak doszło do 93.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w idle mnie osobiście jakoś strasznie nie obchodzą, ale w stresie nie jest za rewelacyjnie i to bez OC. Wiatrak na 40% to dla mnie max, nie przeszkadza mi jak gram w słuchawkach, bez słuchawek to go słychać, a przy tej prędkości w Crysisie widziałem ponad 80 stopni, FurMarka to przerwałem jak doszło do 93.

 

ja proponuje zainwestować w chłodzenie nie grafy a obudowy. Jak masz pikarnik to sie nie dziw ze masz 93* C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obudowę mam otwartą i od boku wieje wentylator 120x120, troche na grafe, troche na mostki. Inne temperatury nie przekraczają 45. Bez tego wentylatora grafa jeszcze bardziej sie grzeje, właśnie to testuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta buda nie oznacza , że będziesz miał niższe tempy. Umnie po otwarciu budy tempy lęcą wyrażnie do góry , poza tym wyciąg lub wciąg z boku budy powoduje wzrost temp grafiki. Jeżeli w crysisie widziałeś tempy na poziomie 80stopni to radze ci nie włączać Clear Sky , wtedy najbidniej temp poleci o 5stopni.

 

Dobra rada chciecie mieć niższe tempy to dajcie podkładki pod wszystkie śruby , bo jak zawsze nvidia zapodaje za długie śruby by ograniczyć docisk i to konkretnie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal problem z kompem a dokładnie chodzi o mój zasilać CORSAIR 620W :cry: który w momencie jak load gry ma 99% i już w samej grze CRYSIS WH, zaczyna pykać, terkotać, szmerać itd. W czym tkwi problem? Czy nie wyrabia ze stabilnością napięcia, przegrzewa się a wszystko z powodu 280GTX?

 

 

HELP

Mój Tagan też ćwierka w Crysis,ale... tylko w Menu gry :). W samej grze nic nie słychać. Żeby było śmiesznie to samo jest w Crysis:Warhead. Wszelakie inne tytuły nie powodują żadnego piszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaJakiś czas temu na łamach naszego portalu przedstawiliśmy test kart graficznych, w którym udział brały dwa sztandarowe produkty Nvidii - GeForce: GTX260 oraz GTX280 z taktowaniami referencyjnymi. Dzisiaj nadszedł czas na te same karty, ale w lekko zmodyfikowanych odsłonach. Wszystkie mają wyższe częstotliwości zegarów, dzięki czemu i wydajność powinna wymiernie wzrosnąć. Do naszych rąk trafiły karty od Zotaca w wersjach AMP! Edition oraz edycje TOP od Asusa. Który produkt wyjdzie z tego porównania zwycięsko? W końcu gdy już płacimy za znaczek "OC", mamy prawo oczekiwać adekwatnego skoku wydajności. Zapraszamy zatem do porównania!

Pełna treść publikacji pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tagan też ćwierka w Crysis,ale... tylko w Menu gry :). W samej grze nic nie słychać. Żeby było śmiesznie to samo jest w Crysis:Warhead. Wszelakie inne tytuły nie powodują żadnego piszczenia.

to karta Wam piszczy nie zasilacz Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce wpadła dzisiaj GTX280 od EVGA Superclocked Edition . Co dziwne temp dużo wyższe niż na GTX280 od Gigabyte. Przy graniu w Crysis-a temp według Evga Precision to 105C (100% FAN) , w idle 40% FAN - temp. IDLE 52C . Zastanawia mnie czy karta może być walnięta czy może poprostu tak ma ten model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam wreszcie mojego GTX260 :)

 

Poprzednio miałem 8800GTS512.

 

I zdecydowania zmiana na lepsze :)

 

Karta jest chłodniejsza, poprzez 2 wtyczki 6pin ma lepsze zasilanko :) A mój Tagan 480W u22 radzi sobie :) Karta wizualnie mi się bardzo podoba - dla mnie ma to znaczenie :rolleyes: Jesli chodzi o kwestie głośności wentylatora, to całkowicie to samo co poprzednik.

 

Karta jest około 30% szybsza od poprzednika. Np. Crysis pod XP ale z trybem DX10(zmodyfikowane ini) miał 19 fps a teraz ma 25 fps.

 

Ale sterowniki są nie do końca dopracowane, np.: w Heroes of Might and Magic V szybciej działała poprzednia karta, na mapie przygody, w sytuacji nietypowego ustawienia kamery z widokiem na zaciemnione obszary. Ale pewnie to kwestia sterowników (178.24).

 

Najważniejsze jest to że AOE]I[ znowu działa!. Niestety 8800GTS i x38 nie są ze sobą kompatybilne w tej konkretnej grze i gra się wykrzaczała.

 

W Vantage Extreme miałem X2333 mam X4000.

 

Karty na razie nie kręcę. Po co :rolleyes:

 

Najfajniejsze jest to, że udało mi się ją kupić przez podwyżkami :lol2: . Teraz ta sama grafika jest 200zł droższa :damage_wall:

 

Zastanawiałem się też na Radeonem HD4870. Wybrałem jednak zielonych ze względu na CUDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj komentarz do tego artykulu.

Ceny sprzetu (wg. ESC.pl)

Asus x260 TOP, 896MB = 1100zl

ZOTAC x260 AMP, 896 MB = 1100zl

Asus x280 TOP, 1024MB - brak w ESC.pl, cena sugerowana w artykule = 1700zl

ZOTAC x280 AMP, 1024 MB = 1859zl

Modele Radeonow nie zostaly podane, ale przyjmijmy ze byly uzyte 'najdrozsze' wersje od Asusa:

Asus Radeon HD4850 TOP 512MB = 639zl

Asus Radeon HD4870 512MB = 869zl

 

Artykul fajny, sporo informacji kartach, sporo testow i co wazne, podany minimalny fps obok sredniego. Tym czego nie rozumiem, jest dobor kart w zestawieniu. Sugeruje sie, ze x260 jest w klasie z HD4850, ktory nie dosc ze jest PRAWIE 2x tanszy, to ma mniej ramu; x280 za to zestawia sie z HD4870 - no tu juz roznica jest we wszystkim: PONAD 2x mniejsza cena, 2x mniej ramu (dlaczego nie uzyto chociaz wersji z 1GB???)... Nie zrozumcie mnie zle - bardzo fajnie ze obydwa radki znalazly sie w zestawieniu, w koncu sa popularne. Ale czemu zbraklo HD4870x2? Cenowo to przeciez on jest konkurentem dla x280...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...