Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

A ma ktoś 260-tke ze 192 SP na referencyjnych taktach? Ciekawi mnie jaki na obecnych sterach można uzyskać GPU Score w Vantage na presecie Performance, bo pod koniec 2008 miałem prawie równe 8000.

 

Na obecnej karcie GPU Score mam 11278, a różnica 40% wydaje się trochę sporawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś 260-tke ze 192 SP na referencyjnych taktach? Ciekawi mnie jaki na obecnych sterach można uzyskać GPU Score w Vantage na presecie Performance, bo pod koniec 2008 miałem prawie równe 8000.

 

Na obecnej karcie GPU Score mam 11278, a różnica 40% wydaje się trochę sporawa.

Jakiego teraz masz proca po pierwsze , po drugie optymalizacja vantage skończyła się na serii 186 , nowe stery nic nie wnoszą w kwestii wydajności. Różnice między 192sp a 216sp to ~500pkt na gpu score. Zapomniałeś , że masz kręconego gtx260 :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co ma proc do rzeczy przy GPU Score? Podczas testów graficznych obciązenie nie sięga nawet kilku procent i przy 1.62 GHz i 3.6 GHz jest prawie taki sam wynik. Dlatego to najlepszy 3DMark jaki do tej pory był bo ładnie porównuje same karty (to że w grach nie raz jest inaczej nie ma znaczenia, każdy inaczej optymalizuje).

 

No kręconego, ale aż tyle by to dało? Shadery szybsze o 21% (plus 12.5% więcej SP), ROP-y szybsze o 18%, memki szybsze o 24%. To wszystko dało by 40% przyrost wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma obciążenia procesora do wymagań ??? :wink: W pierwszym teście gdzie jest płachta na motorówce to co grafika liczy :wink: , proca ciśnie równo. Drugi test trochę obiektów jest na ekranie w niektórych momentach :wink:

 

Ropy są mniej istotne najważniejsze są shadery i pamięć. Sama karta dała ci kopa ok 20-25% względem 192sp bez oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale skoro przy 1.62 GHz nawet jeden rdzeń nie jest w pełni obciążony, to jak on może wpływać na wynik GPU Score?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie noobskie pytanie koledzy. Jak do cholery podkręcić gtx 285 Gigabyte? Dziś bawiłem się kumpla bfg gtx 295 i wszystko grało w NVIDIA System Tools.

W moim przypadku Rivatuner pokazuje tylko GPU i Memory, przy czym zmiana suwakami nic nie daje. NVIDIA System Tools pokazuje tylko jeden suwak na 0mhz i nic nie da się zrobić. Natomiast aplikacja Gigabyte'a twierdzi, że nie mam karty Gigabyte. Pomóżcie proszę, bo mi ręce opadły. Czym to kurna ugryźć, żebym normalnie miał gpu/memory/shaders ?

 

 

Stery najnowsze

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozwiązał już problem przechodzenia w tryb 2d w Gainwardach? Sorki, ze nie mam czasu czytać całego topicu, a wpienia mnie to niemiłosiernie. Czasem działa to perfekcyjnie, a czasem nie działa w ogóle i nie potrafię namierzyć reguły. Komuś się udało? WinXP SP3 32bit jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem i probowałem róznych sposobów aby dojsc do tego co to powoduje z jednej gry łądnie wychodził do 2d a z drugiej juz nie.

 

Powiem szczerze problem nie jest po stronie karty Moja przesiadka z win XP 32bit na WIN 7 64 bit rozwiązał problem :)

 

Mam nadzieje ze ci pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można mieć problemy z zarządzaniem energii na xpeku , skoro problem z tym związane znikły wraz z pierwszym sterownikiem z seri 180.xx i już nie powróciły. Co innego vista/win7 do tej pory niektórzy mają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zauważyłem, że do 2D nie wraca gdy gra się wysypie czy zamknie się ją przez ALT+F4. Gdy normalnie wychodze z gier to zawsze wraca do 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem. Mam GTX 285, wreszcie znalazłem sposób na podkręcenie go na najnowszych sterach i chciałem porównać sobie w 3dmarku co daje mi oc gpu/shaderów/mem.

Na standardowych ustawieniach grafy mam ~17500pkt, jak tylko ruszę kartę o choć 1Mhz mam ~9000pkt. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozwiązał już problem przechodzenia w tryb 2d w Gainwardach? Sorki, ze nie mam czasu czytać całego topicu, a wpienia mnie to niemiłosiernie. Czasem działa to perfekcyjnie, a czasem nie działa w ogóle i nie potrafię namierzyć reguły. Komuś się udało? WinXP SP3 32bit jakby co.

 

A masz dwa monitory wlaczone? Przy dwoch monitorach GTX nie przechodzi w 2d.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem możesz mieć problemy , sam mam xp sp3 32bit i mobasa na tym samym chipsecie i tą samą kartę. Także nie wiem o chodzi , może system ma dosyć??

 

W przypadku zarządzania energii mobas ma znaczenie , także nie rozumie skąd u ciebie te problemy na xpeku.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Palit GTX 260 Sonic 216P. Karta ledwo weszła do budy. Mam 3 pytania na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie :

 

-[ROZWIĄZANE] Do czego służy mały kabelek który był w zestawie ? Z jednej strony mała dwupinowa wtyczka biała (do karty) z drugiej piny podobne do tych które wkładamy do płyty głównej (Power,Reset,Diody dysku) sęk w tym że ja mam wszystkie piny zajęte i nie wiem gdzie miałbym to włożyć, na jednym z tych pinów napisano GND :

 

http://img232.images...dsc00314so6.jpg

 

Napisano dziś, 22:35

Kabelek służy do wpuszczenia dźwięku w HDMI.

- Problem poruszony w wątku wyżej - moja karta także nie zwiększa obrotów, chociaż w RivaTunerze można ustawić na 100% i wtedy pięknie dmucha mi na twarz ( a brak wentylacji 2x spowodowal juz restart komputera, później przy ręcznym ustawieniu na 100% grałem w te same tytuły ponad 2h i 0problemów)

 

- Czy istnieje kompresor/dekompresor plików który korzysta z GPU ?

 

Całość zasila Fortron 500W (FSP500-60APN) którego polecam do tego zestawu. Działa na tyle stabilnie że E8200 wyciągnął 3900Mhz

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję z dwoma wentylatorami? Jeżeli tak, to u mnie zwiększają się bardzo powoli obroty dopiero po przekroczeniu 70 lub 75 stopni na karcie, nigdy nie urosło do większej wartości niż 44%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...