Skocz do zawartości
CzArNy`

Geforce 9500GT

Rekomendowane odpowiedzi

Imo 9500gt to ciekawa propozycja dla osób, które mało grają i nie lubia wysokich rachunków za prąd.

Na wrzesień planowane są nowe karty od ATI. Myślę, że warto poczekać. Poza tym cena 9500gt powinna wynosić max 170pln, skoro za 230pln można juz kupic 3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyjmie się raczej u osób, jak już pisano, które grają tylko sporadycznie. I zapewne będzie też dość popularna w tzw. "gotowych" zestawach - ale cóż, zawsze lepsze to niż 8500GT który był totalną klapą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

8500GT to totalna klapa? Przeca to mniej wiecej odpowiednik 7600 :> , a ten nie byl klapa :>

 

Co do rachunkow za prad. Z tego co czytalem na PPC to 8600GT pobieral ponoc podobna ilosc pradu jak 9600GSO :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby odpowiednik, ale wydajnościowo był trochę słabszy od 7600 ;) Za to 9500 jest kartą, na której spokojnie zagramy w większość produkcji na sensownych ustawieniach detali (czego nie można powiedzieć o 8500) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak tylko nadal pozostaje jedno pytanie. Zakladajac wersje , o ktorej wyzej napisano - to jest 170 zl , musimy odpowiedziec sobie na pytanie : co lepiej kupic? Czy za nawet te 170 zl to , czy szukac 3850 , ktory czesto pojawia sie w cenach 200-230 zl max , a na pewno jeszcze poleci w dol. Nawet patrzac na sam ram : 256 vs 512 , szybkosc Radka. Wedlug mnie osoby , ktore tez chca pograc (przeciez 8600GT sprzedawal sie raczej niezle o czym swiadcza portale i userzy) a nie maja wiekszej ilosci gotowki (tak jak i z 8600 , ktory byl ekonomicznym wyborem i pozwalal wiekszosc gier odpalac jednak z detalami na high w 1024x768 , pomijajac Crysisy czy Stalkery) raczej nie kupia tego poniewaz 2008 to nie 2007 (moze poszukaja uzywanego albo taniego 8600) , doloza do Radka.

 

Wedlug mnie i 170 za nia to porazka w obecnch realiach cenowo-wydajnosciowych w tym segmencie. Z reszta , narazie nie ma co debatowac skoro ceny sa smieszne.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rachunkow za prad. Z tego co czytalem na PPC to 8600GT pobieral ponoc podobna ilosc pradu jak 9600GSO :>

8600GT to tylko 43W TDP więc wątpie aby 9600GSO pobierał podobną ilość prądu skoro 9600GT ciągnie 95W a 8800GS 85W. Przy 9500GT to nie tyle chodzi o rachunki za prąd co wymaganie odpowiedniego zasilacza. Jak ktoś składa taniego kompa to raczej nie pakuje tam zasilacza za 150-200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rachunkow za prad. Z tego co czytalem na PPC to 8600GT pobieral ponoc podobna ilosc pradu jak 9600GSO :>

Jeżeli masz gdzieś link to byłbym wdzięczny.

W tej chwili 9600gso to najlepszy wybór dla osoby ze skromnym budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Linka nie mam , nie zapisuje takich rzeczy.

A co do zasilacza. GSO smiga bez problemow na Amacroxie , ktory kosztuje max te 150 zl , tymczasem zakup wynalazkow i to tanich msci sie na kazdym sprzecie , nie wazny przedzial cenowy grafik czy procow wiec jestem w 100% pewien tego , ze jesli klient uslyszy , ze na swoim moze co najwyzej napedzac wiatraczki to pomysli i kupi cos normalnego , chyba ze woli narazac sie kazdego dnia. Wiec nie wydaje mi sie aby sprawa zasilacza byla problemem. Tak , 200 zl juz jest ale moj 450PNF kosztowal 100 , czesto mozna dostac nowe w takich kwotach , zas wsklepie do 150 , czy tansze Modecomy.

 

Quazar , co do Twoich danych. PCIE ponoc dostarcza max 75W , a zdazaly sie wersje 8600GT , ktore wymagaly dodatkowego zasilania , a wiec pobierana moc na pewno byla wieksza niz samo zlacze pcie jest w stanie dostarczyc :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT to tylko 43W TDP więc wątpie aby 9600GSO pobierał podobną ilość prądu skoro 9600GT ciągnie 95W a 8800GS 85W. Przy 9500GT to nie tyle chodzi o rachunki za prąd co wymaganie odpowiedniego zasilacza. Jak ktoś składa taniego kompa to raczej nie pakuje tam zasilacza za 150-200zł.

9600gt 58wat , 8800gs/gt/9600gso pod warunkiem że gpu to samo napięcie to 78wat , ale wersje palit/gainward mają wyższe napięcie także pobór mocy mają wyższy o ok 10wat. Co do pci-express to łącznie jest 75wat dla 12v i 3.3v , dla 12v zostaje ok 55wat , to 75wat to jest podane dla bezpieczeństwa :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

9600gt 58wat , 8800gs/gt/9600gso pod warunkiem że gpu to samo napięcie to 78wat , ale wersje palit/gainward mają wyższe napięcie także pobór mocy mają wyższy o ok 10wat. Co do pci-express to łącznie jest 75wat dla 12v i 3.3v , dla 12v zostaje ok 55wat , to 75wat to jest podane dla bezpieczeństwa :wink:.

Dzieks. Ewentualne linki na pw mozna? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quazar , co do Twoich danych. PCIE ponoc dostarcza max 75W , a zdazaly sie wersje 8600GT , ktore wymagaly dodatkowego zasilania , a wiec pobierana moc na pewno byla wieksza niz samo zlacze pcie jest w stanie dostarczyc :|

To że karta ma dodatkowe zasilanie wcale nie znaczy że pobiera więcej niż 75W. Producenci często decydują się odciążyć zasilanie PCIE montując złącze dodatkowego zasilania które daje 100% pewności że karta dostanie tyle prądu ile potrzebuje (o ile zasilacz da rade). Co do danych o TDP to polecam kuknąć na http://gph.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karta ma dodatkowe zasilanie wcale nie znaczy że pobiera więcej niż 75W. Producenci często decydują się odciążyć zasilanie PCIE montując złącze dodatkowego zasilania które daje 100% pewności że karta dostanie tyle prądu ile potrzebuje (o ile zasilacz da rade). Co do danych o TDP to polecam kuknąć na http://gph.benchmark.pl

gph pokazuje ze 9600GT bierze 95W ;), z resztą ta strona jest nie aktualizowana chwile już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo 9500gt to ciekawa propozycja dla osób, które mało grają i nie lubia wysokich rachunków za prąd.

...

Jeszcze ciekawsza pod względem poboru prądu-wydzielania ciepła

jest 9400GT bo około 7W mniej w idle i 22W mniej pod obciążeniem

według tego testu:

http://www.pcgameshardware.com/aid,657567/...7567&page=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupoty gadacie

 

grid idzie na maksymalnych detalach przy rozdziałce 1280x800, medieval tak samo, cod4 też i cs na azteku przy 5 smokach w direct 3d ma 60fps. dla ludzi którzy wszystkie gry przechodzili na minimalnych detalach (takich jak ja) przy 15-25 fps to jest cudo!

Edytowane przez Ghostman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mądre głowy, niech ktoś zapoda tabelę z częstotliwościami rdzenia i shaderów. Ewentualnie jak wam się kręci to cudo 9500 gt. Na necie znalazłem ciekawe informacje że jajko można wykręcić ponad 900MHz na def-cor?

PLZZZZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pokręciłem mojego na:

 

Core 650

Shader 1550

Memory 430

 

Jak narazie karta nie szaleje, tylko dziwni mnie, ze jak ustawie 600 core i shadery na 1500 mam mniej wiecej tyle samo pkt co na 6500/1550 w 3d marku 2006...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D mark05 12122

3D mark06 6646

 

Powyżej taktowania 760 na rdzeń zaczyna pokazywać artefakty, to samo przy "szejderach" do 1900 idzie cacy ale jak dam trochę więcej to zaczynają się "krzaczki". Pamięci nie ciągnę bo przyrost wydajności żaden... Aha gwoli ścisłości Rzygabajt GV-N95TD3-1GI

post-125459-004521100 1286849212_thumb.gif

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...