Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kitu - ten RDA chyba juz sie "konczy" moj... Chodzi jak chce, wiesz aise, niestabilny, czasem odpalam go godzine... CHyba czas sie pozegnac z plyta... ALe z drugiej strony chodzi non-stop przez ponad poltora troku na wysokich obrotach... WIec czas na zmiane tego staruszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj, mam pały problemik z moim 8rda+ znaczy podczas dowolnij pracy zewiesza mi sie i to w cigu ostatnich 2dni bardzao czeste Moze bys to spowodowane jakims softem. Zmoinilme bios na orginalny i nic :( Jak zresetuje to mi wyje i pokazuje post code 25 code oznacza bo gdzes ulotkie zgubilem :( <jak ktos ddzes znalaz dokładyny opis postów to prosze o link>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za to pytanie ale nichciałbym popełnić błędu. Kilka stron wcześniej jest link do biosów do 8RDA+. Który według was jest najlepszy. Po kliknięciu na link ściąga się 4 pliki który to ten właściwy. Jeszcze raz sory za głupie pytanie czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec tylko instrukcje nie wiem gdze posiałem :mur:

A mam jeszcze jeden problem tylko nie wiem dokładnie z czym jak mi sie ładuje Xp tu jest ten pasek co tak krezy i na mim pojawiaja mi sie arty znaczy przez caly monitor od prawej strony takie krop róznakolorowe i system mi sie właca ale monitor nie przechodzi w stan czuwania :( a wczesniej zanczy w biosie czy prze ladowniu jest wszystko ok. Co robic myslalem nad zmina biosu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz chba problem zazegnalem komp chodiz juz 3h bez zwiech. Problemem był chyba kurz osiadły na kosciach pmieci i na banku. Chyba bede musił mic bude zamnietą :)

 

 

Co do manuala to wpadłem wczesniej na to ale jak zaczełem sciagac to pisze mi transfer 196b/s wic zrezygnowwłm.

 

UpDejt:

Jednak musze zassac tego manuala bo cos sie pier.... ale manual niue che sie seigas jak by był ktos tak iły i mi go zassa i wysłan na kozic2@o2.pl bym był b. wdzeszny :)

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy epox do tej plyty zapodal jakies ograniczenie, ze w biosie nie moge ustawic wiecej vcore jak 1.85V, gdy ustawie wiecej plyta nie wstaje i clear cmos potrzebny :mur:

 

p.s jak ktos moze to niech mi odpowie na to pytanie, gdyz przeszukanie forum i tego tematu (117 stron zajelo by wieki) graniczy z cudem, z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy epox do tej plyty zapodal jakies ograniczenie, ze w biosie nie moge ustawic wiecej vcore jak 1.85V, gdy ustawie wiecej plyta nie wstaje i clear cmos potrzebny :mur:

 

p.s jak ktos moze to niech mi odpowie na to pytanie, gdyz przeszukanie forum i tego tematu (117 stron zajelo by wieki) graniczy z cudem, z gory dzieki

1510117[/snapback]

Nie chce mi sie pisac ze juz bylo :) Radze dokladnie przeczytac opis calego moda.

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej ciecie i odlutowanie odpada :cry: i czy czasem modowane biosy (np. Merlina) nie zdejma tej blokady, bo to troche dziwne, ze bios daje mozliwosc 2.2V, a mozna tylko 1.85 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej ciecie i odlutowanie odpada  :cry:  i czy czasem modowane biosy (np. Merlina) nie zdejma tej blokady, bo to troche dziwne, ze bios daje mozliwosc 2.2V, a mozna tylko 1.85  :mur:

1510785[/snapback]

Wszystko zalezy od tego jaka wersje plyty sie dostalo, ja mialem rev 2.2 i spokojnie szlo powyzej 2v. Nie sadze zeby bios cos zmienil w tej materii, ograniczenie jest sprzetowe a nie programowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

SOrki że się wtrącam bo mam pytanie zupełnie z innej beczki. Mianowicie od niecałego tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem 8RDA3I Pro. Wszystko było dobrze, aż do włączenia pierwszej aplikacji 3D na nowej płycie. Był to 3DMark03. Po uruchomienu benchmarka przeleciały samolociki i po 4 sekundach...komp zrestartował się. Dzieje sie tak na każdej aplikacji 3D; grze; benchmarku. NA pewno nie jest to wina żadnego innego podzespołu, ponieważ wszystko zostało sprawdzone więc podejrzenia padają na płytę. Temp. chipsetu dochodzi do 52*C. Proszę wszystkich użytkowników epoxów o udzielenie porady "co to może być?". Proszę także o wyrozumiałość, ponieważ nie mam czasu na szukanie, a może kiedyś nna forum już pojawił się podobny problem. Powoli zaczynam żałować przesiadki z gigabyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Prime i Spi niewywalaja błedów i wszytko chodzi okej, a błedy sa tylko w 3D to moze to wina k.graficznej, albo zasilacz niewytrzymuje dodatkowego obciazenia karta graficzna w 3D,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem już radeonna 9100 i to samo było, a on ciągnie o połowie mniej prądu, przecież zasiłka nie jest staka słaba tylko 380W firmówka, a na mostety te przy kondensatorach od zasilannia procka nakleiłem od razu radiatory nic to nnie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatory wyglądają raczej normalnie, tak ja wszystkie inne. Ale radiator na chipsecie jest bardzo gorący. Coś nie chce mi się wierzyć żeby taki producent jak epox wypuścił płytę, która bez zmiany chłodzenia nie funcjonuje tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak goracy to znaczy ze glut pod radiatorem działa, czyli w zasadzie dobrze :), ja bym sprawdził pamieci czyli poluzował timingi i zwiekszył napiecie na ramkach nastepnie uruchomił 3d marka, jak bedzie restart uruchom memtest. Ja sadze ze restarty sa spowodowane pamieciami i aplikacje 3d bardziej pamiec wykozystuja i w tedy sie wszytko sypie.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci chodzą na tych samych timingach co na starej płycie tyle że teraz są w dualu. Mam na nich radiatory więc raczej nie mogą się przegrzewać a napięcie tez jest wyższe o 0,1V od tego które maiłem na gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację to pamięci. Wyjąłem jedną 256 i wszystok ok cały 3dmark03 bez freerzów i jeszcze niezły wynik. Wileckie dzięki za pomoc!

 

Jakie kości w dualu propunujecie (do 250zł). Ja mam chentkę na te geile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niemówiłem :)

A osobiscie nieprzepadam za geilami jakos niespecialne według mnie do o/c poszukaj moze Hynixów albo jakis uwywanych sprawdzonych pamieci z allegro co do o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

U mnie GEILe na 8RDA+ miały problemy z kompatybilnością, polecam coś z Hynixów lub Kingstonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...