Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiscie ze im bardziej podkrecasz FSB, Vcore, Vdd, Vdimm itd..temperaturki skaczą...(zobacz jakie rozpietosci temp u mnie (w idle)....a to roznica raptem 250MHZ !) a co do czujników - roznie z tym bywa...moze nie skalibrowany wlasciwie ?...jak sie komp nie wiesza i wszystko hula...to znaczy ze plyta sobie radzi :).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tam wiecie ja mam EPoXa 8rdae i dźwięk jest dobry jeśli nie bardzo dobry dual ddr oczywiście że jest jak mogło by nie być mój athlon 2000@2700 chodzi bez najmniejszych problemów a do 2200 mhz też bywał podkręcany poza tym u mnie sb i nb sa chodne a ten lan z wersji + jest przydatny jak drzazga na mordzie obsługa sata też dyski te sa za drogie  8RDAE to bardzo dobra baza do OC nie macie to nie gadajcie

RDAE[/e] NIE MA DUAL DDR

 

 

wejdz i popatrz, przy rda+, rda3+, rda3l masz napisane DUAL DDR a przy RDAE nie ma takiego napisu.

http://www.epox.nl/english/products/motherboard/a.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz odnośnie zmiany chłodzenia na NB. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tego - http://www.bino.pl/go/_info/?id=4348

A następnie odkręcić wiatraczek i przymocować go (np. dwustronną taśmą klejącą) do oryginalnego radiatora. Chyba bedzie lepsze niż sam raditor, a nie chce sie bawić w zdejmowanie jego i ewentualne problemy z gwarancją.

Chyba sam wiatraczek letki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz odnośnie zmiany chłodzenia na NB. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tego - http://www.bino.pl/go/_info/?id=4348.

A następnie odkręcić wiatraczek i przymocować go (np. dwustronną taśmą klejącą) do oryginalnego radiatora. Chyba bedzie lepsze niż sam raditor, a nie chce sie bawić w zdejmowanie jego i ewentualne problemy z gwarancją.

Chyba sam wiatraczek letki jest.

link ma o " . " za duzo i nie dziala. a co do kupowania jakis specjalnych radiatorow to ja zawsze mowie : przerobic jakis stary wentyl od proca, bedzie lepiej i kilka razy taniej. ja tak mam i sie ciesze :D zrobilem juz testy mojego 8rdae rev2.1

narazie lece na 2333 napiecie 1.65V -zobaczymy jak bedzie za kilka dni kiedy sie plyta wygrzeje. wracajac do chlodzenia samego nfosa- gdybym nie wymienil radiatora i nie posmarowal go pasta to chyba by sie ugotowal. teraz mam ponad 2xwiekszy radiator i wieje na niego wiatrak , a on cieplutki.jak ktos ma gdzie zamiescic fotki to podzuce jak to u mnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz odnośnie zmiany chłodzenia na NB. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tego - http://www.bino.pl/go/_info/?id=4348.

A następnie odkręcić wiatraczek i przymocować go (np. dwustronną taśmą klejącą) do oryginalnego radiatora. Chyba bedzie lepsze niż sam raditor, a nie chce sie bawić w zdejmowanie jego i ewentualne problemy z gwarancją.

Chyba sam wiatraczek letki jest.

Niooo - niezly pomysl...ale są tańsze. Ja kupilem jakies EverCoole na gieldzie po 12zl (40x40 mm z malym radiatorkiem). Zdjąlem ten radiatorek i wentyla przykleilem do oryginalnego radiatora (kropelka SuperGlue po boczkach) na NB i SB. Parametry obrotow podobne - wogóle ich nie slychac bo male (nie to co wentyle od budy 80x80).

Co do oryginalnego radiatorka - rzeczywiscie pod spodem jest jakas hmm...lepka guma !!! i nie przewodzi dobrze - radiator sie niezle grzal juz przy 200FSB....wiec zdrapalem ją , przesmarowalem porządną pastą i ..kropelka SuperGlue :).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma duala jak jest mam przecież tą płyte to chyba wiem jest bank osobny do duala

jak masz watpliwosci to sobie poszukaj w sieci, a to ze jeden bank jest troche bardziej obok wynika chyba z tego ze nie oplacalo sie zmieniac lini produkcyjnej dla jednej plyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATECZNIE ZNALAZŁEM COŚ TAKIEGO ALE SAM JUŻ NIE WIEM

 

Producent: EPOX Nazwa: EP-8RDAE Typ gniazda: SOCKET A Procesory: AMD ATHLON XP I DURON Chipset: NVIDIA NFORCE 2 Typ pamięci: DDR(266/333/400) Ilość gniazd pamięci: 3 Max poj. pamięci: 3GB FSB 200/266/333 MHz Złącze AGP: X8 Ilość złączy PCI: 5 Kontrolry ATA: 66/100/133 Karta dźwiękowa: 6 - cio kanałowa - CMedia C9739a Dodatkowe kontrolery: DEBUG CARD Porty zewnętrzne: 2 X PS/2 4 X USB (2.0) + 2 OPCJA 1 X LPT 2 X RS232 1 X LINE IN, 1 X MIC IN, 1 X LINE OUT 1 X GAME PORT Standard płyty: ATX Szerokość [cm]: 30,5 Wysokość [cm]: 24,5 Inne cechy: HARDWARE MONITORING WOL (WAKE ON LAN) SOFTWARE POWER OFF CONTROL POWER-ON BY KEYBOARD POWER-ON BY ALARM MODEM RING ON ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZEWANIEM PROCESORA OBSŁUGA PAMIĘCI W TRYBIE DUAL CHANNEL Regulacja napięć z poziomu BIOSu: TAK Regulacja FSB z poziomu BIOSu: TAK Regulacja mnożnika: TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁAŚCIWIE PŁYTA NA NFORSIE BEZ DUAL CHANNEL TO BY BYŁA LEKKA BZURA MOIM ZDANIEM PRZECIEŻ TO CAŁY ATUT NFORSA

atutem jest na stale zablokowne AGP i PCI a dodatkowo dual.

 

powtarzam poraz ostatni, ze RDAE nie ma duala i na tym koncze swoje wypowiedzi na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁAŚCIWIE PŁYTA NA NFORSIE BEZ DUAL CHANNEL TO BY BYŁA LEKKA BZURA MOIM ZDANIEM PRZECIEŻ TO CAŁY ATUT NFORSA

oj oj . skoro mowisz ze dual jest atutem .... . przeciez tak naprawde to niewiele daje w amd , poczytaj sobie , bo przeciez 2-4% wydajnosci to nie jest duzy zysk. ja za istote nforce uwazam :zablokowanie szyn ,reg-napiec,wysokie FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaliłem 8RDA+ i mam zamiar ją zareklamować. Założyłem na NB standardowy radiator, zdjąłem radiatory z mosfetów, ale nie mogę założyć standardowego radiatora na SB bo nie ma on zaczepów. Wcześniej był on zaczepiony na klej, czy jak przykleję go taśmą dwustonną to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaliłem 8RDA+ i mam zamiar ją zareklamować. Założyłem na NB standardowy radiator, zdjąłem radiatory z mosfetów, ale nie mogę założyć standardowego radiatora na SB bo nie ma on zaczepów. Wcześniej był on zaczepiony na klej, czy jak przykleję go taśmą dwustonną to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaliłem 8RDA+ i mam zamiar ją zareklamować. Założyłem na NB standardowy radiator, zdjąłem radiatory z mosfetów, ale nie mogę założyć standardowego radiatora na SB bo nie ma on zaczepów. Wcześniej był on zaczepiony na klej, czy jak przykleję go taśmą dwustonną to będzie dobrze?

Hmm...lepiej przesmaruj go jakąs pastą ...biala chyba tam byla (na SB) o ile pamietam i na to kropelke super glue - kto sie w tym połapie ??? :twisted:

 

pozdrófka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego Epoxa...

Tylko jak zobaczylem na kilku zdjeciach ten big radiator na NB tak blisko Socketa, to czy nie bede mial problemow z zamontowaniem mojego obecnego Zalmana CNPS6000-Cu na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego Epoxa...

Tylko jak zobaczylem na kilku zdjeciach ten big radiator na NB tak blisko Socketa, to czy nie bede mial problemow z zamontowaniem mojego obecnego Zalmana CNPS6000-Cu na CPU?

ktorego epoxa?? ja mam u siebie 7000a i nie dotyka radiatora. poza tym jezeli wchodzi 7000a z zalmanem nb32 to i ze standardowym wejdzie ten 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego Epoxa...

Tylko jak zobaczylem na kilku zdjeciach ten big radiator na NB tak blisko Socketa, to czy nie bede mial problemow z zamontowaniem mojego obecnego Zalmana CNPS6000-Cu na CPU?

ktorego epoxa?? ja mam u siebie 7000a i nie dotyka radiatora. poza tym jezeli wchodzi 7000a z zalmanem nb32 to i ze standardowym wejdzie ten 6000
No tego z tematu... Epox 8RDA3+

Bo to zdjecie mnie troche przerazilo... i jakos nie widze mojego radiatora tam za bardzo zeby sie zmiescil :?

 

Dołączona grafika

Do tego to polaczenie na zasilke... dlaczego nie moga go pakowac w gorny prawy rog plyty? Czy to ma cos zwiazanego z odpowiednim trzymaniem napiec miedzy Socketem a zasilaniem??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDAE nie ma duala i też twierdze że dual na AMD to ltyko chwyt marketingowy. Sprawdzałem sam różnice, zmieniając pamięci w bankach i przyrost przwie żaden :evil:. Za to fsb itd. rulez :twisted:

 

Potrzebna mi porada. U kumpla zamontowałem właśnie Epoxa 8RDA3I r2.1 i ma on Bios z 08/27/03. Czy warto wgrać mu nowszy bios od tego na płycie, czy coś te nowe wprowadzają, coś poprawiają?

Oczywiście myślimy nad przyszłym podkręcaniem bartona 2500 (fsb220-230), jak narazie spokojnie chodzi na FSB200x11 na standartowym napięciu w prime 48-50C na Silentboost i Ceramiq (poza buda wszystko). Wszytko chodzi oki, no problems. Więc czy warto zmienić mu bios?

 

p.s. jak z tymi temp. ten bios dobrze je pokazuje, czy moze zawyza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie max 233MHz (w dualu) bez ruszania Vdd.

Max ile mi sie udało to 235, ale prime wywalał błąd juz po paru min.

Sądze ze pamiątki juz nie wyrabiają (chociaz nie sprawdzalem w singl channel) , ale bede próbował dalej... nie sprawdzilem jeszcze wszystkich timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w sklepie i zgadnijcie czego sie dowiedziałem że 8rdae ma daula facet wszedł na jakąś stronke i odrazu wiedział a z tą wersją nie pamietam kto to mówił że te banki są osobno bo linii produkcyjnej im się nie opłacało zmieniać - to troche naciągane poza tym w książeczce pisze że jest , może jest błąd na stronie i każdy sie na to łapie że nie ma duala ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w sklepie i zgadnijcie czego sie dowiedziałem że  8rdae ma daula facet wszedł na jakąś stronke i odrazu wiedział a z tą wersją nie pamietam kto to mówił że te banki są osobno bo linii produkcyjnej im się nie opłacało zmieniać - to troche naciągane poza tym w książeczce pisze że jest ,  może jest błąd na stronie i każdy sie na to łapie że nie ma duala ? ? ?

ILE RAZY MAM POWTARZAC, ZE RDEA NIE MA DUALA. JEST OPARTA O NFORCE 2 400, KTORE NIE WSPIERA DUALA. NATOMIAST PLYTY OPARTE O NFORCE 2 400 ULTRA GO MAJA. WEJDZ NA STRONE EPOXA I ZOBACZ W OPARCIU O JAKA WERSJE ZBUDOWANE JEST RDAE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na stonie nie ma wypisanego duala

a ty miałeś ta płyte że jesteś taki pewny ?

ktoś mowił że miał tą płyte przez jakieś 3 4 miechy po czym to można rozpoznać jeśli są banki tak jak do duala ? jest coś w biosie po czym możnaby sie skapnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...