Skocz do zawartości
janekwisniewskipadl

Bitumebox Jakie Maty?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio robilem z app miekkich i dobrze wyszlo, podobno sa lepsze od zwyklych (twardych), bo mozna latwiej dogiac jak potrzeba i latwo sie je dopasowuje.

 

O polimerowych i aluminiowych nic nie slyszalem, ale w opisie aukcji polimerowych jest:

Jako izolacja termiczna

wiec te sie nie nadaja.

 

Do swojej skrzynki zuzylem prawie dokladnie 3 x 25x50, staralem sie to tak pociac, zeby miec jak najmniej odpadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekkie :) lepiej sie ukladaja od twardych. a reszta z tych mat polimerowe, aluminiowe sa poza stawka. Sam robilem z miekkich i wyszedl elegancko. MIN jest sciagawka na dzikie.net ( nie mam pamietam dokladnego linku, zainteresowany sobie chyba zndajdzie ). i zuzylem 3 maty. ale lepiej kupic wiecej jakby bylo cos do poprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia polecam dać coś twardszego pod dysk. Niestety wszystkie maty miękną pod wpływem ciepła i np mój dysk się w nie wtopił, ciężko było go wyjąć i dodatkowo zostały na nim resztki maty.

Ja w końcu zrezygnowałem z bitumena na rzecz Scythe Quiet Drive SQD-1000. Głośność trochę spadła, temperatura mocno i mocno wzrosła estetyka :) Ma on tylko dwie wady: jest droższy i nie zrobiłem go sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Outlander

tos zle zrobil ze ci :P bo na warstwe mat dobrze jest nakleic tasme przezroczysta wtedy to nic na dysku nie zostanie. a idea bitumiboxa jest taka ze miedzy warstwami mat a powierzchnia dysku nie powinno byc wogole przestworow gdzie gromadzilo by sie powietrze. maty powinny byc przyklejone ( nie doslownie :) ) do dysku. U mnie tez na matach zostaje odbicie dolnej i gornej strny dysku szczegolnie jezeli mial on jakies wkleslosci. ale zadnych resztek mata nie odnotowalem:P mysle ze tasma zdala egzamin :)

@Crash_zero

jest :P KLIK :)

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że parę osób się wypowiedziało co robiło już takie cudo :)

Dużo daje taki bitumebox pod względem glośności?;> Chodzi mi bardziej o wyciszenie świstu talerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o głośność pracy to daje sporo.

 

 

Czy twarde czy miękkie co to za różnica skoro i tak wyklejacie je pod taki sam wzór ? Aluminiowe teoretycznie lepiej przewodzą ciepło i jednocześnie obniżają temp dysku ale trzeba pamiętać o zaizolowaniu elektroniki dyski twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem mat twardych, wszystko łatwo poszło, i dało to naprawdę wiele, temperatury kilka stopni niższe, a głośnośc spadła nieporównywalnie. Oczywiście mówię o moim starym maxtorze, bo samsunga to i bez tej skrzynki praktycznie nie słychać, ale go tam wsadziłem bo: chłodniej i nie mam zatok 3,5' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty jak najmiększe, one i tak są dość twarde i ciężko się je kroi. Nie wspominam nawet o zapachu :lol2:. Pudełko zrobiłem dobrze, ale potem dla porównania kupiłem Scythe Quiet Drive i nie da się ukryć że jest lepszy, dysk jest niesłyszalny jest o 1 stopień mniej i nic nie śmierdzi. Poza tym pudełko z matami jest strasznie ciężkie. Cenowo SQD wychodzi powiedzmy 2 razy drożej, ale imo ogólnie jest lepszy.

 

Tylko ze cenowo własny box miażdży sqd a jeżeli chodzi o funkcjonalność to są podobne. Nie wiem gdzie tobie te maty smierdzą szczerze mówiąc.

Cenowo skrzynka sporo wygrywa, funkcjonalnie przegrywa, wizualnie sporo przegrywa, wydajnościowo też trochę przegrywa. Cena w tym wypadku DLA MNIE nie ma znaczenia :]

 

Maty śmierdzą tak jak każdy materiał bitumiczny, to przecież smoła, zawsze będzie walić szczególnie jak się nagrzewa.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też jakoś specjalnie nie śmierdzą. Słodki zapaszek :P Jakieś chińskie macie ;)

 

Kupiłem nowy dysk (w podpisie) na forum uważany za cichy...owszem, ale dopiero po wsadzeniu w skrzynkę ;) Temp. też niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...