Skocz do zawartości
archaon

3dmarki Odmawiają Posłuszeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem mam następujący:

 

na świeżo złożonym kompie (e1260, DFI BloodIron, 2x2GB, Gigabate Zalman A 8800GT, Corsair 520W), z zainstalowanym Windowsem XP Pro SP2 ze wszystkimi poprawkami nie działają mi nowe 3Dmarki.

3Dmark01SE jeszcze się uruchamia i daje wynik 39919, 3Dmark03 restartuje komputer w 4 sekundzie testu CPU2 (z trollami), 3Dmark05 i 06 od razu przy włączaniu daje niebieski ekran z errorem

Dołączona grafika

 

w necie nie mogę znaleźć żadnego podobnego problemu na podobnym sprzęcie. jakieś informacje na forach są tylko sprzed kilku lat, a biblioteka Microsoftu mówi mi, że może to się pojawić w Windowsie 2000 przy błędach pamięci. Puściłem MemTest86+ i nie wykryło mi żadnych błędów.

Dodatkowo - Gears of War oraz Warhammer: Mark Of Chaos działają bez problemu.

 

O co może chodzić?

 

temat umieszczam tu i w temacie o kartach graficznych bo nie wiem nawet co dokładnie powoduje te błedy.

 

Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłeś najważniejszego, jaki HDD, bo ten błąd tyczy się w 60% HDD. Scandisk, format, sprawdź dysk czy jest wolny od błędów, jakie tempy, jaki dysk.

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda IV - ST3160023A (160GB), na ATA rzecz jasna. pare HDD był formatowany kilkakrotnie ostatnio. temperatury w granicach 30-35C.

Dodatkowo jest z nim podłączony WD 160GB na slave, a napęd DVD jest podłączony przez kontroler ata na pci.

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź na jakimś 64 bitowym systemie - mi na XP 32 bit czasem się dziwne rzeczy działy. Dziwne że przy 4 GB ram instalujesz antyczny system który takiej ilości pamięci nie potrafi poprawnie obsługiwać.

no tak się właśnie nieszczęśliwie składa, że w ramach programu MSDNAA mój wydział ma dostęp tylko do systemów 32bitowych.

a ja zapragnąłem mieć w życiu pierwszy raz oryginalnego windowsa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnac jedna kosc pamieci i sprawdzic jakis 3dmark, zrobic z druga ewentualnie to samo. Memtes trwa kilka godzin, mozna tez uzyc goldmemory. Pamieci mogo byc niedovoltowane (nie napisales zadnych szczegolow odnosnie ramu, producent), sprawdzic w specyfikacji plyty czy wlozone we wlasciwe sloty (chodzi o pamieci jednostronne i dwustronne wg. pojemnosci). Narazie tyle.

 

Ponadto nie wiem jaka Ty biblioteke bledow sprawdzales ale po wpisaniu kodu bledu wychodzi ze moga to byc bledy dyskowe, ewentualnie cd/dvd wiec sprawdz dysk chkdsk /f, odlacz cd/dvd, lub tez zapusc na jednym dysku.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc odłączyłem drugi dysk, kontroler ATA i co za tym idzie także i dvd. no i 3dmark05 się włączył, zawiesił się dopiero przy teście CPU ;)

3Dmark03 zawiesił się też 20 sekund później niż wcześniej. zainstalować system na drugim dysku?

 

no i nie było już niebieskiego ekranu ;)

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dla pewności jeszcze co to za RAM-y, daj im z 2,1v i ustaw TRFC na 42 w biosie. DFI często na AUTO ustawia niskie alphy, przez co albo ramy są niestabilne albo trzeba im podnieść V/zmienić TRFC na wyższe i takie tam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent Exceleram

rodzaj pamięci DDR2 DIMM

standard DDR2-800 (PC2-6400)

pojemność pamięci 2x2048 MB

ilość kontaktów [pin] 240 szt.

częstotliwość pracy 800 MHz

przepustowość 6400 MB/s

opóźnienie - cycle latency 5

timingi 5-5-5-15

napięcie 1,8 V

radiator w kolorze niebieskim

 

miały to być selekty na 1000.

 

TRFC mam od 16 do 33. przynajmniej w instrukcji ;)

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...