Skocz do zawartości
L.Viadro

Pomóżcie Wybrać 22" Lcd Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić do 1000zł monitor 22cale LCD.

Zastanawiam się nad HP 2207H tylko nie wiem czy za tą cene nie ma czegoś lepszego od tego monitora. Co myślicie o tym?

 

Witam

Chcę kupić monitor 22" do 1000zł

Co polecacie?

 

Witam

Chcę kupić monitor 22" do 1000zł

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po bólu, właśnie wróciłem z Poznania z Samsungiem 226BW :]

 

Byłem umówiony że odłożą dla mnie Hp Pavilion w2207h i Samsunga 226BW, zanim wszedłem do Komputronika zajrzałem jeszcze po drodze do Avansu i Vobisu i obejrzałem sobie Samsunga 2232BW (następca 226 bez loterii z matrycami podobno) oraz tego HP'ka, no i HP odpadł na starcie z dwóch powodów:

1) strasznie duża podstawka, gdybym postawił monitor na biurku to ekran miał bym przed samym nosem chyba

2) odbija jednak światło, zrobiłem mały test: włączyłem latarkę w swojej komórce i skierowałem w ekran, wyniki: Na HP'ku widziałem cały sklep odbijający się w szybie, na matowym widziałem tylko białe swiatełko latarki w jednym miejscu.

To był kluczowy moment i już wiedziałem że HP jednak nie wezmę (a byłem na niego zdecydowany). Po tym jak obejrzałem 2232BW w Vobisie pomyślałem sobie że jak w Komputroniku nie będzie 226 na matrycy samsunga to wrócę jeszcze sie przyjrzeć temu 2232.

 

Oczywiście w sklepie kompoutronika (Stary Browar - Poznań) nikt nie miał pojęcia o menu serwisowym, pan mi odpalił test nokii a jak zapytałem czy mogę sobie wejść w menu serwisowe to odpowiedział:"ale my takich rzeczy nie robimy, może pan jedynie wejśc w normalne menu", wtedy panu ładnie wytłumaczyłem że normalne menu mnie nie interesuje i nie będę kupował kota w worku. "Ale ja nie wiem jak sie uruchamia to menu" powiedział pan, no to ja mu pokazałem i matryca Samsunga :]

 

Tyle tytułem wstępu.

 

Tego posta piszę już na 226BW, instalacja banalnie prosta, bardzo fajny motyw z obracaną podstawą (tzn. można obracać monitor bez konieczności obracania całej podstawki), wszystkie kable w zestawie. Kąty są bardzo dobre (z kuchni patrze na ekran pod bardzo ostrym kątem i wszystko widać). Kolorki bardzo ładne i oczywiście zero smużenia (World of Warcraft).

 

Może powiem inaczej: nie kupił bym monitora do którego nie był bym przekonany w 100%. Zawsze jak coś kupuje to muszę mieć pewność że jest to absolutnie najlepszy wybór z dostępnych (a wierzcie mi że jestem upierdliwy i potrafię się dopierniczyć do najmniejszego szczegółu, założyć milion postów, przeczytać setki testów i recenzji).

 

Generalnie monitor bajka. Sam ekran wcale nie jest aż tyle większy od 17tki, jakieś 5 cm w bok i może 1cm w dół (patrząć na ikonki na pulpicie jak zostały z rozdziałki poprzedniej).

 

 

Samsung 226BW (matryca Samsunga)

 

PLUSY

+ obrotowa podstawka, mała zgrabna nie zabierająca dużo miejsca na biurku

+ kable w komplecie

+ design

+ kąty

+ szybka matryca

+ prosty montaż

 

MINUSY

- mała możliwość regulacji kąta góra/dół oraz w ogóle podniesienia monitora (tak jak to ma no: HP Pavilion)

Edytowane przez L.Viadro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał dziś Lenovo więc relacja na szybko.

karton większy niż Eizo ale wszystko solidnie zapakowane. W zestawie wszystkie kable i jest nawet z tyłu monitora miejsce jak je ładnie schować. Pierwszy zgrzyt to podstawka, która jest bardzo duża. Ja rozumiem, że ten monitor swoje waży i musi być stabilny ale np. Eizo robi to ładniej. Sam monitor jest gruby i nie wygląda jak nowoczesne Samsungi czy LG. Sam plastik użyty to obudowy jest przyjemny w dotyku ale niespecjalnie wysublimowany. Wysuwany "tłok" chodzi lekko tak samo jak pivot.

Obraz jest zdecydowanie lepszy niż na TN ale... niestety myślałem, że będzie lepiej. Porównałem tylko na paru zdjęciach i monitor nie był do końca skonfigurowany ale kontrastu mógł by mieć więcej. Co do obrazu to ogólnie jest bardzo dobry ale zostaje niedosyt, że mogło być super.

Puściłem też film w FullHD ale komputer mi przy tym zdychał i trochę przycinał. Wrażenia bardzo pozytywne tak na pierwszy rzut oka.

Ogólnie czekałem właśnie na takie coś. Jeżeli brać pod uwagę cenę do możliwości to jest to znakomity wybór. Potestuję go parę dni i może nawet go sobie sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies zdjatka?? Jak ogolnie wrazenia z pracy z taka duza rozdzialka?? No i jak z tym skalowaniem i jakoscia obrazu w grach np po wlaczeniu 1280?? Sam sie nad nim zastawiam. Jakby mial 1680x1050 to bym bral od razu, ale.... to fullHD mnie przeraza przy 22" ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masaj007, testuj, testuj, zdawaj relacje. Kombinuj z ustawieniami, sprawdz co ma a czego mu brak, jakbys mogl zmierzyc dlugosc i szerokosc podstawki to bylbym wdzieczny ;) Napisz recencje jak mozesz przed poniedzialkiem bo bede w poniedzialek zamawial :) Chyba, ze okaze sie klapą ten monitorek :D

 

Chcialbym porownanie z LG l227, ale pewnie nie masz go i nie bedziesz mial jak porownac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał dziś Lenovo więc relacja na szybko.

karton większy niż Eizo ale wszystko solidnie zapakowane. W zestawie wszystkie kable i jest nawet z tyłu monitora miejsce jak je ładnie schować. Pierwszy zgrzyt to podstawka, która jest bardzo duża. Ja rozumiem, że ten monitor swoje waży i musi być stabilny ale np. Eizo robi to ładniej. Sam monitor jest gruby i nie wygląda jak nowoczesne Samsungi czy LG. Sam plastik użyty to obudowy jest przyjemny w dotyku ale niespecjalnie wysublimowany. Wysuwany "tłok" chodzi lekko tak samo jak pivot.

Obraz jest zdecydowanie lepszy niż na TN ale... niestety myślałem, że będzie lepiej. Porównałem tylko na paru zdjęciach i monitor nie był do końca skonfigurowany ale kontrastu mógł by mieć więcej. Co do obrazu to ogólnie jest bardzo dobry ale zostaje niedosyt, że mogło być super.

Puściłem też film w FullHD ale komputer mi przy tym zdychał i trochę przycinał. Wrażenia bardzo pozytywne tak na pierwszy rzut oka.

Ogólnie czekałem właśnie na takie coś. Jeżeli brać pod uwagę cenę do możliwości to jest to znakomity wybór. Potestuję go parę dni i może nawet go sobie sprawie

FullHD przycinalo na kompie z podpisu? Cos ewidentnie w takim razie musi byc zpartolone w kodekach, bo powinno smigac.

Czekam na szerszy opis, wreszcie 22" VA w sensownej cenie. Szczegolnie ciekawi mnie kwestia input laga, czytelnosci czcionek i skalowania do nizszych rozdzialek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża rozdziałka jest rewelacyjna ale żeby na tym grac to trzeba wydac na kompa sporo.

Skalowanie wyszło tak sobie. Przy niższych rozdzielczościach jest znacząca utrata jakości. Testowałem tylko na windowsie i paru zdjęciach. Nie ma szans na gry gdyż monitor jest podłączony do komputera pokazowego w pracy.

Zdjęć na razie nie mam jak zrobić.

W poniedziałek znowu będę w pracy i mam na stanie 227 więc mogę porównać bez problemu ale będzie w rozdzielczości 1680x1050 więc Lenovo będzie na przegranej pozycji.

Komp na którym odpalałem film to P4 2.4GHz i 512MB więc mogło zacinać. Nie wiem czy będę miał czas na testy lagów ale zobaczę. Czytelność czcionek bez zarzutu i mi rodzielczość fullHD bardzo odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, braku piksel mapingu 1:1 nie da sie zastapic uruchamianiem gier w oknie? BTW jest do tego jakis program, ktory zawsze otwiera gre w oknie?

 

Masaj007, jak mozesz to w poniedzialek zrob to do poludnia, mowie o porownaniu z tym LG bo wiesz, dlugo bez monitora nie pociagne :D

Pisałeś, ze sa problemy z kontrastem, potestuj jeszcze. No i prosze Cie o zmierzenei podstawki i podanie ciezaru monitora :D (moze to glupia prosba, ale czesto bede go przenosil :P a biurko na stancji mam, male ehh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie wiem czy już było, ale dodam - jak masz 1500 w kieszeni na 22", to może coś takiego - Asus PG221 ?

Wygląda bajecznie :D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masaj007, tez jestem zainteresowany tym lenovo, zrób test z samochodzikiem, a także zdjęcie czarnego ekranu w ciemnym pomieszczeniu (chodzi o równomierność podświetlenia), przydały by sie fotki podczas przeglądania stron internetowych i pracy w wordzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się Lenovo i porównałem go z Eizo 2031SH i LG W2252TQ i muszę przyznać, że moje pierwsze stwierdzenia mogły być nieco przedwczesne.

Po dokładnym ustawieniu nie ma problemów z kontrastem. Pozostał tylko z jasnością i jak ktoś chce do jasnego pomieszczenia to może mu tego brakować. Tu Eizo i LG są pod tym względem lepsze.

Co do odwzorowania kolorów nie było problemów i jak za te pieniądze było lepiej niż dobrze. Eizo wypadł lepiej ale jest sporo droższy a LG słabiej.

W teście czasu reakcji było około 20ms więc nie tak źle(test z flagami). Nie do końca jestem pewien jak zrobić test z samochodem. Pierwsze rozmazania są już przy tempie 4.

Co do jasności podświetlenia to nie było idealnie ciemno ale nie widziałem nadmiernie rozjaśnionych boków.

Co do skalowania to przy 1360x1024 zostawił czarne pasy wokoło a przy 1920x1080 na dole w reszcie przypadków rozciąga na całość. Przy rozdzielczości 1680x1050 powstała dziwna siatka na monitorze i nie wiem czy to problem skalera czy egzemplarza. Tak więc jak pracować to tylko w 1920x1200.

Przy zdjęciach praca skalera jest też widoczna ale już nie tak bardzo. Nie wiem jak gry bo na tym nie testowałem

Jeżeli coś jeszcze to piszczcie postaram się sprawdzić jutro.

LG 227 w tej chwili nie mam więc nie mogę porównać, ale myślę, że przegra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem monitora LCD do gier filmów itp.

Przymierzam się do Iiyama LCD Prolite E2201W-B2

Czy to dobry wybór?

 

Jak będzie z oglądaniem filmów na tym LCD ?? jak jest z odwzorowaniem kolorów ?? czy będzie dobry do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj b2

o dziwo jest gorszy niż b1(jesli chodzi o granie, ma do 40ms laga...)

co do gier - nadaje sie

filmy i lcd tn....hm...po regulacji ujdzie. filmu hd sie fajnie oglada, dvd ciut gorzej(trzeba wyregulować troche gamme i nasycenie-u mnie dla nvidii w sterach, i można ogladac. divx wygladają niezbyt pięknie, ale też ujdzie

 

ogólem pościągnięciu profilu kalibracji dla tego monitorka jestem w miare zadowolony...ale gdybym miał dziś kupować to mówiąc szczerze zaryzykowałbym i kupił 24" lolaira na mva z pixmanii...po upewnieniu się co do tej matrycy ze to naprawde mva

kolory byłyby o niebo lepsze, laga nie ma, czern podobny problem co na tn wiec ergo nic nie trace, a zyskuje na kolorach.a cenowo tyle samo wychodzi

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zastanawiałem się nad tą iiyamą poważnie no ale jakoś takoś nie bardzo

 

a co myślicie o tym Asusie?

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,52033/

albo ten samsung

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,44733/

 

Ale jakoś bardziej mi pasi ten asusu co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań april doradzać tego LG skoro do gier średnio się nadaje z powodu LAG'a (i przestań dublować konta) :wink:

mam tego LG i gram w najnowsze gry i bardzo dobrze się sprawuje, żaden LAG nie występuje(bynajmniej w moim modelu z końcówki 2007r), w wielu testach bardzo dobrze wypadł, co jest opisane w osobnym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego LG i gram w najnowsze gry i bardzo dobrze się sprawuje, żaden LAG nie występuje(bynajmniej w moim modelu z końcówki 2007r), w wielu testach bardzo dobrze wypadł, co jest opisane w osobnym wątku

Mierzyłeś przy CRT czy tylko tak sobie na oko piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś przy CRT czy tylko tak sobie na oko piszesz ?

tak, choć już przy wysłużonym LG 915FT, oczywiście nie mówię, że 227WT jest idealny ale jak na TN to bdb, może nie jestem zbyt wymagający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vladimir

Witam. Zamierzam kupić Monitor LCD i zastanawiam sie między 22" iiyama ProLite E2201W-B2 a 22" iiyama ProLite E2201W-B1. Który lepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam komputer znajomemu i wybrałem juz wszystko poza monitorem. Mogę na niego max 900zł przeznaczyć.Ma to być monitor do typowych zastosowań czyli - internet,filmy,gry. Co myslicie o tym ? -

 

BenQ FP222WH

 

Ja się zupełnie nie znam na panelach lcd.Posiadam 17 crt i nieczęsto mam styczność z lcd. Czy kąty widzenia matrycy TFT TN mogą być problemem w czasie grania bo wiadomo,że przy rozmiarze 22 grając nie będe patrzył na ekran cały czas centralnie w lini prostej. Czy po przeskalowaniu na niższą rozdzielczość ponizej natywnej następuje znaczne pogorszenie jakości obrazu i na czym polega to ewentualne pogorszenie - obraz jest rozmyty czy nie są prawidłowo zachowane proporcje wyświatlanego obrazu czy może i jedno i drugie :sad: ? Czas reakcji wynosi 5ms czy to oznacza,że nie będzie smużenia ?

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

Tak czytałem już z 1000 postów o monitorach i wcześniej byłem za l227wt ale stwierdziłem żę w2252tq będzie lapszy do gierek bo ma o raz mniejszy imput lag!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=3278&ph=7

Samsung ma lepsze kolory i szarosc bo w LG zamiast szarego jest zielony; zaś LG ma gwarancje na badpixle.

LG ma 30dni gwarańcji; Samsung teorytycznie 0 ale jezeli piksel pęknie do chyba 10dni to masz prawo zwrócic produkt bez uzasadnienia według jakiejś tam ustawy o prawie konsumentów. Czyli jakosc vs gwarancja ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę do 800zł coś ciekawszego od Philipsa 220AW8FB?

Onanistą nie jestem, aktualnie używam LGL1919S i jest on dla mnie całkiem ok :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...