Skocz do zawartości
Grzesko

Nowy Komputer Do 6000zł Bez Monitora!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwsze podam może sprzęt jaki zamierzam kupić, a póżniej w czym problem....

Ceny +/-

 

(G0) CORE 2 QUAD Q6600-4x2.4Ghz L2=8MB (już mam)

EVGA 132-CK-NF79-A1 nForce 790i SLI 1,150 zł

EVGA GeForce 9800 GX2 1GB 2xDVI & HDMI 1,700 zł

OCZ 4GB DDR3 1600 Platinum EB CL7 Dual (2 x 2GB) 1,200 zł

Tagan 1100 BZ 870 zł

Thermaltake Armor+ VH6001BWS BigTower 700 zł

 

Razem: 5620 zł

 

do tego dojdą jeszcze 4 dyski / 2x320gb + 500gb + 120gb, nagrywarka.

i Creative X-Fi Platinum Fatal1ty Edition.

 

A więc jeżeli chodzi o procesor to taki zostaje na 100% ponieważ taki otrzymałem na urodziny :-) Narazie pójdzie pod O/C a na przełomie pażdziernika/listopad zmienie na QX9650.

 

Płyta główna; zastanawiam się jeszcze nad wyborem Asus Striker II Extreme nVidia nForce 790i Ultra SLI.

Nie wiem która lepsza do O/C....?? Asus ma ten plus (jeśli się nie myle) że ma już chłodzenie wodne na płycie, a ja zamieżem dokupic za jakiś miesiąc WC na procka, to odrazu bym podpioł do płyty.

Evga w tym przypadku tego nie ma. No chyba że do kupie blok wodny na NB.

 

Grafika; wydaję mi się że jest to dobry wybór, tym bardziej że gdy będę zmieniał procka to dokupie odrazu drugą taką samą grafe.

Rozwiązanie chyba idealne. Chyba lepsze 2x 9800x2 niz 3x 9800.

 

Pamięci; tutaj sam dokładnie nie wiem na co się zdecydować, OCZ czy jakąś inną firme ??. Może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zamiast 2x2gb 1600 / 2x1GB 1800, i tak narazie pojade na XP, a jak co to zawsze moge dokupic pózniej 2x2gb 1800 i będzie 6gb.

 

Zasilacz; nie za duża moc ?? chodzi mi żeby by mi uciągnoł póżniej 2 karty + O/C i reszta sprzętu... Jak już to jaka firma i model ??

 

Obudowa; są jeszcze inne wersje Thermaltake 6000, 8000, 8003, ale ta będzie chyba idealna, ewentułalnie COOLER MASTER COSMOS 1100 + 200zł . i ??

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie to procek pójdzie narazie na Scythe Ninja Plus rev. B, reszta na standartowym chłodzeniu, a za miesiąc chce się przerzucic na WC.

Chce kupić Zalman Reserator XT i narazie procek i mobo bym podpioł, plus do MOBO EVGA nowy blok.

Nie wiem czy jest narazie sens kupowac blok wodny dla 1 karty graficznej ?? A jak już to czy póżniej te WC da rady uciągnąć 2 karty + CPU z mobo ??

Zależy mi na dużym O/C jeśli procek da rady... także zależy mi też na w miare niskich temperaturach.

To będzie moje pierwsze WC, także jestem z tego zielony.

A jak nie to jake WC wybrać ?? czy może jakiegoś składaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Według mnie wydanie 1700zł na 9800GX2 oraz 1200zł na DDR3 nie jest adekwatne do wydajności. Wolałbym 2x2GB DDR2 oraz jakiegoś 8800GTSa i zostawić sobie hajs na przyszłość np zmianę karty graficznej za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompik fajny, jedynie plyta glowna i pamieci troche przydrogawe ;) zastanow sie czy 5% wydajniejszy zestaw jest wart 4x wiekszych pieniedzy ;) za 700 zl mozna kupic dobra plyte i 2x2gb na ddr2... jezeli nie grasz w 1920x1200 to sens sli przy tak mocnej pojedynczej karcie jest tez watpliwy ;) ogolnie taniej nie musi w tym wypadku oznaczac gorzej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa ok tylko nie za taką kase. Wszystkie są na referencyjnym chłodzeniu więc bierz jak najtańszą. A widziałem już za 1475zł.

DDR3 to chyba jedynie dla szpanu. IMHO kompletnie nieopłacalne. Za 1/3 ceny masz dobre DDR2 i takie warto brać. Do XPka też warto wziąć 4GB.

Płyta może by była ok ale znajdziesz taniej Asusa z też sporymi możliwościami OC.

Zasilacz 650-700W starczy nawet na spore OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyles? to teraz napisz do czego ten zestaw ma sluzyc bo jak do grania to lepiej bedzie jak kupisz PS3 do tego duzego lcd takie 50inch i bedziesz mial rozrywke jak znalazl. Natomiast jak do programow uzytkowych to tutaj przerost formy nad trescia jest wprost niewyobrazalny, tak czy owak wyrzucone pieniadze, ale jak ktos lubi to czemu nie, plyta, ram, grafika wszystko na, nie, tym bardziej grafika w momencie gdy juz w tym roku maja sie pojawic spore nowosci, ram vide dzikidaniel.

aha, proponuje zaczekac moze wyjda zasilacze 2kW w zestawie razem z agregatem.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie przesadziłem z tym..... Ogólnie kasa to nie jest duży problem..

Ale w sumie po poczytaniu więcej po co przepłacać jak jeszcze w tym roku nowe karty graficzne do tego nowy socket ,procki na nowy rok itp....

 

Doszłem jak narazie do wniosku że wezne:

 

EVGA nForce 780i SLI Mainboard Premium [132-CK-NF78-A1]

GeForce 9800 GX2 EVGA 1GB 2xDVI & HDMI (karta jednak zostaje.. zawsze moge sprzedać pózniej)

G.SKILL F2-8500CL5D-4GBPK 2x2GB 1066MHz CL5-5-5-15

Obudowa zostaje

Zasilacz zostanie na przyszłość :->

 

cena +/- 4400 zł

 

Jakieś inne propozycje zmiany ? płyty, pamięci ? inne pomysły ??

(Składam jeszcze jedną podobną konfiguracje :-> tylko na 2x8800GT)

 

Sam się już w tym gubie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

No właśnie, mój kolega złożył sprzęt za 3,5k i wszystko mu na maxa chodzi, więc po co dokładać 2,5k, po to by kolegom przyszpanować?? A jeżeli chajs to nie problem, to ostatnio słyszałem o płycie głównej na dwa procesory, czyli wsadzamy dwa Q6600 i wsio, procka nie wymieniamy przez 10 lat B-)

Edytowane przez loRdRumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju wyjdzie karta graficzna jakiej jeszcze nie było, prawdziwy smok, 4870 na GPU RV770XT.

Przewidywana cena karty to 349$ dolicz do tego Vat i na początku jakąś sporą marże, ale po miesiącu już cena powinna zejść do 349*2,2*1,22= 950zł

Najmocniejsza pojedyncza karta na rynku, popatrzcie w temat o rv770 na końcu jest tabela co do niej wrzucili, normalnie potwór, smok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 6 tys. to lepiej sobie kupić samochód. ludzie nie szkoda wam pieniedzy na ten sprzęt którego i tak nigdy nie wykorzystacie do końca. IMO lepiej do gier kupić PS3 a do innych rzeczy niż gry to spokojnie wystarczy komp za ~~1500 zł. Opanujcie sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 6 tys. to lepiej sobie kupić samochód. ludzie nie szkoda wam pieniedzy na ten sprzęt którego i tak nigdy nie wykorzystacie do końca. IMO lepiej do gier kupić PS3 a do innych rzeczy niż gry to spokojnie wystarczy komp za ~~1500 zł. Opanujcie sie!

Właściwie to się z tobą zgodzę, ale ja jednak jestem za PCtem za 2500zł do gier i wszystkiego.

Gry na PS3 są dwa razy droższe, niż na PC a jak kupisz z 10 oryginalnych tytułów to więcej stracisz niż ta konsola kosztowała.

Konsoli nie upgradeujesz a komputer możesz o ile go z głową złożysz (na intelu nie bo zmienia się gniazdo z pojawieniem się nahalema).

Gry na jedną konsolę wcześniej czy później pojawiają się na PC ale edycji na drugą już raczej nie będzie, patrz Gears of War no może kiedyś na szarym końcu kolejki.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to się z tobą zgodzę, ale ja jednak jestem za PCtem za 2500zł do gier i wszystkiego.

Gry na PS3 są dwa razy droższe, niż na PC a jak kupisz z 10 oryginalnych tytułów to więcej stracisz niż ta konsola kosztowała.

Konsoli nie upgradeujesz a komputer możesz o ile go z głową złożysz (na intelu nie bo zmienia się gniazdo z pojawieniem się nahalema).

Gry na jedną konsolę wcześniej czy później pojawiają się na PC ale edycji na drugą już raczej nie będzie, patrz Gears of War no może kiedyś na szarym końcu kolejki.

popieram w 100% to co mowisz.. pewnie ze najlepiej pcta do wszystkiego za 2500.. z tym ps3 troche przesadziłem ale zrobiłem to specjalnie bo tak czy inaczej wolal bym tak zrobic niz kupic kompa za 6 tys. ten co zalozyl topic nie wiem ile ma lat ale domniemam ze niewiele i pewnie nadziany tatus za wszystko placi.. to pewnie ze kasa nie ma dla niego znaczenia... jak sam kiedys zacznie zarabiac to dopiero zrozumie ze 6 tys wydane na kompa jest bez sensu. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...