Skocz do zawartości
Krum

Skaczące Taktowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem:

 

Jak włączam lapcia taktowanie chodzi normalnie zgodnie z ustawieniami (na maxa) na 2.00 po jakimś czasie pracy nie umiem powiedzieć czy po zamuleniu go troche, czy po nagrzaniu, taktowanie zaczyna dziwnie skakać. Skacze zegar, mnożnik jak i napięcie odpowiednio do mnożnika jaki aktualnie wskoczy. Taktownie potrafi skoczyć na 800MHz jak i czasem dziwnie na 3000. Jestem troszkę zdezorientowany bo to średnio bezpieczne a i szybko nagrzewa wszystko w środku.

 

Bankiem to nie jest wina ustawienia na dynamiczne taktowanie bo jest ustawione aby na kablu chodziło na maksa... Czy ktoś potrafi mi pomóc lub coś doradzić? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a EIST masz ? bo u mnie tak się to nazywa :) choc szczerze nei widze sensu wylaczania tego

Ale EIST działa na określonych zasadach: jeśli obciążenie procesora jest małe, interfejs EIST przełącza CPU na niższą częstotliwość pracy. A u mnie skoki są niezależne od obciążenia procka i nawet mimo zamulenia wszystko skacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Może jakieś nieautoryzowane procesy hulają Ci po systemie. Sprawdź jakimś dobrym antyvirem. Jeśli czysty...to chyba coś ze srpzętem nie tak.

2) Czy ostatnio robiłeś jakiś malutki upgrade biosu?

 

Jeśli żadane z powyższych to chyba tylko serwis...

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Może jakieś nieautoryzowane procesy hulają Ci po systemie. Sprawdź jakimś dobrym antyvirem. Jeśli czysty...to chyba coś ze srpzętem nie tak.

2) Czy ostatnio robiłeś jakiś malutki upgrade biosu?

 

Jeśli żadane z powyższych to chyba tylko serwis...

Kaspersky działa caly czas takze to nic z tych rzeczy.

A upgrade biosu robilem fakt, a może to mieć znaczenie jakieś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A upgrade biosu robilem fakt, a może to mieć znaczenie jakieś??

Możesz spróbować zmienić BIOS na nowszy (jeśli jest) lub np. starszy. Może masz aktualnie wgraną jakąś wersję beta itp. i nie do końca działa ona jak należy.

Ale wcześniej po prostu lepiej wyłączyć wszelkie oprogramowanie sterujące taktowaniem i sprawdzić, czy wtedy występują podobne objawy.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić BIOS na nowszy (jeśli jest) lub np. starszy. Może masz aktualnie wgraną jakąś wersję beta itp. i nie do końca działa ona jak należy.

Ale wcześniej po prostu lepiej wyłączyć wszelkie oprogramowanie sterujące taktowaniem i sprawdzić, czy wtedy występują podobne objawy.

Oskar to oprogramowanie, o którym wspominasz działa tylko w czasie testów.

A BIOS wgrany jest z oficjalnej strony toshiby najnowszy jaki tam można znaleźć. A starszego nie moge znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...