Skocz do zawartości
apo5

Cities Xl

Rekomendowane odpowiedzi

Studio Monte Christo zapowiedziało powstanie zupełnie nowej marki, która garściami czerpać będzie z starego, sprawdzonego już pomysłu w postaci City Life. Nowość, opatrzona zostanie nazwą Cities XL i pozwoli nam na budowę ogromnych miast według własnych upodobań. Mając na myśli budowę, do decyzji gracza należeć będzie między innymi wybór odpowiedniej architektury całej zabudowy a tych ma być całkiem sporo.

Cities XL to nie tylko singleplayer, a raczej - przede wszystkim tryb online. Dzięki szeroko pojętej zabawie za pośrednictwem Internetu, szpilający w Cities XL dostaną możliwość swobodnego zwiedzania miast innych graczy a nawet tworzenia miast współpracując z drugim grającym. Jak zapowiadają sami twórcy:"Cities XL wybrało kierunek, który marka SimCity powinna ustalić już dawno temu". Jest na co czekać, tym bardziej dlatego, że całość prezentuje się schludnie oraz bardzo realistycznie. Cities XL będzie produkcją ekskluzywną na komputery osobiste i zadebiutuje w roku 2009-tym.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

źródło: gry.wp.pl

 

Zapowiada się całkiem ciekawa giera sądząc po wrzutach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo wkoncu cos co nawiazuje do SimCity. Od czasów 4. cześci nic godnego sie nie pojawilo, a CitiesXL zapowiada sie godnie, nawet powazniej niz simowe metropolie.

Nie wiem jak wy ale ja czekam z zapartym tchem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Bardzo ciekawe jak po chociażby roku będzie wyglądała ta mapa ziemi. No i oby były kataklizmy tak jak w simcity ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samą myśl o City Life robi mi się nie dobrze. Więc oczekuję po tej grze więcej z Sim City 4 - gram do dziś czasami. Powyższe obrazki nie rzucają na kolana, jakieś to drętwe i w ogóle takie sobie, ale może za rok jak to wyjdzie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces tej gry będzie uzależniony od łatwości tworzenia dodatków. Bo jak nie będzie się nikomu chciało ich tworzyć , to gracze pograją , i odłożą na półkę , bo miasta staną się zbyt monotonne jak w "gołym" sim city 4 , za to w dopakowane dodatkami sim city 4 można grać w nieskończoność ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces tej gry będzie uzależniony od łatwości tworzenia dodatków. Bo jak nie będzie się nikomu chciało ich tworzyć , to gracze pograją , i odłożą na półkę , bo miasta staną się zbyt monotonne jak w "gołym" sim city 4 , za to w dopakowane dodatkami sim city 4 można grać w nieskończoność ^^

sorry za OT. czy istnieje jakiś nieoficjalny dodatek do SC4? tak żeby nie ściągać miliona rzeczy, budynków itd pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu cicho. Nikt nic nie pisał, ale 17 czerwca ruszyła zamknięta beta. Niestety klucze zostały szybko rozdane. Tutaj wymagania gry i parę nowych screenów:

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=217716

 

A tutaj więcej screenów:

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12785

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, wczoraj leciało 60, dzisiaj z rana 190 ale szybko spadło do 40 i +/- 7 godzin.

Tu macie torenta, jak narazie leci kolo 400.

 

http://www.gameupdates.org/details.php?id=3743

 

(chyba nie łamię regulaminu? torrent zawiera wersję demo...)

 

 

 

Wymagania:

 

· OS: Win XP/Vista

· CPU: Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+

· Graphics Card: Geforce 8800 GTS / ATI Radeon HD 3850

· RAM: 2 Gb

· Hard Disk Space: 8 Gb ( po instalacji gra zajmuje 1,2 GB)

· Direct X9

:)

 

Edit: zacząłem grać i jak na razie gierka wydaje się być nie głupia.

Nie opanowałem jeszcze dokładnie, ale wydaje mi się że jest tryb online. Tzn. tworząc swoje miasto możemy handlować i wymieniać się surowcami z innymi miastami :)

 

edit2: limited gameplay do 7 dni :(

max. 22.000 mieszkańców

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie gameplay na youtubie.

Pograłem trochę i z jednej strony jest całkiem miło.

W grze istnieje online world. Tzn. ze umieszczasz swoje miasto na jednej z planet. W zależności od planety można umieścić na każdej z nich 5000 lub 2000 miast.

Podczas gry możesz handlować surowcami z innymi graczami na twojej planecie (w demku ta opcja nie działa, lub działa ale jest tak zbugowana że nie można z niej korzystać)

Możesz odwiedzać sąsiednie miasta (w demku tylko stolice, w dodatku nie mogłem sie tam poruszać więc wiele nie zobaczyłem)

 

Potężnym minusem jest to że opcja online będzie płatna, w dodatku miesięcznie.

Dla mnie przekreśla to gre online.... nie nawidze miesiecznych opłat :(

 

I jeszcze jedno, jak przekroczysz liczbe 22.000 obywateli gra automatycznie sie wyłączą... :(

to tyle na razie.

 

Edit: jest gorzej niż myślałem. Transport publiczny (kolej, metro, lotniska) oprócz busów będzie dostępny tylko dla posiadaczy subskrypcji.

 

Ktoś to dobrze podsumował:

and yeah Cities XL is just turning out to be joke, there is no way I am going to be buying it based on its current state....

post-146198-1252193513_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek, czy ktoś dalej gra?

Chętnie pogadałbym z doświadczonym graczem :)

 

Czy ktoś wie czy gra jest videoram-lubna? Tzn czy 1GB w stos do 512MB dużo by wniosło w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że wątek pęka w szwach :) Żadnych maniaków city builder'ów na ppc?

 

Jak by ktoś nie wiedział 14 października wchodzi CitiesXL 2011. Gra przejęta (od Montecristo) przez studio Focus Home Interactive. Gra oczywiście bazuje na CXL i jest jej rozwinięciem, naprawiono co nie działało (w CXL cała masa bugów) i dodano wiele nowych map a także budynków. Uproszczono i przebudowano system podatków.

A najważniejsze, rozwinięto system komunikacji więc oprócz autobusów możemy spodziewać się metra, kolei i kolei nadziemnej. Wreszcie będą odgłosy miasta!

 

I gra od początku będzie w trybie solo bez konieczności opłaty za serwery.

Chciałoby się powiedzieć że będzie to czym od początku powinno być CXL.

 

 

EDIT

Świerza informacja. Focus ogłosił że posiadacze CXL będą mogli zakupić CXL 2011 z 50% rabatem.

http://www2.citiesxl.com/index.php?rub=news-info&id=35

Gre będzie też można kupić poprzez steam.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najnowsze wydanie w wersji Platinum. Obok sporej liczby nowych budynków naprawili pare bugów z tymi dodanymi w wersji 2012.

Na razie jetem w fazie testowania czy coś jeszcze naprawili. Stare mody pasują ewentualnie sa nowsze wersje do pobrania na XL Nations.

 

Ogólnie buduje się fajnie i myślę że to obecnie najlepszy City Builder.

 

BTW

Przypadkiem znalazłem takie oto dzieło http://xlnation.net/content/vancouver

Jak dla mnie szczękopad :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z linku miażdży i aż chce się polecieć do sklepu po grę, ale za chwilę schodzę na dół i zdaję sobie sprawę, że nigdy czegoś takiego nie zbuduję Dołączona grafika

 

Tutaj link do filmiku dzięki, któremu włączymy obsługę większej ilości rdzeni niż 1 w standardzie. Sam nie sprawdzałem czy działa, jak ktoś sprawdzi to niech da znać:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cCVc3dW-yMQ

Edytowane przez fenfir
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...