Skocz do zawartości
beriam

8800gt I Nasilajace Sie Problemy ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka miesięcy temu kupiłem kartę graficzna GIGABYTE 8800GT 512MB ZALMAN.

Od tego czasu pojawiają się Male problemy:

- Podczas grania, monitor się wyłącza i następuje reset ( zdarzało się to dość rzadki, ale obecnie coraz częściej, przynajmniej raz dziennie)

- Były tez sytuacje, ze ekran monitora robi się zielony, czerwony i tez następuje reset

- Podczas włączania komputera, tez nie zawsze monitor odpala.

 

 

Będę zobowiązany za pomoc, może uda się to wyeliminować nie oddając karty na gwarancje.

 

 

Pz. beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kolejny temat o 8800??

 

Sprawdz miernikiem napiecia jakie daje Ci ten Corsair

 

Sry za nowy topic,ale pisałem w pospiechu

 

Zasilacz jest okk, już dwie grafy pod min pracowały i było okk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij grafe, przedmuchaj złącze i zamontuj porządnie, żeby mocno siedziała ;)

A dodatkowe zasilanie na grafice podłączyłeś (o ile masz taką możliwość)?

 

Możesz także temp. sprawdzić, bo takie objawy występują czasami w przypadku przegrzania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem, zobaczymy czy znów sie pojawi takowe zachowanie.

Oczywiście dodatkowe zasilanie jest wpięte od samego początku, co do temp. to w granicach 40 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien w biosie PCI-E frequency na 101-105 MHz.

 

Chociaz mnie to wygląda raczej na niestabilne o/c, testowales orthosem stabilnosc systemu?

 

Jesli to nie pomoze, to wszystko wskazuje na to, że grafa jest uwalona.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien w biosie PCI-E frequency na 101-105 MHz.

 

Chociaz mnie to wygląda raczej na niestabilne o/c, testowales orthosem stabilnosc systemu?

 

Jesli to nie pomoze, to wszystko wskazuje na to, że grafa jest uwalona.

 

Zmienię

Do do stabilności to po 10h ortosa było okk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem kartę graficzna GIGABYTE 8800GT 512MB ZALMAN.

Od tego czasu pojawiają się Male problemy:

- Podczas grania, monitor się wyłącza i następuje reset ( zdarzało się to dość rzadki, ale obecnie coraz częściej, przynajmniej raz dziennie)

- Były tez sytuacje, ze ekran monitora robi się zielony, czerwony i tez następuje reset

- Podczas włączania komputera, tez nie zawsze monitor odpala.

 

 

Mam identyczne problemy,karta Gigabyte 8800gt z Zalmanem ta nowsza rewizja na kosciach samsunga,3 miesiące było wszystko w najlepszym porządku a teraz pograć się nie da,kombinowałem na wszystkie sposoby i nie znalazłem rozwiazania zadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne problemy,karta Gigabyte 8800gt z Zalmanem ta nowsza rewizja na kosciach samsunga,3 miesiące było wszystko w najlepszym porządku a teraz pograć się nie da,kombinowałem na wszystkie sposoby i nie znalazłem rozwiazania zadnego.

U mnie podobna sytuacja z tym Gigabyte. Pomaga obniżenie taktowania pamięci (Hynix w moim przypadku) do 880MHz. Karta prawdopodobnie poleci na gwarancję - nie działa poprawnie na standardowym taktowaniu (czyli w przypadku tego Gigabyte 700/920 rdzeń/pamięć). Kupę zrobili i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie poczytać w necie, na zagranicznych stronach albo na stronie producenta. Jak to nie pomoże to format kompa, ustawić domyślne w biosie. I sprawdzić czy na samym czystym systemie będą błędy. Jeśli tak to wiadomo że jest problem z sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie poczytać w necie, na zagranicznych stronach albo na stronie producenta. Jak to nie pomoże to format kompa, ustawić domyślne w biosie. I sprawdzić czy na samym czystym systemie będą błędy. Jeśli tak to wiadomo że jest problem z sprzętem.

System nowo postawiony. Karta ewidentnie ma problem z pamięciami (artefakci przed freezami). Już je nawet dodatkowo oradiatorowałem. Po prostu zastosowali złe kości bądź dali im za niski woltarz/za ostre timingi. Może wydadzą jakiś update biosu - napisałem do ich pomocy technicznej maila z opisem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie jest pełno tematów na forach w których ludzie opisują identyczne problemy z kartami 8800GT róznych firm, ale jak narazie nie znalazłem rozwiazania

 

U mnie mogę godzinami puszczać 3Dmarka06 , Video Stability Test ,oraz inne benchmarki ,nic sie nie wiesza ,a czasem po właczeniu jakiejs gry zawieszka jest po 5 minutach.

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec moje problemy sa podobne do tych co ma kolega, stery były już rożne i ciągle taka sama sytuacja - Nie znasz dnia ani godziny :angry:

 

W przyszlym tygodniu karta wraca do Vobisu na gwarę, opisze co będzie dalej z karta graficzna , bo widzę ze mój przypadek nie jest jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowales system po wymianie grafy? Jesli nie to usunstare sterowniki, w trybie awaryjnym uzyjprogramu driver sweeper i zainstaluj koniecznie najnowsze stery ze strony nvidi czyli 175.16 WHQL. Dodatkowo ustaw na sztywno PCI-E na 100MHz i PCI na 33MHz w BIOSie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z dnia na dzien coraz wiecej resetów,dziwne ze karta dzialała bezblednie przez kilka miesiecy.

Dziwne jest to ze godzinami moze leciec 3dmark,Sanctuary,Crisis,CoD4 i nic sie nie wywala a załacze np Age of the empire 3 albo Suffering i po paru minutach jest reset.

Wiadomo juz co z tą reklamacją w Vobisie ?Sam pewnie tez oddam do reklamacji ale musze jakas zastepczą karte załatwic.

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z dnia na dzien coraz wiecej resetów,dziwne ze karta dzialała bezblednie przez kilka miesiecy.

Dziwne jest to ze godzinami moze leciec 3dmark,Sanctuary,Crisis,CoD4 i nic sie nie wywala a załacze np Age of the empire 3 albo Suffering i po paru minutach jest reset.

Wiadomo juz co z tą reklamacją w Vobisie ?Sam pewnie tez oddam do reklamacji ale musze jakas zastepczą karte załatwic.

 

Witam ponownie

 

karta została wymieniona na nowa, wiec nie masz na co sie oglądać tylko oddać na gwarę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...