Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

hyyymmm.... moze zrobie małego off-topic-a :P aleeee.... widzieliście może nową firme na infosofcie firma zwie sie VIGOOLE i ma nawet ciekawe produkty... konkurencja głównie właśnie dla solówek i tam jeden 5.1 ale to juz inna bajka ... zresztą spujszcie sami ... :) ciekawe kto się pierwszy skusi.. albo lepiej PRZEŁAMIE bo jednak MICROLAB na tej stronie zyskał troche "fanów" :)

No to będzie teraz spory asortyment modeli 2.0 do wyboru :D

 

http://www.vigoole.com/vigoole_en/products/products_20.htm

 

Co do cen to można sobie porównać z cenami z Rosji :wink:

 

http://www.infosoft.pl/list_products.php

 

http://www.ost-com.ru/catalog/acustic/vigoole_2_0

 

 

Kalkulator walutowy :

http://www.money.pl/pieniadze/kalkulator/

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę raczej należy brać tylko z mid-bassem od 6" (tutaj dokładnie 6,5"), żeby w niższym paśmie reprodukcja dźwięku była dobra (w teorii oczywiście).

 

Modele, które to spełniają:

- C2039

- C2149

- C2036

- C2168 (8" mid-bass)

- C2158

- C2038 (dostępne w infosofcie)

- C2128

- C2138 (8" mid-bass)

- C2180

- C2129

 

Seria A największy Mid-Bass ma 5,25", a seria E 3" :P

Mam nadzieje, że nikt nie wyskoczy z teorią, że jak 2 x 5,25" to będą bardzo niskie częstotliwości :)

 

Wszystkie głośniki nie mają rewelacyjnych dwóch parametrów: sygnał/szum oraz separacji. Nie wiem czy czasami nie zależy to od nie za dużej mocy.

Plus widoczny gołym okiem (IMHO) większość głośników jest ładna :)

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się ta oferta powiększy o jakieś 2.0 ze stosunkiem szumu 100db...bo 65db to oni sobie mogą (...) ;] Owszem nie słuchałem, nie wiem, ale z samej tabelki dla mnie odpadają. W solo boję się o szumy, ale skoro nikt nie pisze że słychać to okey...ja już przez moją mini wieżę przy uszach mam na nie uczulenie.

 

 

Swoją drogą jedna sprawa...gdzie te solo można znaleźć? Na ukrainie mogą być? Nie mam doświadczenia w poruszaniu się po sklepach zagranicznych ;) A mam znajomych którzy bawią się w handel autami polska-ukraina, często więc tam jeżdża i wracają tutaj...

Ale wiecie...tak sobie myślę, dlaczego samemu nie sprowadzić tych głośników? Co za problem zrobić zrzutę, do ceny głośników doliczyć paliwo etc i wiadomo procent dla jadącego za poświęcenie [tia, w tym momencie o sobie myślę :P]. Ja mogę w każdej chwili wyruszyć na taką akcję. Czechy, Słowacja, Niemcy? Do słowacji mam jakieś 300km nie tak strasznie w końcu, a auto na gaz.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że oferta 2.0 się powiększa :] Za jakiś czas trzeba będzie Pro3 zmienić

Najważniejsze że jest w czym wybierać, i może wreszcie skończy się monotonia w polskich sklepach komputerowych (jak za komuny na półkach tylko ocet tak teraz tylko crety i logi :-) );

 

 

a może emigrujemy do rosji..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał pojechać tam :P Ewentualnie zamówić...w końcu sklep też robi zamówienia prawda? Dorwać się do hurtowni czy choćby jakiegoś innego pośrednika i samemu sobie je sprowadzić, zamiast kupować 6tki za 300zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na te rozebrane microlab'y 6c i ich zdjecia to nie wiem za co tu się placi :) fakt cena niska, ale brak wytlumienia, pusto tam jak w holu. Modowal ktos z was microlaby 6c?

 

Do wlasciciela pro3 modowanych, zagladales do nich do srodka? Sa mozliwe zdjecia w srodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na te rozebrane microlab'y 6c i ich zdjecia to nie wiem za co tu się placi :) fakt cena niska, ale brak wytlumienia, pusto tam jak w holu. Modowal ktos z was microlaby 6c?

 

Do wlasciciela pro3 modowanych, zagladales do nich do srodka? Sa mozliwe zdjecia w srodku?

Z tego co mi wiadomo to wytlumia sie glownie zamkniete konstrukcje ;) A z BR tylko dla sportu albo autosugestii bo wytlumianie w tym wypadku jest malo efektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało efektywne, ale prędzej czy później mam zamiar trochę wytłumić moje 7c. Dać maty akustyczne na ścianki, a wnętrze wyłożyć watą, albo wełną owczą. I przy okazji pozaklejać wszelkie ewentualne szczeliny. Mimo wszystko wierzę, że to coś poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkrywam - wiem.

 

Ale z racji przeprowadzki kombinuje z ustawieniem głośników - wylądowały ok 30-40cm niżej niż był (a więc wys od podłogi do góry kolumny to jakieś 80-95cm) i jest znacznie lepiej - głośniki (wysokie) mam lekko niżej niż uszy (w pozycji siedzącej) - ale w niczym to nie przeszkadza.

Za to poprawa warstw niskotonowych znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkrywam - wiem.

 

Ale z racji przeprowadzki kombinuje z ustawieniem głośników - wylądowały ok 30-40cm niżej niż był (a więc wys od podłogi do góry kolumny to jakieś 80-95cm) i jest znacznie lepiej - głośniki (wysokie) mam lekko niżej niż uszy (w pozycji siedzącej) - ale w niczym to nie przeszkadza.

Za to poprawa warstw niskotonowych znaczna.

Też tak mam swoje ustawione i jest good :)

 

Pozdro z Zabrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie podzielic z Wami odczuciami po bezpośrednim porównaniu Microlabów Solo 6c z 7c w tych samych warunkach to jest to samo pomieszczenie i podobne ustawienie.

Wiec od paru tygodni rozglądałem sie za microlabami 7c chociaz mój pokój ma ok 16m2 i zarówno na allegro jak i w inermaxie , infosofcie trzeba czekac w miedzyczasie mój przyjaciel dorwał pare 7c, po informacji że na swoje bede musiał czekac około 2 m-sc podziękowałem i po głębokim zastanowieniu wziołem 6 c (ta sama konstrukcja co 7 tylko jeden głosnik mniej) i musze powiedziec ze na karcie Prodigy HD2 i domowych standach ustawionych po bokach biurka robia wrazenie ale kusiło mnie zeby wziaśc poównac do 7 i sie udało. Od niedzieli mam oba modele w pokoju i przemawiam osób rozmyslających nad jednym lub drugim modelem, ja słuchjam muzyki głownie wieczorami , w nocy itp mając na uwadze innych domowników niepotrzebuje dużo mocy chociaz 6 maja i tak spory potencjał az za spory jak na moje wymagania, na ok 20 % mocy niesłychac róznicy, bym powiedział ze dzwiek jest nawet na 7c mniej spójny i wydaje sie byc rozproszony ale to za pewne wina bliskiej odległosci bo jednak potwierdza sie fakt że 7c sa raczej do wiekszych pomieszczeń i dla osób lubiących pokrętło ustawic nieco za połowe, ja uwazam ze 6 c graja tak samo dobrze jak 7c a na mniejszej głośnosci nawet lepiej, dużo zalezy od karty muzycznej tu polecam Prodigy jest bezkonkurencyjna w cenie do 300 zł. Tym którzychca uzyskac nieco wiecej basu z 6c olecam ustawic nieco niżej kolumienki napewno pomoże. Generalnie jesli ktoś niezamierza słuchac głosno to 7c sa zbedne zreszta firma microl chyba tez tak uważa poniewaz wypusciła tylko jeden taki model (tak duży) na rynek.

Co do firmy Vigoole to rzeczywiście można było sie wstrzymac bo może byc to spora konkurencja dla Microlabów. warto sledzic tą firme i info o ich głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie te glosniki mozna kupic ?.

Tutaj są napewno dostępne od ręki:

 

6C http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=48ad583382f88

 

7C http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=48ad583347645 -niestety podnieśli jeszcze cenę z 365, na 379zł :/

 

Edit: Jeżeli Ci chodzi o Vigoole, to tutaj można kupić: http://www.infosoft.pl/list_products.php?s...p;categorie=290

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są napewno dostępne od ręki:

 

6C http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=48ad583382f88

 

7C http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=48ad583347645 -niestety podnieśli jeszcze cenę z 365, na 379zł :/

 

Edit: Jeżeli Ci chodzi o Vigoole, to tutaj można kupić: http://www.infosoft.pl/list_products.php?s...p;categorie=290

ODRDZAM "kupno " w tym Sklepie ...

 

a juz wyjasniam dlaczego ... otoz zamowilem glosniki (solo 7c) w tym sklepie (bylo to w tamtym tyg)

zaraz tylko jak pojawila sie taka mozliwosc (mieli na stanie)

 

wtedy cena byla jeszzce 365zl

dzwonilem przedwczoraj - w cely potwierdzenia zamowienia - i sprzet, mial do mnie wyjechac nastepnego dnia wedle zapewnien pracownika

wybralem opcje zaplaty za POBRANIE (z wiadomych wzgledow slaba zajomosc sklepu itp)

 

wczoraj otrzymalem maila w ktorym poinformowano

 

"Witam

 

Obecnie nie posiadamy juz wolnych sztuk GŁOŚNIKOW MICROLAB SOLO7C 2.0

120W RMS/REMOTE (te co mamy sa zarezerwowane dla klientow, ktorzy

zamowili je wczesniej) Nastepna dostawa spodziewana jest po 15

pazdziernika.

Prosze o odpowiedz czy mamy czekac z realizacja zamowienia czy anulowac

zamowienie."

 

A.K

 

Ciekawym faktem jest to ze cena NAGLE skoczyla w gore (ja jeszcze zamowiem po starej cenie)

 

wiec pytam sie po kiego H.... wystawiaja na stronie ze sa DOSTEPNE skoro odrazu zlozylem zamowienie i pisza mi podobne brednie

 

Ja wiem jak jest ... Wola na miejscy SPRZEDAC komus za Drozej ... niz wysylac kurierem na drugi koniec pl za pobraniem

i tym samym miec potencialnego KLINETA w ..........

 

Dobrze tylko ze nie wplaiclem pieniedzy z Gory .. bo pewnie byla by teraz jazda, albo byc moze to wlasnie bylo powode ze NAGLE dziwnym trafem zabraklo glosnikow ..

 

KPINA i ZAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie słucham może juz ktoś vigooli C2138 dostepne sa między innymi w infosofcie, na forach zagranicznych dobrze sie o nich wypowiadają, ten model ma 8 calowy srednio - nisko tonowy głosnik czyli o 1.5 cala wiecej niż solo 6c dodatkowo sa wyłozone pianka w środku co może wskazywac na troche lepsze warunki akustyczne ale jak naprawde jest to niewiem może ktoś miał z nimi do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODRDZAM "kupno " w tym Sklepie ...

 

a juz wyjasniam dlaczego ... otoz zamowilem glosniki (solo 7c) w tym sklepie (bylo to w tamtym tyg)

zaraz tylko jak pojawila sie taka mozliwosc (mieli na stanie)

 

wtedy cena byla jeszzce 365zl

dzwonilem przedwczoraj - w cely potwierdzenia zamowienia - i sprzet, mial do mnie wyjechac nastepnego dnia wedle zapewnien pracownika

wybralem opcje zaplaty za POBRANIE (z wiadomych wzgledow slaba zajomosc sklepu itp)

 

wczoraj otrzymalem maila w ktorym poinformowano

 

"Witam

 

Obecnie nie posiadamy juz wolnych sztuk GŁOŚNIKOW MICROLAB SOLO7C 2.0

120W RMS/REMOTE (te co mamy sa zarezerwowane dla klientow, ktorzy

zamowili je wczesniej) Nastepna dostawa spodziewana jest po 15

pazdziernika.

Prosze o odpowiedz czy mamy czekac z realizacja zamowienia czy anulowac

zamowienie."

 

A.K

 

Ciekawym faktem jest to ze cena NAGLE skoczyla w gore (ja jeszcze zamowiem po starej cenie)

 

wiec pytam sie po kiego H.... wystawiaja na stronie ze sa DOSTEPNE skoro odrazu zlozylem zamowienie i pisza mi podobne brednie

 

Ja wiem jak jest ... Wola na miejscy SPRZEDAC komus za Drozej ... niz wysylac kurierem na drugi koniec pl za pobraniem

i tym samym miec potencialnego KLINETA w ..........

 

Dobrze tylko ze nie wplaiclem pieniedzy z Gory .. bo pewnie byla by teraz jazda, albo byc moze to wlasnie bylo powode ze NAGLE dziwnym trafem zabraklo glosnikow ..

 

KPINA i ZAL

Ja zamówiłem w tym sklepie w piątek i dzisiaj doszły. Jedynie koszty przesyłki mi wzrosły. Pisali 23zł, ale wczoraj zadzwonił koleś że pobranie ze względu na cennik firmy DPD kosztowało 32zł. Jednak sprawdziłem i tyle mają w cenniku. Głośniki wyglądają na używane. Zdjęty oplot z kabla głośnikowego i brak pilota. Z pilotem już napisałem maila co zamierzają robić. Ale glośniki grają świetnie. A kupiłem je po starej cenie. Możliwe ze mieli 1 sztukę pisząc że duza ilość :D

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko 3 metrowy kabel głośnikowy w solówkach chyba nie jest wyposażeniem standardowym? Jestem na 90% przekonany że dostalem używkę. Ale gwarancja była wystawiona w chwili zakupu więc to dla mnie nie jest aż tak wielki problem. Tylko jak można nie dać pilota.

 

Sklep niestety zachował się niepoważnie. Jeżeli Popiół zamawiałeś pod koniec czerwca a niestety nie dostałeś głośników to nie jest normalne. Zaraz z ciekawości napiszę do nich maila z innej poczty czy maja jeszcze te głośniki :D

 

Słuchając niektóych kawałków Metallicy czy Iron Maiden odkryłem je na nowo. Znienawidzone St Anger zaczeło mi sie podobać. Kawałki Systemu czy Childrenów już nie zlewają się. Nareszcie słychać górę, naprawdę w niektórych kawałkach po raz pierwszy usłyszałem trąbkę czy skrzypce. Niektórzy narzekają na brak basu w muzyce typu dance/ house itp. Z ciekawosci odpaliłem w odtwarzaczu jakąś płytkę porzyczoną od kolegi i przy standardowych ustawieniach głośników na 0 (brak pilota :mur:) nie powiedziałbym że nie ma basu. Dla mnie jest wystarczająco, chociaż do takiej muzyki się nie przekonam,

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

sam zamówiłem w tym sklepie głośniki, gdyż nie chciało mi się czekac do października w wiadomych sklepach. Chodzi o model Solo 6C. Oprócz tego, że pudełko było w jednym miejscu dosc znacznie uszkodzone (dziura od wgniecenia 2x4 cm - jednakże zapakowane pudło w folię nie miało żadnych uszkodzeń) to pozatym nie mam zastrzeżen. Sprzęt nie wyglądał na używany, specjalnie go dokładnie oglądnełem. Pewnie miałem farta, choc mam nadzieję, że nie...

 

ps. dzięki za podjęcie decyzji. Dźwięk mniam :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchając niektóych kawałków Metallicy czy Iron Maiden odkryłem je na nowo. Znienawidzone St Anger zaczeło mi sie podobać. Kawałki Systemu czy Childrenów już nie zlewają się. Nareszcie słychać górę, naprawdę w niektórych kawałkach po raz pierwszy usłyszałem trąbkę czy skrzypce. Niektórzy narzekają na brak basu w muzyce typu dance/ house itp. Z ciekawosci odpaliłem w odtwarzaczu jakąś płytkę porzyczoną od kolegi i przy standardowych ustawieniach głośników na 0 (brak pilota :mur:) nie powiedziałbym że nie ma basu. Dla mnie jest wystarczająco, chociaż do takiej muzyki się nie przekonam,

To jeszcze nie słyszałeś dobrych głośników. Do takiej muzyki, Solówki się nie nadają, nie nadążają. Brak odpowiedniej separacji i dudniący bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się będzie nadawać? Mówisz, że trash metal i inne szybkie utwory odpadają? Czysta ciekawość bo IronM. lubię posłuchać, choć i tak wolę jazz ;] i coś spokojniejszego.

Co z tymi Vigoolami? Nie macie ochoty pospekulować/poczytać rosyjskich recenzji? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już czytałem rosyjskie recenzje, ale nie wszystko idzie wyłapać z sensem, w ogóle mi się zdaję że to co powiedział maciek to nad wyrost jak by iść takim tokiem myślenia to zaraz powie się, że solo to [ciach!]o bo tonsil siesta gra lepiej choćby taki przykład. To nie o to tutaj chodzi. Za nim się coś takiego chce napisać trzeba najpierw spojrzeć na przeznaczenie tych głośników, a potem na cenę.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...