Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Zadowolą prawie wszystkich, którzy je kupią, a którzy nie mieli styczności ze sprzętem za więcej niż 2k zł. Zapytajcie RBEJa ile musiał wydać na audio żeby pójść dalej niż Solo 7c: Manta V5, Usher S520, Beresford, PC-Link, rosyjskie NOSy. Na moje oko ze 2300zł :)

Beresforda i PCLinka bym nie liczył bo to są źródła dźwięku, tak samo jak karta muzyczna.

 

Tylko że jak się wyda na taki zestaw 2 klocki, to nigdy więcej nie spojrzy się na Solo 6/7 i inne podobne "wynalazki". Róznica jest większa niż obecny kryzys gosodarczy na świecie. Za darmo nikt nam nic nie da. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak się wyda na taki zestaw 2 klocki, to nigdy więcej nie spojrzy się na Solo 6/7 i inne podobne "wynalazki". Róznica jest większa niż obecny kryzys gosodarczy na świecie. Za darmo nikt nam nic nie da. Niestety.

To zobacz wypowiedź @zyzio ,który ma sprzęt jak poniżej :

 

http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=13988

 

Primare A 30.5

Rotel RSP 1066

Primare PRE 30 + Acoustic Revive RGC-24 - Ground Conditioner,

Pioneer DV 737,

Rotel RCD 1072, obecnie w systemie słuchawkowym z Pro-Jectem Head Boxem

CD Linn Majik + Acoustic Revive RGC-24 - Ground Conditioner + Shunyata Python Helix VX = bilet do raju.....

Paradigm Studio v.2 - 80, 40 v.3, CC

Yamaha YST SW 800 - sub. używany tylko w kinie,

okablowanie: Black Rhodium Horizon, Vermilion, Siltech HF 9 G 3, Profigold PGD 4000, Ultralink Challenger, DNM Reson Bullet Plug, Sonus Oliva srebrny Bullet Plug, ANTI IC (miedziany Bullet Plug)

akcesoria: Helion 1750 XP, sieciówki Helion SC 3000, 2000, Vincent, Bartek1, Neel 7ES Gold, Zelum Power AC, Neel 7 ES, Artech Thunder - 3 m podłączony wprost do gniazdka z pominięciem kondycjonera - końcówka mocy, ściereczki XLO, płyty demagnetyzujące i wygrzewające- XLO, Densen, Isotek, podstawki Ostoja, pierścienie antydyfrakcyjne Sonusoliva, kilkanaście ferrytów w całym domu, płytki Holfi The Magician.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też porównanie że Pure 100 grają sporo gorszej niż Wharfedale Diamond 9.2 za 730 zł :wink:

 

PS. Akcesoria Zyzia są doprawdy imponujące :lol2:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też porównanie że Pure 100 grają sporo gorszej niż Wharfedale Diamond 9.2 za 730 zł :wink:

Nie Pure 100 a swans TV200B ,według recenzenta z techlabs.by, a poza tym te ograniczenia w TV200B względem Diamond 9.2 wynikają przede wszystkim z dość skromnych wymiarów membran i obudowy , a co do oceny @zyzia to ma on już jednak dość długi staż (praktycznie od początku powstania audiostereo) w posiadaniu i odsłuchach sprzętu dobrej klasy więc myślę że już w miarę wiarygodnie potrafi ocenić całokształt tego co prezentują te głośniki .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego opinia jest niezwykle pochlebna. Ale wg recenzji rosyjskich to Microlaby zbierają najlepsze oceny i tylko niektóre Svansy grają lepiej. Vigoole trochę drożej, a Geniusami nikt sobie głowy nie zawraca. To taka mała opowiedź na pytanie "ML czy Geniusy" ;)

 

Nie mniej jednak opinia tego Zyzia jest bardzo pochlebna. Wg mnie oznacza to również, że Solo 7c "trafiły" z brzmieniem w gust Zyzia. Np. marcin_gps zdecydowanie bardziej woli precyzyjny, analityczny dźwięk i dlatego dla niego ML grają sporo gorzej niż jego zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Pure 100 a swans TV200B ,według recenzenta z techlabs.by, a poza tym te ograniczenia w TV200B względem Diamond 9.2 wynikają przede wszystkim z dość skromnych wymiarów membran i obudowy , a co do oceny @zyzia to ma on już jednak dość długi staż (praktycznie od początku powstania audiostereo) w posiadaniu i odsłuchach sprzętu dobrej klasy więc myślę że już w miarę wiarygodnie potrafi ocenić całokształt tego co prezentują te głośniki .

We wszystkich możliwych testach jest napisane że TV200B grają lepiej niż Pure 100, czyli Pure 100 chcąc nie chcą muszą grać słabiej niż Diamond 9.2.

 

RBEJ, a Ty przypadkiem nie kupiłeś jakiegoś wzmaka Denona? 500 AE czy jakoś tak? Jak "toto" gra z Usherami? :)

Niedawno byłem w pobliskim salonie audio z moimi Usherami i odsłuchiwałem je na kilku różnych wzmacniaczach z różnego zakresu cenowego. Od 1-3 tysiąca i prawdę mówiąc nie usłyszałem między nimi żadnej znaczącej różnicy (w ślepych testach poległbym z kretesem), więc postanowiłem że kupię Denona, bo był najtańszy. Muszę tylko uzbierać kasę. Wpis w "o mnie" na audiostereo.pl jest trochę więc na wyrost :wink:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Np. marcin_gps zdecydowanie bardziej woli precyzyjny, analityczny dźwięk i dlatego dla niego ML grają sporo gorzej niż jego zestaw.

Tym bardziej ciekawa jest wypowiedź @zyzia dlatego że posiada on również Paradigmy tyle że znacznie droższe i ma do tego solidną końcówkę mocy która przez swoją znaczną wydajność prądową potrafi nieźle kopnąć ,a marcin_gps coś mówił że tego właśnie brakuje Microlabom tj tego kopa przy dynamicznej muzyce ,dlatego ciężko jest z tego wszystkiego wyciągnąć jakieś rozsądne wnioski :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dźwięk Solo szybko się znudził, po początkowym OGROMNYM zachwycie. Wcześniej niczego innego nie słyszałem to się podniecałem (ale fajny rym :lol2: ) Wysokie tony na punkcie których jestem szczególnie uczulony były jakieś takie dziwne. Po dłuższym odsłuchu zaczęły mnie bardzo męczyć. Najlepiej z Solo wspominam basik, chociaż za bardzo zalewał pasmo. Gdyby Microlaby tak mnie nie zamęczyły, to bym w życiu ich nie sprzedał. Każdy ma swoje preferencje słuchowe i dlatego ML mogą podobać się Zyziowi i innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam możliwe tylko na pewno, inaczej Firekage by tak nie pisał ;] To jest to nad czym się teraz ubolewa, cena Solo +100zł, a fajnych vigooli brak :(

Poważnie, jak jeszcze raz będę się wstrzymywał z jakimś zakupem to walnijcie mnie proszę mocno w łeb :damage_wall:

 

Jak się komuś znudzą 6tki i będzie w stanie odsprzedać po starych cenach to zapraszam na PW, biorę z miejsca.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc , ktos pisal ,ze chce sprzedac 6 albo 7 bo lubi eksperymenty. Zaloz temat w dziale , moze ten ziomek wejdzie.

Ja pisałem, że chcę sprzedać Vigoole C2149 i załapać się na solo7c :)

 

http://www.allegro.pl/item460659325_vigool...lab_solo7c.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama dzwignią handlu :P Co do ceny końcowej...sam nie jestem zdecydowany, chciałbym najlepiej dostać za nie tyle, ile mnie w sumie kosztowało to wszystko, czyli głośniki z transportem = 450 zł o ile mnie pamięć nie myli ;) Oczywiście spodziewam się, że może nikt za tyle ich nie kupi, wtedy mogę spóścić do 400 zł. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę braki na rynku Vigooli i Microlabów, być może ktoś da nawet więcej niż 450 ;) Się okaże. Jak nie będzie chętnego to sobie je zostawię, kupię Solo7c i zrobię bezpośrednie starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro napisałeś:

 

"Model ten uważa się za odpowiednik słynnego zestawu Microlab Solo7c jednak w zagranicznych recenzjach Vigoole C2149 pod względem brzmienia wypadają "odrobinę" lepiej od Solo7c"

 

Możesz podać linki do tych recenzji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama dzwignią handlu :P Co do ceny końcowej...sam nie jestem zdecydowany, chciałbym najlepiej dostać za nie tyle, ile mnie w sumie kosztowało to wszystko, czyli głośniki z transportem = 450 zł o ile mnie pamięć nie myli ;) Oczywiście spodziewam się, że może nikt za tyle ich nie kupi, wtedy mogę spóścić do 400 zł. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę braki na rynku Vigooli i Microlabów, być może ktoś da nawet więcej niż 450 ;) Się okaże. Jak nie będzie chętnego to sobie je zostawię, kupię Solo7c i zrobię bezpośrednie starcie :)

Bla Bla Bla....

Nie rozumiesz, że dziś sklep musi płacic za głosniki 20% wiecej z powodu kursu dolara ? Dlatego dostajemy wiekszą cene a nie reklama-sreklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro napisałeś:

 

"Model ten uważa się za odpowiednik słynnego zestawu Microlab Solo7c jednak w zagranicznych recenzjach Vigoole C2149 pod względem brzmienia wypadają "odrobinę" lepiej od Solo7c"

 

Możesz podać linki do tych recenzji??

Poszukaj, na pewno znajdziesz.

 

Bla Bla Bla....

Nie rozumiesz, że dziś sklep musi płacic za głosniki 20% wiecej z powodu kursu dolara ? Dlatego dostajemy wiekszą cene a nie reklama-sreklama.

O czym Ty piszesz? Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Przecież napisałem, że sprzedaję swoje Vigoole. Nie komentowałem ani nie odnosiłem się w żaden sposób do głośników sprzedawanych w sklepach.

Po formie wypowiedzi niektórych osób widzę, że forum jest jednyną możliwością przedłużenia ich własnego *****.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U midasa solo7c mają kosztować ok 440zł, zamówienie mam zamiar anulować. Tylko teraz co kupić? Może gienki 2000x? Co prawda nie ma porownania ale też ponoć dobrze grają (w stosunku cena/jakosc) a dużo kasy zostanie w portfelu. Wszystkie ceny microlabów zupełnie mnie nie satysfakcjonują... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla Bla Bla....

Nie rozumiesz, że dziś sklep musi płacic za głosniki 20% wiecej z powodu kursu dolara ? Dlatego dostajemy wiekszą cene a nie reklama-sreklama.

Kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem? :>

@Sesq odp. Michała na temat "reklamy" tyczyła się mojego posta ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U midasa solo7c mają kosztować ok 440zł, zamówienie mam zamiar anulować. Tylko teraz co kupić? Może gienki 2000x? Co prawda nie ma porownania ale też ponoć dobrze grają (w stosunku cena/jakosc) a dużo kasy zostanie w portfelu. Wszystkie ceny microlabów zupełnie mnie nie satysfakcjonują... :mur:

Jak kupowałem Solo 7c jako pierwsza osoba z forum, to płaciłem 315zł. Szybko podrożały o prawie 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj posiadaczem 2000x i póki co złego słowa powiedzieć nie mogę... Nie mam oczywiście porównania do ML ale dla mnie - czytaj przeciętnego zjadacza chleba w zupełności wystarczają (przesiadłem się z Creative I-Trigue L3800) . Geniusy nie dość że ładnie wyglądają to co najważniejsze są dostępne a nie jak ML na które się doczekać nie mogłem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...