Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy inaczej powinien wysłać je na gwarancji :)

 

P.S.

 

Czy jest na forum gdzieś możliwość zareklamowania swoich rzeczy, które są wystawione na allegro? Sprzedają dwie rzeczy, które mogą zainteresować niektórych użytkowników tego forum i chciałbym o tym jakoś poinformować :)

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe ... jestem ciekaw jak to gra. ... kto jest producentem ?

 

A co do Microlab ... widzę że podrożały przesadnie wręcz. Nie można zapominać że pewne wady mają (inna "wolna" kubatura lewej i prawej kolumny ... ja niestety słyszę wpływ). Przydała by się konkurencja ... może ze zintegrowanym DAC i wejściem SPDIF + coś na wzór wzmacniacza i dwóch identycznych kolumn jak w serii PRO.

Przy obecnej cenie np. 7C można trochę dołożyć i dostać np. to z wbudowaną cyfrą, chociaż powątpiewam czy ogólnie zagrają lepiej:)

Z porządnych głośników z dac i oddzielnym wzmacniaczem przychodzi mi na myśl Edifier S2000, jednak to już z około 900zł no i w naszym kraju oczywiście nieosiągalne.

 

Przydałaby się obecność głośników Jetbalance.

Tutaj znalazłem, że są jakby "przystosowane" do sprzedaży w PL: http://www.ferra.ru/images/208/208381.jpg - napisy na kartonie po polsku:)

Jednak nadal u nas cicho sza o nich./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się obecność głośników Jetbalance.

Tutaj znalazłem, że są jakby "przystosowane" do sprzedaży w PL: http://www.ferra.ru/images/208/208381.jpg - napisy na kartonie po polsku:)

Jednak nadal u nas cicho sza o nich./

Są śliczne i można się spodziewać dobrego brzmienia. Szkoda, że nie ma u nas na rynku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dales sie wygrzac, teraz cewka uderza o karkas (nie żadne membrany!)... z czasem poglebi sie to :) i tyle...niestety glosniki przez miesiac powinno sie naprawde oszczedzac...

Swoje microlaby mam już chyba ze 4 miesiące ;) i od początku je oszczędzałem. Jak pisałem wcześniej, słucham na głośności poniżej 40 jednostek, czasem zdarza mi sie ustawić np na 45, ale to i tak daleko do końca skali i na takim poziomie głośności jeszcze nie ma zniekształceń dźwięku.

Co do samego "pierdzenia" głośników, to na szczęście bardzo rzadko jest słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdy mieszkałem w małym pokoju, 16m kw to Solo 7c słuchałem na max 30/60. Teraz, pokój 27,5m kw, słucham na 30-40/60. I żadnego pierdzenia czy zniekształceń nie stwierdziłem. Nawet na 50/60 jest dalej idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wiedziałem ich przypadkiem w galerii krakowskiej w saturnie. Ale to nie sa przeciez glośniki aktywne...

No jak, są aktywne :wink:

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=ru&tl=pl

 

można do 2.0 dokupić sub:

http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&...P4QdGZUG1FDllaQ

 

te spoko dizajn:

http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&...3VZhhTU8uYjJYxw

 

Jest sporo testów JB w sieci, szczególnie po rosyjsku.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samym IXBT człowiek żyje :)

 

Ps. Wygląda na to, że w Argentynie microlaby można spotkać w kerfurach:

http://microlab.com.ar/donde-comprar

Co sadzicie o zestawie GENIUS SW-HF5.1 Home Theater?Znalazlem je za 350zl czyli tyle ile kosztuja teraz 6c.czy bylyby lepsze?Chodzi mi szczegolnie o bass gdyz slucham muzyki typu trance i house i troche hip hopu bo czytalem ze 6c do takiej muzyki sie nie nadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na forum, to mój pierwszy post. :)

 

Stoję właśnie przed wyborem głośników do 300 zł. Zastanawiam się, czy wybrać droższe Microlab Solo5C (ok. 290 zł), czy też Geniusy 2000X (ok. 180 zł). Różnica w cenie jak widać jest duża.

 

Na czym polega problem? Jadę obecnie na laptopie ze zintegrowaną kartą AC'97... :D Zamierzam ją wymienić, ale pewnie dopiero za rok. Do tego czasu będę słuchał muzyki (głównie rock progresywny) na tym, co mam. I teraz pytania - czy Microlaby Solo5C mogą grać gorzej od tych Geniusów 2000X na zintegrowanej karcie? Czy w ogóle będzie widać jakąś różnicę? Sądzicie, że jest sens brać droższe Microlaby?

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgol - kupuj Genius w tej sytuacji.

Cena 5C jest teraz ostro wyżyłowana, kiedyś stały bodajże 200zł. Gdyby kosztowały normalnie, to można by je kupić i pomęczyć się ten rok na integrze.:>

Ewentualnie, mają być dostępne Vigoole niedługo, podobno bez takich marż jak Solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to kiedyś przerabiałem, zerwij tą folijkę i po bąblach:)

Dzięki.....wzrok mam dobry, ale nie przyglądałem się pilotowi na tyle uważnie żeby zauważyć, że jest jeszcze na nim cienka warstewka ochronna. Był w woreczku...pomyślałem, że to była ochrona....podczas transportu itd. No nie ważne. Aż mi ulżyło :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu kupil Geniusy... jak podlaczylem do lapka Microlaby to myslalem, ze padne :P bardzo slabo to gralo na integrze + Vista :)

A co do jakosci dzwieku ma ta nieszczesna Vista. Czy na tym samym lapku na XP gralo by lepiej ? Nie ma co demonizowac Visty. Niedlugo to juz wszystkie mozliwe plagi egipskie beda przez Viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk, to Vista ma o wiele lepszy mikser systemowy niż XP. Do tego posiada bardzo dobry resampler i tryb WASAPI dający dźwięk bitperfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do microlabów PRO3 to one przypadkiem nie grają lepiej od solo6c/7c? Mają większe speakery o 1,5" (8") i niżej schodzą (35Hz-20KHz) i tylko trochę ciszej grają. Opłaca sie je brać za 300zeta?

O i jeszcze jedno ilu calowe speakery mają 5c? bo na microlab.cn opisane są tylko same 5. Czy mają parametry i wygląd jak tu http://www.allegro.pl/item482011050_glosni...mocne_basy.html

Jakby ktoś by mógł niech zrobi ich zdjęcie (bo z allegro wynika że c5tki posiadają wyświetlacz?) i ogólnie sporo one odstają od 6-tek i jak się mają do pro3?

uuu wiem sporo pytań... :mrgreen: ale z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Kukaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...