Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

odnoszę takie same wrażenie - głośniki po prostu trzeba dobrze wygrzać , ustawić , skonfigurować i wtedy zaczną dobrze grać

 

 

 

 

 

słucham podobnie do Ciebie foobar na 100% + w sterach 100% i na ML mam 30/60 - i jest to za głośno ..

 

 

 

 

a teraz pytanie jak je macie rozmieszczone w pokoju ?

 

 

jakies propozycje ?

 

słuchając muzy 80 % czasu spędzam przed kompem

proponuje mała zabawe/eksperyment

Sciany po bokach musza byc raczej "gołe" i "płaskie" czyli bez mebli i różnorakich przedmiotów.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Woczraj dostałem Microlab Solo7c zakupione w Inermax'ie, ale chyba dostałem uszkodzone, ponieważ gdy włączam, czasami nic nie reaguje, czyli nie moge podgłosić, przyciszyć, na wyświetlaczu jest "--", a jeżeli w ogóle coś ruszy to po naciśnięciu przycisku podgłaszania, podgłasza sie na max (60), to samo z przyciszaniem i wtedy nie moge ani przyciszyc ani podgłosić, tak jakby sie zawieszały. Może macie jakieś propozycje, może ja coś żle robie, a jak nie to zostaje mi je odesłać ;/ Pozdrawiam i czekam na odopowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Woczraj dostałem Microlab Solo7c zakupione w Inermax'ie, ale chyba dostałem uszkodzone, ponieważ gdy włączam, czasami nic nie reaguje, czyli nie moge podgłosić, przyciszyć, na wyświetlaczu jest "--", a jeżeli w ogóle coś ruszy to po naciśnięciu przycisku podgłaszania, podgłasza sie na max (60), to samo z przyciszaniem i wtedy nie moge ani przyciszyc ani podgłosić, tak jakby sie zawieszały. Może macie jakieś propozycje, może ja coś żle robie, a jak nie to zostaje mi je odesłać ;/ Pozdrawiam i czekam na odopowiedzi :)

Z tyłu masz potencjometr, spróbuj nim regulowac głośność.

Bedziesz mógł wtedy stweirdzić czy może sam pilot jest uszkodzony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr przycisza, ale to sie automatycznie podgłasza na max, teraz zmieniłem kabel chinch na inny i na razie sie włączyły normalnie, ale przy podgłaszaniu i przyciszaniu dalej sie tak dzieje, ale już nie tak czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam już swoje solo 7c :):) Jako były posiadacz Z-2300 kończe narazie z 2.1 subwooferami i tego typu zabawkami ponieważ nadeszły solo :D

 

No więc pierwsze wrażenie łooo jakie to ciężkie :P Rozpakowuje i wreszcie czuć prawdziwy zapach drewna xD na szybko zrobione stojaki przed kompem i jedziemy z koksem :D

 

Odpalamy noi poszedł utwór red hot chilli peppers. Dźwięk czyściutki, brzęczenie gitar słyszalne bardziej niż kiedyś, słysze więcej szczegółów. bass napewno mniejszy niż w Z-2300 ale to wiadomo...trzeba się przestawić na 2.0 :D Aczkolwiek już teraz jest dynamiczny i nie zalewa pasma. Oczywiście daje czas na wygrzanie i wtedy coś konkretniejszego powiem. Narazie duuży +++. Póki co grają sobie na max 28 i popracuje nad ich rozmieszczeniem. Jak się oddale bass jest bardziej miękki i słyszalny. i napewno go nie brakuje, jest tyle ile powinno być. Odkrywam na nowo muzyke :D

Pozdrawiam :)

 

Prowizorka edyszyn

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalamy noi poszedł utwór red hot chilli peppers. Dźwięk czyściutki, brzęczenie gitar słyszalne bardziej niż kiedyś, słysze więcej szczegółów. bass napewno mniejszy niż w Z-2300 ale to wiadomo...trzeba się przestawić na 2.0 :D Aczkolwiek już teraz jest dynamiczny i nie zalewa pasma.

Muzyka RHCP to niezbyt dobry materiał do porównywania jakości głośników. Ich płyty wręcz słyną z tragicznej realizacji.

Wśród szeroko pojętego rocka, do testowania polecam Tool (Aenima, Lateralus), Metallica (S&M) albo Roger Waters (Amused To Death).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka RHCP to niezbyt dobry materiał do porównywania jakości głośników. Ich płyty wręcz słyną z tragicznej realizacji.

Wśród szeroko pojętego rocka, do testowania polecam Tool (Aenima, Lateralus), Metallica (S&M) albo Roger Waters (Amused To Death).

Być może ale różnica i tak słyszalna :wink: Metallica tez była testowana już. Głośniki powoli się wygrzewają :) A mam pytanko...na noc wyłączacie swoje Solo tam z tyłu pstryczkiem czy poprostu zostawiacie je tak jak są lub w trybie ,,mute,,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie mam musu ale kupiłbym jakieś głośniki do PC i ew. do konsoli. Zasadniczo stałyby na biurku normalnych rozmiarów w towarzystwie monitora. Kuszą mnie Wasze opinie o MicroLabach 6 LUB 7 ale ich rozmiar trochę powala. LCD zajmuje ok 15 cm (głębokość) a ML ok 25cm.

Czy alternatywą mogą być Creative T40? Możecie jakoś porównać klasę tych głośników?

z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie mam musu ale kupiłbym jakieś głośniki do PC i ew. do konsoli. Zasadniczo stałyby na biurku normalnych rozmiarów w towarzystwie monitora. Kuszą mnie Wasze opinie o MicroLabach 6 LUB 7 ale ich rozmiar trochę powala. LCD zajmuje ok 15 cm (głębokość) a ML ok 25cm.

Czy alternatywą mogą być Creative T40? Możecie jakoś porównać klasę tych głośników?

z góry dziękuje za odpowiedź

 

To kup sobie Geniusy 2000X są mniejsze a bardzo dobrze grają jak na swoją cenę i klasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Solówek cicho buczy sobie. Moja też buczała. To nie kwestia kabli ani niczego innego, tylko głośników. Jedne buczą a inne nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej trafo buczy. Może w niektórych solówach zapomnieli podkleić gumę pod trafo i drgania się lekko przenoszą na budę... u mnie są gumowe podkładki, wiem, bo zaglądałem.

No i u mnie nic nie słychać.

 

A może to buczenie Wam z membran dochodzi?

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to burczała ta kolumna aktywna z wzmacniaczem, czyli pewnie to trafo albo jakiś inny element. Buczenie dobiegało podajże z głośnika wysokotonowego.

 

A jak pisałem że powtarzalność chińskich budżetowych wyrobów, tych dla mas, jest niska, to zaraz było wielkie oburzenie.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na xonarze dx ( i tak karta niema znaczenia ) kolumna aktywna nie buczy

 

RBEJ - mowiłeś o sporych róznicach w dzwięku, a nie o buczeniu innych, a drugich nie - to jest różnica

 

 

 

btw wkońcu 18 urodziny ;)

Edytowane przez hps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednym buczy a drugim nie, to różnice w dźwięku też napewno są. Zależy jak kto trafi.

 

To buczenie u mnie nie było jakoś mocno słyszalne. Musiałem przystawić ucho do głośnika wysokotonowego, żeby je usłyszeć. Ale niektórym buczało bardziej niż mnie. A jeszcze inni mieli całkowitą ciszę. I jeszcze jedno. Buczenie zaczęło występować ok.1-2 tygodnia od zakupu głośników. Na początku było dobrze.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko co do ustawień solo, mianowicie jak jest lepiej?

 

- kolumny skierowane na wprost do mnie (strzałka wskazuje kierunek ich ustawienia względem mnie)

 

Dołączona grafika

 

- czy może bardziej pod kątem nachylone do mnie (tak jak wskazuje strzałka)

 

Dołączona grafika

 

p.s moje solo nie buczą narazie ;] i póki co 4 godziny grania za mną :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli siedzisz stosunkowo blisko głośników to warto je obrócić w swoję stronę. Natomiast jakbyś siedział już jakieś min. 3m od źródła dzwięku to głośniki powinny być ustawione na wprost, żeby nie krzyżować dzwięku zanim do Ciebie dojdzie bo stracisz scenę. Chyba ;)

 

EDIT:

 

RBEJ, na obu rysunkach jest trójkąt równoramienny ;) I ta zasada tyczy się odległości kolumn od siebie i od słuchacza a nie kierunku ustawienia membran.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...