Skocz do zawartości
damianglo

E8200 8800gt 2x1gbddr2mushkin Asus P5k Pro Corsair 450 Cena Ok. 1750 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jakis czas temu pytalem sie was kompa i pomogliscie mi zlozyc cos takiego:

E8200 - 483

ASUS P5K PRO - 303

2x1GB MUSHKIN - 155

CORSAIR 450 - 208

8800GT GAINWARD - 599

Obecnie takie ceny (koszt ok. 1750 zl), jakies 1,5 misiaca temu kosztowalo to ok 150 zl wiecej.

 

Jaką obudowe do tego i jaki dysk myslalem nad dyskami 500GB z 2 talerzami zeby ciche bylo i jaki wybrac WD, samsung, czy segate baracuda?

A co do obudowy to co bedzie dobre w miare tanie zeby z przodu bylo miejsce na wentylator i moglbby byc tez z boku no i z tylu to raczej co napewno bedzie. Albo co polecacie z wmiare dobrym i cichym chlodzeniem?

 

Ewentualnie co moglibyscie mi poradzic jeszcze do zmiany w tym zestawie oprocz karty graficznej z GT na GTS :wink:

Narazei nie mysle nad oc ale moze w przyszlosci jak juz nie bedzie dawalo rady to wypodkrecac co sie da zalozyc chlodzenie i takie tam??

doradzcie chetnie wyslucham rad

 

A moze doradzilibyscie mi kupno PSP zamist kompa ostatnio naszla mnie na nie ochota wiekoszosc gier Ci pojdzie i sie nie martwisz a jest wiele ciekawych tytulow w ktore mozna na tym pograc??

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet bralbym w apollo i nie wszystko tam jest ale co do DFI to ma wieksze mozliwosci oc czy jak?? A grafa oprocz tego ze tansza to co przemawia na jej korzysc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DFI jest zdecydowanie lepsza do OC, zwlaszcza dla bardziej zaawansowanych uzytkownikow. Grafika? Dlatego ze ma, jak sadze lepsze chlodzenie, a tego Gainwarda i tak nie maja na skladzie, mozesz jescze wziac TA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No alae jakos z bardzo zaawansowanym OC-erem nie jestem ale jeszcze sie zastanowie nad ta propozycja. Ale Gainward robi podobno dobre karty graficzne to mysle ze powinna byc w miare dobra. A co do dysku i obudowy co bys polecił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tymi zastanawialem ale chyba wybiore seagete chcialem 500 gb bo gry ktore juz wychodza to przynajmniej 8gb zajmuja no a pare takich gier i obrazow i juz pol dysku zapchane do tego filmy muzyka tak ze 320 gb wg mnie to jak na te czasy to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak poza tym ze roznia sie pojemnoscia to takze iloscia talerzy szajsung F1 320GB to jeden z lepszych jesli nie najlepszy obecnie jedotalerzowiec, coraz trudniej go kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Seagate 7200.11 500GB, bardzo fajny dysk, dosyć cichy. Nigdy nie zawiódł mnie Seagate tak jest i teraz. Co do Samsunga to polecam F1 ale 320 lub 640GB.

 

Ja wziąłem do podobnego zestawu (http://forum.purepc.pl/temat/Co-kupic/59/Kolejny-Zestaw-Do-Oceny-do-1900zl/264767/) płytę DFI a kartę Galaxy 8800GT CM-HP.

 

Co do budy polecam Cheftec'a, dobrze chłodzą sprzęt i sporo wolnego miejsca ale niestety są drogie.

Edytowane przez hirikawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie bo innego wyjscia nie ma no ale zalezy ile potrzebujesz pojemnosci jezeli 320 ci starczy to bierz f1 ja bym jednak wolal 500 tak na przyszlosc i pewnie seagate wezme

 

Jescze nie wszystko stracone kompa nie kupilem jeszcze dlatego sie pytam o przerobki ale dzieki za pomoc i mozliwe ze wybiore to co tobie podali

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5K PRO - 303

Po składzie widzę, ze to zestaw do gier, w zasadzie dobry.

Jedno tylko stale siuę w zestawach powtarza, ten sam błąd, ludzie wybierają asusa p5kpro bo wydaje im się, że jak pro to lepszy, ma faktycznie 8 faz, ale jakiej jakości, to już mało kto wnika, bo przecież jest pro.

Otóż asus pro nie jest lepszy a są z nim problemy zarówno dotyczące bios jak i małych rozmiarów płyty co za tym idzie upakowania złącz do przesady, z czym wiąże się problem z instalacją kart czy większych wentylatorów.

Asus robi dobre płyty na p35 ale lepsza jest p5ke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład powiadasz...

w takim razie podaj alternatywe dla tego asuska...w podobnej cenie (300zł), gigabyte nie ma wogóle chłodzenia na zasilaniu (ep35-ds3r). Bloodiron hmm jakos mnie nie przekonuje...

p5ke 371zł w tym sklepie pro kosztuje 350 więc może znajdziesz taniej?

365zł taniej nie znalazłem, ale może znasz tańsze sklepy?

Ewentualnie zwykłą P5KR za 300zł

Obudowę mogę Ci polecić Chiefteca za ok 180zł (bez zasilacza)

Dysk seagate baracuda 7200.11 ale tylko jeżeli 500gb, ma 32mb cache i jest bardzo szybki i co zaskakujące dość cichy, wcześniejsze modele seagate bardzo hałasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5k pro w apollo kosztuje 303zł, alternatywna płytką moze byc ep35-ds3r jednak nie ma chłodzenia mosfetów...

No i co z tego wynika ze nie ma tego chlodzenia, czy slyszales o przypadku braku mozliwosci OC przez to ze DFI BI albo DS3R nie ma chlodzenia mosfetow, jesli tak to prosze pokazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz MSI P35 Neo2-FR lub dołóż do BloodIrona bo mimo że jest brzydka to zaskakuje możliwościami :wink: Wszyscy już tak chyba jak wierszyk piszą o tym Asusie P5K pro który przecież jest raczej średnią płytą...co innego wersja E która jest udana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to wszystko przez to ze w tej cenie nie ma zdecydowanego lidera...wszystkie one mają wady i zalety... Bloodiron jest raczej dla zaawansowanych urzytkowników, mnogosc opcji.... w asusie ilosc faz zacheca...reszta jest taka sobie...jednak co ma p5k-e czego nie ma pro poza wifi i ładnie umieszczonym gnieździe 24pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze jesli jest kasa to warto dopłacic dla swietego spokoju...jednak płyte za 300zł jest bardzo ciezko wybrac...kazda ma wady i zalety:( tej niewatpliwie to te 8 faz i system oszczedzania energi, gigabyte tez posiada cos takiego, nawet w testach wypada lepiej...ale wybór jest bardzo trudny...do tego msi i dfi, abit i fox raczej odpada....

 

za cene podchodzaca pod 400zł to chyba dfi dk bylo by dobrym wyborem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mowie ze asus musi byc taka mi doradziliscie to taka zapisalem ale mozna pozmieniac i zobaczymy jak to cenowo wyjdzie OC napewno bedzie ale nie na poczatku tylko pozniej to jak DFI BI ma bardzo dobre mozliwosci OC to warto sie nad nia zastanowic zrezygnuje z dysku i bede mogl cos dolozyc jeszcze cos napisze ale narazie muze jechac i nie mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PCProjekt jest za 340zł DFI LanParty DK P35-T2 i myśle że te 40zł mógłbyś dołożyć a w zamian dostaniesz bardzo sensowne mobo, nawet bez OC nie powinna sprawić Ci problemów (mówie o zwykłym użytkowaniu żeby ktoś nie myślał że DFI tylko do OC się nadaje :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni ta Płyta DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL od DK P35 T2 parametrami nie cena tak tylko ktora by byla dla mnie lepsza kompa nie zamierzam przez dlugi czas zmieniac chyba ze juz bedzie kie[sko chodzil to podkrecic a w pozniejszym czasie przesiadka na quada pewnie i wiecej ram pewnie i tyle co mam z nim zamiar w przyszlosci robic (ok 2-3 lata) co bys cie mi teraz doradzili i zeby w miare latwo sie dalo podkrecac??

 

I nastapila zmiana karty graficznej z Gainwarda (599zl) zmianiamy na Karta GeForce 8800GT Galaxy 512MB CM-HP CoolerMaster 88YFF6HUBEXX (1ns/600/1800)(561zl). Do dyspozycji pozostaje jeszcze 30 zl wiecej + moze sie jeszcze cos dolozy i co teraz polecacie?? Przypominam ze czesci bede bral w apollo tak ze najlepiej zeby z tamtad dobierac

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni ta Płyta DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL od DK P35 T2 parametrami nie cena tak tylko ktora by byla dla mnie lepsza kompa nie zamierzam przez dlugi czas zmieniac chyba ze juz bedzie kie[sko chodzil to podkrecic a w pozniejszym czasie przesiadka na quada pewnie i wiecej ram pewnie i tyle co mam z nim zamiar w przyszlosci robic (ok 2-3 lata) co bys cie mi teraz doradzili i zeby w miare latwo sie dalo podkrecac??

Było 100 razy ale napisze:

LanParty Dk ma:

- inny laminat (ładniejszy?)

- chłodzenie mosfetów

- lepsza pastę pod NB, więc nie musisz jej zmieniać

- kosmetyczne zmiany w biosie i sekcji zasilania

 

Jeśli możesz dołożyć 40zł to bierz ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie 40 zl bo jak bym bral to w apollo a oni tam maja po 395zl DK P35 T2 a P5K-E jest po 405zl tak ze 10zl roznicy to nie robi wiele i ktora by wtedy wziaść a nie chce brac w roznych sklepach internetowych z dalekich miejscowosci bo do rzeszowa mam ok 25km i by nie bylo problemu z gwarancja a wysylac podzespoly to mnie jakos to rozwiazanie nie bawi. Lepiej dolozyc 50 zl i miec spokoj i w kazdej chwili mozna pojechac tak to bynajmniej widze.

 

Jeszcze poczekam na opinie malu i jak przetestujesz to napisz.

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć temat ponieważ zmieniło mi sie i co teraz powiecie na temat tego kompa

E8200 - 478

ASUS P5K-E WIFI - 381

2x1GB MUSHKIN - 155

CORSAIR 450 - 207

8800GT GALAXY CM-HP 512MB - 561

 

A zamiast tych pamiątek zmieniac je na OCZ PLATINUM rev2 byly by po jakieś 129zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...