Skocz do zawartości
Rudesmen

9600gt Sli Vs 8800gt 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

wydajniejsze będzie przeważnie 2x9600GT. Ale to zależy, bo nie zawsze SLI zadziała jak należy i wtedy skorzystasz z wydajności tylko jednej karty. W ogóle to skąd takie porównanie?? 2x96GT to znacznie lepiej niż 8800GTS..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie stąd że mam kupić 8800gt 1GB - ok 650zł, a dwie 9600gt to ok 100zł więcej które mogę ewentualnie dołożyć, tylko czy zużycie prądu znacznie wzrośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie stąd że mam kupić 8800gt 1GB - ok 650zł, a dwie 9600gt to ok 100zł więcej które mogę ewentualnie dołożyć, tylko czy zużycie prądu znacznie wzrośnie?

Dwie karty to jednak dwie karty - zużycie prądu będzie około 2 razy większe niż przy użyciu jednego 96gt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu w przypadku 88GT i 96GT jest porównywalny , w tym przypadku to czy karta ma 512MB czy 1GB pamięci ma marginalne znaczenie. Nie orientuje się jakie są to dokładne wartości ale można przypuszczać że 88GT to koło 100W+ , a 96GT 70W+ .

 

Ale i tak lepiej kupić jedną kartę na lepszych komponentach niż dwie takie że dostają zadyszki na referencyjnych ustawieniach

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu w przypadku 88GT i 96GT jest porównywalny , w tym przypadku to czy karta ma 512MB czy 1GB pamięci ma marginalne znaczenie. Nie orientuje się jakie są to dokładne wartości ale można przypuszczać że 88GT to koło 100W+ , a 96GT 70W+ .

 

Ale i tak lepiej kupić jedną kartę na lepszych komponentach niż dwie takie że dostają zadyszki na referencyjnych ustawieniach

Skąd te kosmiczne liczby , na xbitlabs testują dokładnie pobór mocy kart , a także rozłożenie obciążenia na poszczególną linie. Pobór mocy 8800gt referent 1.05v - 2d 35wat i 3d 79wat , 9600gt referent - 2d 25wat i 2d 59wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te kosmiczne liczby , na xbitlabs testują dokładnie pobór mocy kart , a także rozłożenie obciążenia na poszczególną linie. Pobór mocy 8800gt referent 1.05v - 2d 35wat i 3d 79wat , 9600gt referent - 2d 25wat i 2d 59wat.

Pamiętaj że do wyboru masz w każdym przypadku z 5-10 różnych konfiguracji (96GT 650-740MHz , 88GT 600-720MHz) każda z tych kart ma inny pobór. Prawdopodobnie uzyskane wyniki to wartości uśrednione pomiarów z całego testu (nie wiem na czym polegał test) jednak na pewno inaczej kształtuje się pobór jeśli obciążymy kartę cod2 a inny jeśli crysisem. Zresztą na jednej z angielskojęzycznych stron przeczytałem że 88GT jest w stanie wykazać się krótkotrwałym poborem mocy rzędu 160W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek ta strone potraktowal bym z przymruzeniem oka, skoro "testerom" wyszlo ze pojedyncza 9600GT jest lepsza od pojedynczej 8800GT, wiec chyba jednak testow trzeba szykac gdzies indziej. Sadze ze 2x9600GT bedzie na poziomie wydajnosci 1x8800GTS (moje domysly), co do pradu, to o ile ponad wszelka watpliwosc wiadomo ze 2xkarta graficzna to NIE 2x wydajnosc o tyle z pradem jest sprawa prosta i trzeba go 2xwiecej (Z tym ze nie w kazdym momencie).

Pozostaje jeszcze jedna kwestia jesli caly czas mowa o plycie glownej z podpisu, to czy jest pewne ze dwie kraty beda pracowaly z pelna predkoscia 16x, czy tez tak 16x + 8x.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czytaj dalej głupoty , oni mierzą metodą techniczną - voltomierz i amperomierz . Te wartości , które podają są wartościami maksymalnymi , nic nie uśredniają. Testują w dużej rozdzielczość i z włączonymi AA i AF . Podałem pobór mocy konkretnych kart - referentów bez oc. To , że na każdej grze jest inny pobór to normalne , ale różnice są nie duże. Różnice mogą być duże , jeżeli porówna się starą gierke (część jednostek nie będzie wykorzystane) do nowej gierki gdzie karta ładnie się napoci. TDP nie wiele ma wspólnego z rzeczywistym poborem mocy karty. To samo tyczy się procesorów , bez oc E2180(tdp 65wat) w orthosie pobiera 23waty , przy pakowaniu ok 17wat.

 

2*9600GT ma wydajność wyższą jak 8800gts , 9800gtx i 8800ultra.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czytaj dalej głupoty , oni mierzą metodą techniczną - voltomierz i amperomierz .

może i czytam głupoty , ale te same głupoty były stwierdzone w chipie i pcwk , czyli wychodzi na to że wszyscy mają nie po kolei w głowach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i czytam głupoty , ale te same głupoty były stwierdzone w chipie i pcwk , czyli wychodzi na to że wszyscy mają nie po kolei w głowach

PRZESTAŃ CZYTAĆ TEN SYF!! Te gazetki jak dla mnie to mogą służyć tylko do jednego... chyba nie muszę mówić doczego. Jak z kumplami w szkole czasami bierzemy je to tylko żeby się pośmiaćz bzdur jakie wypisują :/ A czasami zabłysną taką inteligencją że szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZESTAŃ CZYTAĆ TEN SYF!! Te gazetki jak dla mnie to mogą służyć tylko do jednego... chyba nie muszę mówić doczego. Jak z kumplami w szkole czasami bierzemy je to tylko żeby się pośmiaćz bzdur jakie wypisują :/ A czasami zabłysną taką inteligencją że szkoda słów.

akurat do tego się nie nadają bo śliski papier :D

 

a tak na serio , już w wielu publikacjach spotkałem się z opiniami że karty 88GT mogą czasami szarpnąć się dość mocno i mieć chwilowy pobór mocy właśnie rzędu 150-160W

 

Zresztą gdyby 96GT rzeczywiście w pełnym obciążeniu pobierał raptem 60W , to nie wymagałby dodatkowego zasilania (pci-e dostarcza chyba 80W) a jednak wszystkie mają 6-pinowe złącze , więc jak to rzeczywiście jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat do tego się nie nadają bo śliski papier :D

 

a tak na serio , już w wielu publikacjach spotkałem się z opiniami że karty 88GT mogą czasami szarpnąć się dość mocno i mieć chwilowy pobór mocy właśnie rzędu 150-160W

 

Zresztą gdyby 96GT rzeczywiście w pełnym obciążeniu pobierał raptem 60W , to nie wymagałby dodatkowego zasilania (pci-e dostarcza chyba 80W) a jednak wszystkie mają 6-pinowe złącze , więc jak to rzeczywiście jest ?

Spójż jakie mają szacowane TDP i znajdziesz odpowiedź. IMHO firmy wolą dmuchać na zimne niż na wzajem sobie robić problem wypalonymi ścierzkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację , ale przyjmę że moje dane są "lepsiejsze" niż wasze i będę się na nich opierał , jeszcze nigdy sie nie przejechałem na informacjach zawartych na moich ulubionych stronach. Co i tak nie zmienia faktu że 2x96gt mają większy pobór o jakieś 50% niż 88gt niezależnie od tego czy przyjmiemy moje czy sideband'a dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...