Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Resistance 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Kontynuacja gry dobrze znanej fanom ps3,jak zwykle ma byc "Lepiej,wiecej ,ladniej itp itd"

 

filmik wyszukany po wielu trudach i niebezpieczestwach :wink: ,co prawda wydaje mi sie ze jest to gamplay z mutli,ale na poczatek musi wystarczyc

 

gamplay

 

Edit:troche o fabule:

 

gram.pl

Resistance 2 - zapowiedź

Poniedziałek, 19 maja 2008, godzina 16:57, autor: Mejste

 

Resistance is back - Harder, Better, Faster, Stronger

 

Resistance: Fall of Man pojawił się na konsoli PlayStation 3 jako jeden z pierwszych tytułów ekskluzywnych. Nawet swego czasu dodawano go przy zakupie "chlebaka". Statystyki pokazują jednak, że tytuły startowe oceniane są raczej średnio. Tymczasem Resistance został dość ciepło przyjęty, a tryb multiplayer również dziś ma wielu zwolenników. Po dwóch latach od wydania gry studio Insomniac Games postanowiło wydać drugą część, która ma pokazać możliwości "peestrójki" oraz dać graczom jeszcze więcej frajdy płynącej z rozgrywki.

 

Atak ChimerFabuła przedstawiona w Resistance 2 kontynuować będzie tę znaną nam z pierwszej części. Po ataku Chimer na stację na Islandii Nathan Hale ledwo uchodzi z życiem i ląduje w Stanach Zjednoczonych. Tutaj nasz bohater zostaje wcielony do projektu "The Sentinels", który szkoli żołnierzy do walki z wirusem. Po opanowaniu Wielkiej Brytanii Chimery poczuły zapach krwi i własną siłę. Nic więc dziwnego, że ich kolejnym celem jest atak na USA, zarówno od wschodniej, jak i zachodniej strony. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem gracza wcielającego się w postać Hale'a będzie po raz kolejny odparcie ataku mutantów i uratowanie Amerykanów przed zagładą.

 

Dwie kampanie

 

Główna kampania dla jednego gracza tym razem ma skupiać się bardziej na postaci samego Hale'a. Możemy więc liczyć na to, że lepiej poznamy losy naszego dzielnego żołnierza. Zabawę zaczniemy w San Francisco, jednak wraz z postępami w grze przyjdzie nam zwiedzić jeszcze inne miasta, jak choćby Chicago. Twórcy zapewniają, że tym razem nikt nie powinien narzekać na jakiekolwiek ograniczenia. Wszystkie poziomy mają być większe, a na ekranie pojawi się zdecydowanie więcej jednostek niż w pierwszej części. Również checkpointy, na które narzekali gracze, mają być rozsiane gęściej, dzięki czemu powinno skończyć się ciągłe przechodzenie jeszcze raz tych samych długich etapów w wypadku śmierci naszego bohatera. Prócz gry w samotności autorzy zaserwują nam tryb kooperacji, w którym będziemy mogli razem ze znajomym grać we dwójkę na podzielonym ekranie lub za pomocą gry przez sieć przejść tryb co-op w maksymalnie osiem osób. Co ważne, ta opcja rozgrywki ma posiadać odrębną kampanię. Ta, choć powiązana z przeznaczoną dla pojedynczego gracza, ma być zdecydowanie dłuższa i opowiadać nieco inną historię niż losy Nathana Hale'a. W trakcie takiej zabawy udostępnione nam zostaną trzy klasy postaci: medyk, żołnierz specjalizujący się w broni ciężkiej oraz człowiek z sił specjalnych. Nie trzeba chyba przypominać, że wszystkie te profesje muszą się wzajemnie uzupełniać, aby walka z wrogiem była efektywna.

 

Arsenał...

 

Porządny shooter nie mógłby się obyć bez niszczącego doboru broni. W Resistance 2 po raz kolejny przyjdzie nam dzierżyć gnaty znane z jedynki (zarówno z obozu ludzi, jak i Chimer), choć oczywiście pojawi się kilka nowości. Jedną z nich jest nowy minigun, tzw. chaingun, który oprócz tego, że dobrze sprawdza się na krótkich i średnich dystansach, w alternatywnym użyciu wytwarza specjalną tarczę, która chroni nasz przód przez kilka sekund. Kolejnym ciekawym gnatem ma być medicator. Ten nie tylko razi wrogów, ale może także leczyć. Zresztą każda broń ma posiadać alternatywny tryb strzału lub dodatkową funkcję. Nie zabraknie również pojazdów, jednak prócz czołgów i jeepów żadne inne wehikuły nie zostały zapowiedziane,...i wrogowie

 

Jak już wiadomo, naszymi głównymi oponentami będą Chimery. I tutaj nikt nie powinien narzekać na brak zróżnicowania, bowiem dojdzie aż dwanaście nowych typów. Ich projekty są obiecujące, szczególnie jeśli spojrzeć na bossów. A ci na takie miano z pewnością zasługują. Taki przykładowo Goliath to wysoka na prawie pięćdziesiąt metrów wieża, siejąca zniszczenie "wypluwanym" przez siebie ogniem. Aż strach pomyśleć, jak będą wyglądać inne Chimery. Wiemy również, że w trakcie starć przyjdzie nam również niejednokrotnie wykorzystywać sensory SIXAXIS-a, co zapewne jeszcze bardziej wpłynie na dramaturgię walki z mutantami.

 

Multi zarządziTryb multiplayer w pierwszym Resistance był jednym z głównych "ficzerów" przyciągających rzesze graczy do wspólnej gry. Podobnie w dwójce autorzy zamierzają spory nacisk położyć właśnie na rozgrywki za pośrednictwem PlayStation Network. Przede wszystkim zmodyfikowana ma zostać strona myresistance.net, która od premiery drugiej części stanie się centrum całego community związanego z grą, grupującym użytkowników i prezentującym ich wszelkie osiągnięcia zdobyte podczas walki. A zdobywać ma być co, ponieważ twórcy mają zamiar wprowadzić system nagród, który będzie punktował nasze zagrania czy pracę zespołową. Zdobyte punkty pozwolą nam awansować postaci czy zdobywać takie drobnostki, jak nowe kostiumy.

 

Najważniejszą zmianą jest jednak możliwość uczestnictwa sześćdziesięciu osób w trakcie gry na jednym serwerze. Twórcy z góry uspokajają - to nie będzie free for all, gdzie panuje jeden wielki chaos, a każdy z graczy martwi się o własny zadek. Tworzone mają być natomiast cztero - ośmioosobowe drużyny, które zostaną zmuszone do wykonywania poszczególnych, dynamicznie zmieniających się zadań typu: "Przedostań się z punktu A do punktu B, zajmij wyznaczoną bazę" itp. Co ciekawe, wszystkie drużyny będą rywalizować ze sobą i niejednokrotnie zdarzy się, że w tym samym momencie różne teamy dostaną ten sam cel. Walki zatem szykują się ostre i brutalne, a multiplayer może okazać się głównym czynnikiem zachęcającym gracza do zakupu Resistance 2.

 

Szykuje się killer?

 

Po Resistance 2 nie możemy oczekiwać żadnej rewolucji, bo nie o to twórcom chodzi. Mamy dostać tytuł w pełni wykorzystujący możliwości graficzne PS 3, dobrą kampanię zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla trybu kooperacji oraz multiplayer. Pierwsza część nam się podobała, więc dajemy kredyt zaufania studiu Insomniac Games. Na efekt końcowy przyjdzie poczekać do listopada tego roku.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

w sumie 2 wyglada lepiej niz 1,jesli zobacze wiecej finalnego materialu to moze sie wrescie skusze na jakiegos FPS z ps3-ale to i tak niepredko bo tyle gier do ukonczenia zostalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dość że wygląda to bidnie, szczególnie to jak zachowują się przeciwnicy (biegają jak debile), to w grze sporo jest zerżnięte z HL2, EP1, EP2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dość że wygląda to bidnie, szczególnie to jak zachowują się przeciwnicy (biegają jak debile), to w grze sporo jest zerżnięte z HL2, EP1, EP2...

Ci bez broni mają tak biegać (za to jak dobiegną bywa ciekawie). Zaś uzbrojona część Chimery jest nieco inteligentniejsza, wierz mi ;)

Co do HL2, za krótko grałem by oceniać. Za to prosiłbym Cię, byś napisał co dokładnie masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście z ostatecznymi ocenami trzeba się wstrzymać do premiery, ale razi pewne podobieństwo do serii HL2, akcje w mieście i lesie przypominają to co widzieliśmy w hl2+ep1+ep2, te latające/eksplodujące "kule" lub sposób działania i typ broni .

 

powtórzę linki

http://www.gametrailers.com/player/35193.html

http://www.gametrailers.com/player/35172.html

multi

http://www.gametrailers.com/player/35176.html

 

osoba która zna HL2 dostrzeże wiele podobieństw

animacja postaci również nie najlepiej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się Wam, że końcówka w San Francisco zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ta przestrzeń, ogromne statki powietrzne, woda, oświetlenie wyglądają kapitalnie. Idę od razu po premierze do sklepu po tą grę. :) Jedynka była bardzo dobra a widać, że dwójka będzie jeszcze lepsza. :)

 

http://www.insidegamer.nl/playstation3/res...ce2/videos/8101

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Przyznam się Wam, że końcówka w San Francisco zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ta przestrzeń, ogromne statki powietrzne, woda, oświetlenie wyglądają kapitalnie. Idę od razu po premierze do sklepu po tą grę. :) Jedynka była bardzo dobra a widać, że dwójka będzie jeszcze lepsza. :)

 

http://www.insidegamer.nl/playstation3/res...ce2/videos/8101

 

a widziales jak w jednym z gameplay'u takie wielki potwor a'la "cloverfield" rzucal naszym bohaterem na jakies 100 metrow od budynku do budynku a temu nic sie nie stalo!! -troche mnie to zrazilo bo choc lubie czasem kulki z plazmy to nie lubie lecenia sobie w kulki ;)

 

ps. chyba nie widziales bo w podanym przez ciebie linku ten kawalek gamplay'a jest urwany

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

napewno co mi sie podoba to: projekty armady obcych,kolosalne i majestatyczne,robia wrazenie :) ,czy R2 bedzie obsugiwac myche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziales jak w jednym z gameplay'u takie wielki potwor a'la "cloverfield" rzucal naszym bohaterem na jakies 100 metrow od budynku do budynku a temu nic sie nie stalo!! -troche mnie to zrazilo bo choc lubie czasem kulki z plazmy to nie lubie lecenia sobie w kulki ;)

jesli grales w jedynke to powinienes wiedziec, ze to jakis tam zwykly czlowiek nie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno co mi sie podoba to: projekty armady obcych,kolosalne i majestatyczne,robia wrazenie :) ,czy R2 bedzie obsugiwac myche?

Pewnie nie będzie. Ale już dawno znaleziono sposób na podpięcie mychy i granie we wszystko myszką i klawiaturą używając urządzenia do PS2 i czegoś tam jeszcze. Nie potrzeba oficjalnego wsparcia a wszystko działa jak należy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

jesli grales w jedynke to powinienes wiedziec, ze to jakis tam zwykly czlowiek nie jest ;]

oczywiscie ze nie gralem,tylko demko-tylko demko bo wlasnie po demie raczej mnie odrzucilo,licze po cichu ze moze 2 bedzie miala to cos ;)

 

Kojak_ct-z tym kombinowaniem to mi sie za bardzo nie chce,ps3 juz jest tyle na rynku a obsluga myszy miala byc kolejnym atutem ,zamiast tego jakies kombinacje..szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho o tym "Halo/Gears/wstaw_co_chcesz killerze". Premiera całkiem blisko - 4 listopada ale niestety nie dla nas... Europa dostanie grę z ponad 3 tygodniowym poślizgiem - 28 listopada

 

Kampania reklamowa w USA już ruszyła

Dołączona grafika

 

 

A

telewizyjny spot Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

pogralem dzisiaj chwile wiec powiem co nieco

 

grafa- jest dosyc przecietnie, czasami sie zdarza ladne efekty ale gra sama w sobie nie stanowi jakiegos smakolyku graficznego.

 

rozrywka- niestety na game show byl odpalony tylko tryb Lan wiec nie mozna bylo potestowac campanii- sama rozrywka multi nie przypadla mi do gustu, moze dlatego ze postac porusza sie jak mucha w smole, trzeba sie chyba przywyczaic do dosc wolnego poruszania postaci, zas sam deathmach nie wnosil nic ciekawego do rozrywki.

 

Mam kiedys w planach kupic ta gre w platynie ale tylko i wylacznie dla campanii , niestety tej nie bylo dane mi sprobowac ,wiec nadal nie wiem na co sie szykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/ps3/action/resistance2/review.html

 

Fajnie wygląda i niezłe multi. Dałbym 3 zł zeby na konsolach dało sie podłączyć myszke i klawe (ale do grania ;o). To jest rzecz która mnie najbardziej mierzi.

 

Czemu temat w ogólnie nie żyje ? Jakbym miał PS3 od razu bym to kupił ;]

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

poki co niestety...

 

polygamia

 

Resistance 2 nie tak dużym hitem, jak się spodziewano. Przynajmniej na Wyspach

Resistance 2 to chyba najważniejsza premiera minionego tygodnia. Mimo to gra ta ledwo co wbiła się do rankingu sprzedaży.

 

Ponownie przyglądamy się "reprezentacyjnym" trendom europejskim, czyli zaglądamy w angielski ranking sprzedaży gier wideo. Pierwsze zaskoczenie - słaby debiut Resistance 2. Ten exclusive PlayStation 3 miał wskoczyć na sam szczyt, ale niestety wylądował na zaledwie 10 miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/ps3/action/resistance2/review.html

 

Fajnie wygląda i niezłe multi. Dałbym 3 zł zeby na konsolach dało sie podłączyć myszke i klawe (ale do grania ;o). To jest rzecz która mnie najbardziej mierzi.

 

Czemu temat w ogólnie nie żyje ? Jakbym miał PS3 od razu bym to kupił ;]

Jakby sie dalo grac na klawiaturze , myszce i sluchawkach z dzwiekiem pozwalajacym na lokalizowanie z ktorej strony podchodzi przeciwnik to sam bym kupil :) Beta nawet mi sie spodobala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jak mam czas to gram. Gra na padzie wiadomo jaka, grafika wg. mnie nie powala - powalać może rozmach z jakim zrobione sa levele zwłaszcza te na powietrzu. Jest dobrze ale nic ponad to wg. mnie. Gears Of War o wiele bardziej mnie przykuły do TV.

Edytowane przez Johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...