Skocz do zawartości
Ogór

Hp Compaq 6720s I Reinstalacja O/s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro dostane leptopa hp compaq 6720s, chciałbym przeinstalować w nim system z visty na xp. Mam jednak dylemat, czy trzeba będzie jakieś sterowniki do tego? Bo kiedyś koledze przeinstalowałem i był problem z sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem ze sterami pod XP. Podobno HP wycofało się z supportu tego systemu. Poszukaj w googlach sterów. Na pewno do dysku trzeba będzie wgrać stery przed instalką. Próbuj dograc nLitem na płytke z Windowsem lub przez FDD na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczę co da sie zrobić.

btw. myślałem jeszcze aby zrobić backup systemu ghostem, zeby przy nieudanej próbie nie stracić sterowników itp. ale w sumie nie wiem, bo słyszałem ze hp dostarcza płyte z backup'em, no ale nie wiem jak to bedzie jak bede chciał zrobić nowe partycje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem system na tym modelu.

1. Sterowniki do XP są wszystkie - nie ma opcji, żeby coś brakowało.

2. Musisz dograć sterowniki Intel do płytki z XP SP2 - w przeciwnym wypadku instalator nie widzi dysku.

3. W razie problemów z odczytem płytki (a takowe mogą się pojawić nawet w nówce), podpinasz zwykły napęd przez USB i instalujesz bez oporów.

4. Nie martw się tą Vistą. Wywal wszystkie partycje i poukładaj od nowa tak, jak Bóg przykazał.

5. Aby zainstalować sterowniki dźwięku, potrzebujesz poprawki do systemu - oznaczona jako QFE..cośtam. Najpierw instalujesz ją, potem stery. W przeciwnym wypadku instalator stwierdzi, że nie ma karty w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super :)

stery do dysku dograć za pomocą nlite pewnie.

 

a co do Visty, to chciałem back up aby w przyszłości jak bede sie przesiadał na Viste, mieć oryginał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZED instalacją WinXP spróbuj przestawić w biosie dysk w tryb ATA. W Dellu np. jest to opcja:

Onboard Devices -> SATA Opteration: trzeba tu zmienić "AHCI" na "ATA"

W biosie Della jest jeszcze jedna opcja, którą trzeba zmienić przed instalacją:

Onboard Devices -> Flash Cache Module: zmiana z "Enabled" na "Off"

Teraz instalator zobaczy dysk, a po instalacji będziesz mógł zainstalować drivery Intela (chociaż nie jest to konieczne - wydajność dysku i tak się nie zmieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo słyszałem ze hp dostarcza płyte z backup'em, no ale nie wiem jak to bedzie jak bede chciał zrobić nowe partycje..

Nastepny co instrukcji nie przeczytał.......

 

HP nie daje plyty z bacupem trzeba ja sobie samemu zrobic.

 

Jesli wywaliles partycje D: to PA PA vista....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...