Skocz do zawartości
seboltg

Procesor(dylemat)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio sie pytalem o karte graficzna i zdecydowalem sie na Gigabyte GeForce 8800 GT Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX http://www.agito.pl/seria_8/gigabyte_gefor...168.327131.html

mam 4 giga ramu, zasilacz 500W, plyte glowna kupie pod odpowiedni procesor i tu jest problem. Nie wiem co kupic........ Szukam czegos do 400zl i zebym w ciagu najblizych kilku lat nie musial wymieniac....chce pograc w crysisa na very high jezeli bedzie to mozliwe.

1. AMD Phenom 8450 AM2+ BOX http://www.agito.pl/phenom_x3/amd_phenom_8...833.330777.html

2.AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX http://www.agito.pl/socket_940_am2/amd_ath....854.39206.html

 

 

Co wybrac??? Moze jakies inne wasze propozycje do 400zl? Pomocy

Edytowane przez seboltg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7200 to chłam w porównaniu do E8400 BOX za 520 zł http://www.allegro.pl/item365563578_najtan...ew_gw_box_.html

No pewnie szczególnie że za 370zł otrzymujemy procka 45nm, 3mb kaszy z niezłym OC nawet do 3,8ghz...co w zupełności do gier wystarcza i nie wiem czemu tu mówić o chłamie za taką cene...a co do wirtualizacji to czy jest ona aż tak potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

No pewnie szczególnie że za 370zł otrzymujemy procka 45nm, 3mb kaszy z niezłym OC nawet do 3,8ghz...co w zupełności do gier wystarcza i nie wiem czemu tu mówić o chłamie za taką cene...a co do wirtualizacji to czy jest ona aż tak potrzebna...

Chodzi przede wszystkim o rozmiar L2 bo seboltg "chce pograc w crysisa"

Wirtualizacja tez się przyda skoro "i zebym w ciagu najblizych kilku lat nie musial wymieniac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, user napisał że chce grać w Crysisa. O ile mi się zdaję Crysis jest chroniony przez PunkBustera, który na procesorach z wirtualizacją działa znacznie szybciej i ogólnie gameplay też jest o wiele płynniejszy. Wogóle Crysis to wszystko nieźle obciąża poza dyskiem twardym i napędem optycznym xD. Warto dołożyć do 6mb cache'u.

 

Co do mobo (idąc od najtańszej do najdroższej-najlepszej):

- Gigabyte P31-DS3L

- Abit IP35-E

- Foxconn P35A-S

wyżej dokładać się już zbytnio nie opłaca, a jeśli już, to tylko do DFI DK P35

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi przede wszystkim o rozmiar L2 bo seboltg "chce pograc w crysisa"

Wirtualizacja tez się przyda skoro "i zebym w ciagu najblizych kilku lat nie musial wymieniac"

Bo za dwa-trzy lata wirtualizacja bedzie potrzebna do uruchomienia jakiej gry? Ile mozna przynudzac z ta wirtualizacja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Bo za dwa-trzy lata wirtualizacja bedzie potrzebna do uruchomienia jakiej gry? Ile mozna przynudzac z ta wirtualizacja..

Już wirtualizacja jest przydatna (konieczna nie jest) do uruchamiania niektórych gier online.

Może być konieczna do uruchomienia przeglądarki internetowej opartej na wirtualizacji sprzętowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dfi się opłaca jak się lubi bawić, płyta miewa fochy, nie 'do domu', a do zabawy to tak

Jakto nie do domu...nie rozumiem wypowiedzi...miałeś jakieś tam nie miłe przejścia i od razu DFI nie nadaje się do domu :wink: nadaje się bo wielu osobom sprawuje się nienagannie i śmiało można ją polecić jako stabilną podstawę do domowego komputera ;] takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Jakto nie do domu...nie rozumiem wypowiedzi...miałeś jakieś tam nie miłe przejścia i od razu DFI nie nadaje się do domu :wink: nadaje się bo wielu osobom sprawuje się nienagannie i śmiało można ją polecić jako stabilną podstawę do domowego komputera ;] takie moje zdanie.

tez tak uwazam, brat juz kolejny rok jedzie na nf4 od DFI i wszystko dziala stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A co ma NF4 do P35??

 

Chciales poprostu nabic posta??

chcialem pokazac ze marka DFI jest nie tylko dla entuzjastów - nauka czytania ze zrozumieniem sie klania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz te ramy bo jezeli w 4 kosciach 2 stronnych to plyta gigabyte p31 o ktorej wspomniano wyzej ich po prostu nie obsluzy,

jezeli masz 2x2G to spokojnie ale wolalbym dolozyc te 70zl i kupic gigabyte na P35 zeby sie pozniej nie glowic z pamieciami jezeli bedziesz chcial dolozyc jeszcze z 2 badz 4 giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ja na mobo nie polecam oszczedzać... raz juz na tym źle wyszedłem... Ogolnie polecam Asusa P5K aktualnie mozna kupic za 230-240zł w sklepie, mi sie narazie od prawie roku dobrze sprawuje ta płyta. Do tego z C2D E6400 wyciągłem 3.88Ghz... ogolnie bardzo polecam tą płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...