Skocz do zawartości
Krystianq

Acer Extansa 5620

Rekomendowane odpowiedzi

@Krystianq, Masz już tego Asusa?

costi, dałeś mi do myślenia z tymi klasykami ;) Chociaż głownie w RTS sie bawie, a większych problemów nie mają.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chociaz sprzetowy T&L w tym?

Jest.

 

X3100 jest troszkę bardziej zaawansowany i zgodny z DX10.

 

Tylko w niektórych notebookach jest jeszcze cos takiego jak 3100 bez iksa. Ta wersja to praktycznie to samo co stary 950.

 

W przyszłym tygodniu jak kupie lapka zrobie porównanie z GF7050 bo z testów które widziałem w sieci intel wydaje sie byc... szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc GTA 1280x800 LOW: 15-25 FPS zależnie od miejsca.

CoD2 1024x760 LOW: gdy nie ma dymu ponad 20, w pomieszczeniu do 30. Podczas zadymienia spada poniżej 15.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test tak ma, że pisze 3min a działa od ponad 10min i końca nie widać?

Nooo... po wielkich mękach i muleniu z firefoxem wyszło mi 20.

 

Nie wiem na ile to jest miarodajne, ale przyznam się, że nawet po integrze w 2008 roku spodziewałem się odrobinę więcej. Już mogli jej chociaż te 128MB wlutować. No i przeczuwam, że sterowniki również najwyższych lotów nie są. Mimo to da się pograć w starsze gry.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz niemal zdecydowany na 5620, jednak mam propozycję taką jeszcze:

http://allegro.pl/item392512535_advent_161...ce2007_bcm.html

co o tym sądzicie? to nie jest przypadkiem jakieś biedronka-made? proszę o poradę ;)

ponadto, proszę jakiegoś znawce o porównanie grafiki w acerku 5620 a w asusie f3f, gdzie jest lepsza i w jak dużym stopniu? :) z góry dzięki za pomoc ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kler na adwent wydał ;) Raczej tego nie tykaj.

Co do grafiki to Asus ma bodaj Intela 945, a Acer Intela 965.

Teoretycznie 965 ak X3100 powinna być lepsza. No ale nie jestem znawcą ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kler na adwent wydał ;) Raczej tego nie tykaj.

Co do grafiki to Asus ma bodaj Intela 945, a Acer Intela 965.

Teoretycznie 965 ak X3100 powinna być lepsza. No ale nie jestem znawcą ;)

X3100 - DX10

GMA 950 ułomne DX9 z programowym vertex i t&l przez które większosc gier się w ogóle nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3100 - DX10

GMA 950 ułomne DX9 z programowym vertex i t&l przez które większosc gier się w ogóle nie uruchamia.

Um, sorry, SGJ, możesz więc odpowiedzieć na te moje pytania w taki bardziej ludzki sposób? ;P bo nie bardzo rozumiem, prosiłbym o łopatologiczną wypowiedź;P

 

 

a i: http://allegro.pl/item393134053_acer_5620_...3100_torba.html

ta aukcja wydaje się chyba najkorzystniejsza, z tymże czy ten laptop ma wifi? bo na innych aukcjach tego acera jest wzmianka o wifi, na tej aukcji nie...

hm? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Um, sorry, SGJ, możesz więc odpowiedzieć na te moje pytania w taki bardziej ludzki sposób? ;P bo nie bardzo rozumiem, prosiłbym o łopatologiczną wypowiedź;P

Lopatologicznie:

GMA950 = nici z grania w gry mlodsze niz 5-6 lat, poza pojedynczymi wyjatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez "zdeka lepsze" i "zdeka nowsze" ;)

U mnie takie np. Sins of Solar Empire (2008), czy GTA-SA jakoś sobie dają radę. Nie wiem dlaczego ale taki np WoW:BC ma niestety u mnie tendencję do dość częstego zawieszania systemu. Może to sterowniki, a może lap nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z okazji 4 lipca była na niego promocja (wersję 4025) $399. Szkoda że zbyt późno zobaczyłem, bo akurat potrzebuję taniego laptopa kupić i już niestety Out od Stock jest :( Ale cena genialna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie mam mały zgryz z kupnem lapka. Nie potrzebuję jakiegoś potwora do grania, od tego mam pudło przy biurku. Nie chcę też wydawać na zakup dużych pieniędzy. Początkowo myślałem o jakimś używanym Dellu D600/610/410, IMB T4X. Problem w tym że na Allegro tyle tego jest, każdy pisze że super stan, a czy tak będzie to i tak okaże się po otwarciu pudła. Druga sprawa że brak normalnej gwarancji też trochę odstrasza, a jak dojdzie jeszcze potrzeba rozbudowy/wymiany podzespołów tania też nie będzie.

 

Dlatego też zastanawiam się na ww Acerkiem. Niektórzy piszą że jakość wykonania nie jest najwyższa, że lapy te nie są długowieczne itp, ale ja akurat o swoje graty dbam, a i laptop nie ma zadania zastąpić zwykłego pc. Zastanawiam się tylko czy nie lepszym wyborem byłby jakiś Compal.

http://www.allegro.pl/item393692597_compal...0gt_cam_fv.html

Cenowo chciałbym się wyrobić w 1,5 tys, więc ten Compal trochę odstaje, chodzi mi raczej o samo wykonanie, komfort pracy (hałas itp) takiego kadłubka w porównaniu z Acerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany przez ciebie model Compala będzie na pewno DUŻO wydajniejszy, a szczególnie w kwesti grafiki... Sama jakość nie jest też jakaś fatalna... czasami kuleje spasowanie elementów, coś potrafi zaskrzypieć ale komputerek na pewno się sam z siebie nie rozpadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma FL90. Fajna maszynka do pogrania, ale osobiście bym wolał kupić desktopa. Osobiście mam acerka i mogę powiedzieć, że mimo iż nie jest jakimś cudem, to jest na pewno lepiej spasowany od FL. Acer nie jest też taki delikatny. Spadł mi (co prawda w torbie) już jakieś 3 razy i jak na razie nic. Jeździ ze mną dość często w trasy i wala się ta torba gdzieś po pace. Myślałem, że po miesiącu go zajadę w ten sposób, ale nie. Ma się dobrze. Jako, że potrzebny mi jest on praktycznie tylko do neta, worda, maila itp, to zupełnie mi wystarcza. No i do tego nietuzinkowe WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może siostra będzie kupowała taniego laptopa zamiast starej stacjonarki i będzie to właśnie Acer 5620, powinno być ok. Patrzę na Skąpcu na ceny i są różne modele 5620 różniące się procesorami, najtańszy z nich ma Pentium T2370 1,73, pozostałe np. T2310, T5250, T2330. Jakieś wybitne różnice wskazujące, który z nich brać? Występuje ten model z matową matrycą?

Szawel, kupowałeś pare tych notków z tego co widzę. Skąd brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...