Skocz do zawartości
szuwar1

Procesor:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

przymierzam sie do kupna procesora AM2 : amd athlon x2 w granicach ok. 200-250 najlepiej z boxsowym chlodzeniem i na 65wat (raczej nie bedzie krecony, a jak juz to nie znacznie)

 

chcialem zapytac ktory najlepszy do mojego kompa (patrz sygnatura), bo sa Brisbany i Windsory , proces technologiczny ktory lepszy 65 nm czy 0,090 mikrona?

Edytowane przez szuwar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe brisbane G2 też ładnie latają.

 

I tak jak kolega wyżej, polecam brać 4400+ i trochę podkręcic przynajmniej do tego 2,8ghz, na def powinien spokojnie dać radę.

Ja mam właśnie 4200+ G2 i na def leci te 2.8 bez problemu, ale dalej mnie już płyta ogranicza, a szkoda, bo chciałem do 3ghz dojechać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej AMD Athlon 64 X2 5000+ Black edition ? 231 zl, a mnoznik odblokowany :)

Tyle że jest on bez chłodzenia w zestawie i razem nie zmieści się w 250 zł.

Do 250 najmocniejsze są X2 5000+ G2 czyli ADO5000DOBOX lub X2 4850E (niżej taktowany ale 45W zamiast 65W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie moge sie zdecydowac bylbym sklonny doplacic do tego:

(nie wykluczam tak do konca OC)

 

http://allegro.pl/item373932044_procesor_a...x_fvat_wwa.html

 

ale czy nie lepiej tego brac

 

http://www.profnet24.pl/index.php?products...mp;prod_id=5048

 

 

dalczego te black edition maja Magistrala FSB / HT :

 

HT 1000 MHz a tamten 4850e i te nie black edition (wiekszosc) 2000, to robi roznice?

Edytowane przez szuwar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

dalczego te black edition maja Magistrala FSB / HT :

 

HT 1000 MHz a tamten 4850e i te nie black edition (wiekszosc) 2000, to robi roznice?

Mają takie samo HT (różnice w opisach są rezultatem radosnej twórczości marketingu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśli będzie OC to E2160 od intela i jakaś płyta na P35 od Abita IP35-E po DFI BloodIron w zależności od wymagań. Na BOXowym chłodzeniu dojdziesz do ok 3GHz a wtedy żadej X2 nie skoczy.

Zdecydowanie popieram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zmieniac nic procz procesora ten se upatrzylem http://www.profnet24.pl/index.php?products...mp;prod_id=5048

 

maly pobor pradu czyli zasilacz wydoli ale powiedzcie czy taki proc bedzie dobry do mojego zestawu, podniesie wydajnosc i nie bedzie

 

trzymac grafiki? w koncu to 2 razy 2500 mhz no i jak bym kiedys w przyszlosci chcial go podkrecic to jak sie on kreci?

Edytowane przez szuwar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka ma profile OC i jeśli komputer służy często do innych celów niż gry 3D to taki X2 4850E będzie bardzo dobry.

(stabilne 2.8 GHz nie powinno stanowić problemu a przy dobrej sztuce płycie i pamięciach 3.1 GHz)

Jeśli komputer jest głównie do gier to lepszy będzie 5000+ z odblokowanym mnożnikiem bo zazwyczaj wyżej można go podkręcić i mnej OC

zależy od płyty i RAM.

Wydajność CPU wzrośnie bardzo wyraźnie w aplikacjach które potrafią wykorzystać więcej niż jeden rdzeń w pozostałych mniej więcej

proporcjonalnie do wzrostu taktowania w stosunku do poprzedniego jednordzeniowego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli x2 4850E nie nadaje sie do grania w nowe gry?

Nadaje się na starsze gry. Taką grę jak Crysis odpalisz na low/medium, ba nawet na 9800GX2 nie pograsz na HIGH bo na więcej proc nie pozwoli... Bez OC nie licz na cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...