Skocz do zawartości
KwusheR

Zestaw Dla Grafika Komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem grafikiem komputerowym i chciałbym zmodernizować swój sprzęt. Oto co posiadam:

 

Procesor: PENTIUM DUAL-CORE E2180 2x 2.0GHz

RAM: 1 GB DDR GoodRAM

Mobo: Asrock 4COREDUAL-VSTA (DDR i DDR II, AGP x8/PCI-e x16

Grafika: GF 6800 xt 128 mb 256 bit agp x8 Zalmann Edition

Zasilacz: No name 300 W

 

Chcę rozszerzyć RAM do 2 GB - DDR II 667 Mhz (więcej nie wejdzie), oraz zmienić grafikę np. na takie coś:

http://www.allegro.pl/item372709099_galaxy...olermaster.html

 

Procesora i płyty głównej nie zamierzam zmieniać, ponieważ nie gram w żadne nowe gry, oraz nie bawię się w podkręcanie, więc wszelkie komentarze typu: "wymień mobo i procka bo to syf" proszę moderację o usuwanie!

 

Zajmuję się projektowaniem stron www, oraz DTP - bardzo duże pliki graficzne. Oczywiście odpalę od czasu do czasu jakąś girę, ale będzie to sporadyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkx dobrze mówi i jeśli jeszcze nic nie spaliłeśą to dłużej nie ryzykuj i kup przynajmiej delte/fortrona 350W.

Co do grafiki to myślałem że grafik potrzebuje ostry obraz a wybiera GeForce'a. Albo bierzesz 8800GS albo weź radka HD3650 DDR3.

A co do RAMu to weź obojętnie jaki zestaw 2x1GB (najtańszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem grafikiem komputerowym i chciałbym zmodernizować swój sprzęt. Oto co posiadam:

 

Procesor: PENTIUM DUAL-CORE E2180 2x 2.0GHz

RAM: 1 GB DDR GoodRAM

Mobo: Asrock 4COREDUAL-VSTA (DDR i DDR II, AGP x8/PCI-e x16

Grafika: GF 6800 xt 128 mb 256 bit agp x8 Zalmann Edition

Zasilacz: No name 300 W

 

Chcę rozszerzyć RAM do 2 GB - DDR II 667 Mhz (więcej nie wejdzie), oraz zmienić grafikę np. na takie coś:

http://www.allegro.pl/item372709099_galaxy...olermaster.html

 

Procesora i płyty głównej nie zamierzam zmieniać, ponieważ nie gram w żadne nowe gry, oraz nie bawię się w podkręcanie, więc wszelkie komentarze typu: "wymień mobo i procka bo to syf" proszę moderację o usuwanie!

 

Zajmuję się projektowaniem stron www, oraz DTP - bardzo duże pliki graficzne. Oczywiście odpalę od czasu do czasu jakąś girę, ale będzie to sporadyczne.

Skoro nie mogę Ci doradzić sprzedaży płyty i proca to chociaż zgodzę się z przedmówcami. 8600gt za tą cenę to jest rabunek a nie sprzedaż ;)

Już za 186zł można kupić lepsze karty 3650 ddr3 a za różnicę możesz oczywiście kupić dobry zasilacz 350W na przykład Modecom MC (80zł) i uważaj na modele Fell tej samej firmy. Nie są to tak dobre zasilacze jak MC.

Edit: nie myślałeś o profesjonalnej grafice do pracy? Jakiś tańszy matrox za 250zł? Może używany nawet taniej?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Procesora i płyty głównej nie zamierzam zmieniać, ponieważ nie gram w żadne nowe gry, oraz nie bawię się w podkręcanie, więc wszelkie komentarze typu: "wymień mobo i procka bo to syf" proszę moderację o usuwanie!

...

To masz kłopot bo płyta ma ograniczenie na PCI-E max 4x zamiast standardowego 16x.

DDR2 to będzie wymiana nie rozszerzenie bo równocześnie DDR i DDR2 w tej płytce działać nie mogą.

Co gorsza żaden producent RAM nie proponuje do tego DDR2 (Corsair ma w konfiguratorze 2x 1GB DDR)

Jeśli ryzykować do tej płytki zakup DDR2 to tylko takich 1.8v spełniających standard jedec)

 

CPU wymieniać nie ma żadnej potrzeby ale wymiana płyty głównej to inna inszość skoro RAM i Grafika są do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sie przyczepie, ale IMHO caly pierwszy post zbudowany jest ze zdan twierdzacych, nie widze pytania wiec nie wiem co doradzac:)

i o co chodzi autorowi? Skoro napisales co zrobisz, i nie chcesz rad o wymiane plyty to powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN - bo w zasadzie chodziło mi tylko o grafikę - czy ta karta będzie dobrym wyborem.

 

pci-e x4 - więc odpada - jakie mobo (dosyć tanie) polecacie?

 

o zmianie zasilacza wiem :) Po prostu ten jest zastępczy - poprzedni sie spalił.

 

Możecie napisać coś więcej o tym matroxie?

Edytowane przez KwusheR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za double, ale mam pewien pomysł.

 

Co powiecie na taki zestaw? :

 

Procesor: Intel Pentium E2140 @ 1.6 GHz (na razie zostaje mój stary - lepszy mi nie potrzebny p.s w pierwszym poście jest błąd ;) Nie 2.0 GHz tylko 1.6 i nie E2180 tylko E2140 ;))

Mobo: ASUS P5N-E SLI

RAM: Jakiś zwykłt GoodRAM 2 GB DDR II 800 MHz (potem jeszcze dwa giga dokupię - przyda mi się do aplikacji 3d takich jak np. blender)

Grafika: GeForce 8800 GS EVGA 384MB TV & 2x DVI (PCI-E) (kiedyś dokupię jeszcze jedną taką :))

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 PFC (nie jestem pewien czy uciągnie SLI w przyszłości)

Dysk: SAMSUNG 250GB 7200 SATAII 8MB (HD250HJ) (prędkości odczytu/zapisu mnie nie interesują zbytnio ;))

Edytowane przez KwusheR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za double, ale mam pewien pomysł.

 

Co powiecie na taki zestaw? :

 

Procesor: Intel Pentium E2140 @ 1.6 GHz (na razie zostaje mój stary - lepszy mi nie potrzebny p.s w pierwszym poście jest błąd ;) Nie 2.0 GHz tylko 1.6 i nie E2180 tylko E2140 ;) )

Mobo: ASUS P5N-E SLI

RAM: Jakiś zwykłt GoodRAM 2 GB DDR II 800 MHz (potem jeszcze dwa giga dokupię - przyda mi się do aplikacji 3d takich jak np. blender)

Grafika: GeForce 8800 GS EVGA 384MB TV & 2x DVI (PCI-E) (kiedyś dokupię jeszcze jedną taką :) )

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 PFC (nie jestem pewien czy uciągnie SLI w przyszłości)

Dysk: SAMSUNG 250GB 7200 SATAII 8MB (HD250HJ) (prędkości odczytu/zapisu mnie nie interesują zbytnio ;) )

Zajmuje się mniej więcej tym co Ty, Projektowanie reklam+DTP. Czasem pliczek z projektem zajmuje 2-4GB, więc biorę do domu.

Powiem tak: odczulem sporą różnicę po zainstalwaniu 4GB RAMu i RAID0 w stosunku do 2GB i 1 HDD, ale to zależy od używanych programów i wielkości plików.

Otwieranie/zapisywanie/autobackup trwa szybciej i ogólnie "nie mieli" tak bardzo dysku przy dużych plikach.

Komfort pracy naprawdę wzrósł, ale jeżeli nie masz tak dużych objętościowo projektów to 2 GB RAM i 1 HDD wystarczy.

 

Nie bierz 8800GS 384MB (mam taką) - pomimo wystarczającej wydajności gry przycinają za sprawą małej ilości RAM, też gram b.żadko, ale jak już zapuszczę gierkę to chciałym komfortowo pograć.

Lepiej jakąś dobrą wersję 9600GT 512MB lub 9600GSO/8800GS 768MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...