Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

nadal jednak nie wiem co powoduje, że na tych samych ustawieniach komp jest rock solid, a po restarcie wywala się przy ładowaniu systemu :mur:

ale spoko, tests in progress :twisted2:

poddaję się:( już nie mam siły na ten zestaw... coś się k...a gryzie i nie mam już pewności co. zakładam że to ramki więc mam zamiar je wymienić tylko teraz mam zagwozdkę na co? mam kilka typów:

1) 4GB G.Skill TT PI DDR2 PC2-8500

 

2) 4Gb Adata Vitesta DDR2 PC2-8500

co polecicie?

oczywiście do M2F ;)

post-157650-1236539186_thumb.jpg

post-157650-1236539306_thumb.jpg

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyyy - 4Gb Adata Vitesta DDR2 PC2-8500 - testowałem i powiem krótko że padaczka. Robiły max 1120 mhz cl 5 ale za to przy niskim V. Podwyższenie V nie przynosiło zamierzonych skutów. Zdecydowanie polecam G.Skill.

 

 

ps. chętny ktoś na geile z sygnaturki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal jednak nie wiem co powoduje, że na tych samych ustawieniach komp jest rock solid, a po restarcie wywala się przy ładowaniu systemu :mur:

ale spoko, tests in progress :twisted2:

poddaję się :( już nie mam siły na ten zestaw... coś się k...a gryzie i nie mam już pewności co. zakładam że to ramki więc mam zamiar je wymienić tylko teraz mam zagwozdkę na co? mam kilka typów:

1) 4GB G.Skill TT PI DDR2 PC2-8500

 

2) 4Gb Adata Vitesta DDR2 PC2-8500

co polecicie?

oczywiście do M2F ;)

Memki wymieniac bo nie mozna uzyskac 545 FSB ROCK STABLE? :D no co Ty? :D Mi tam 455x9 5:6 z memkami styka :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi, że OC to zabawa mająca w założeniu ekonomiczne podejście do sprawy...

gravimag pewnie kręci i pokrętłem od pralki :D Wybrałbym G.Skille

Czy ktoś z Was miał Mushkiny na MIIF? Kiedyś chciałem kupić takie ale nie widziałem Mushkinów w QVL i odpuściłem.

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że właśnie zszedłem z 1104 na default bo pomimo dokładania voltów do 2.2 miałem BSOD. Na 1090 działają na tych samych timingach i OK. Muszę jeszcze posprawdzać 1104 luzując alphy ale nie mam za bardzo kiedy :(

 

EDIT:

Co prawda zdarzył się tylko jeden BSOD lecz oprócz gier komp służy mi także do pracy. Od czasu zejścia niżej z pamięciami nie mam żadnych problemów.

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max stable dla moich memek to 1118MHz 5-5-5-15. Najśmieszniejsze jest to, ze komp śmiga na 4.1GHz 24/7 ale przy 456x9 bo nawet przy 540x7.5 co daje mniej MHz niz w przypadku 456x9 orthos sie wywala juz po chwili ;/ Dowoltowanie, kombinowanie nic nie dalo :D Zostalem wiec przy 456x9 :P i FSB:DRAM 5:6

Czekam na GRAVIMAGA :D Ten kreci korba wiec niedlugo moze podesle jakis stabilny config :P

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki wymieniac bo nie mozna uzyskac 545 FSB ROCK STABLE? :D no co Ty? :D Mi tam 455x9 5:6 z memkami styka :)

no dobra, to była chwilowa słabość ;) chociaż już byłem blisko wcisnąć "checkout" dla tych G.Skill :D

co do high FSB to u mnie różnie bywa właśnie w okolicach 450 x9, nie wiem dlaczego. najlepszą stabilność CPU/NB mam właśnie przy 540 x7.5 :) i jedyne co mnie dobija to te memki :mur: , ale spoko... Thaiphoon Burner i SPD tool zostały uruchomione i już nic mnie nie powstrzyma przed zmianą tych memek! w taki czy inny sposób B-)

przy okazji walki z memkami zauważyłem bardzo ciekawą rzecz, zbyt wysokie VTT powoduje straszną niestabilność systemu. wiem że najczęściej przy kręceniu podnosi się wszystkie V, ale w stosunku do VTT trzeba znaleźć ten sweet point i nie przeginać. u mnie przy przekroczeniu 1.24V zaczynało świrować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam crucialki ballistix 2x2GB 800MHz BL2KIT25664AA80A i spokojnie śmigają 576FSB 5-4-4-12 2.1v a max dla niech na tej mobo to 1180MHz 5-5-5-15 :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie ustawisz dla P45. Walczyłem z tym na Patriotach. Kwestia chipsetu. Tylko czy zmiana przez SPDtool zmieni cokolwiek poza wpisem? To nadal te same pcb i kości.

nie wiem już co zrobić więc kombinuję na wszystkie sposoby :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zbyt dobrze niestety. Mam jeszcze niesprzedane 2 x 1 GB GoodRAMów PC2-8900 (1110MHz). Za 8 dni kończy się aukcja na Allegro i jeśli do tego czasu nie pójdą to mogę Ci je podesłać do testów. Napisz na priva gdzie jeśli Cię to interesuje. Przynajmniej nie będziesz musiał kupować innych kości, które mogą okazać się nietrafioną inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zbyt dobrze niestety. Mam jeszcze niesprzedane 2 x 1 GB GoodRAMów PC2-8900 (1110MHz). Za 8 dni kończy się aukcja na Allegro i jeśli do tego czasu nie pójdą to mogę Ci je podesłać do testów. Napisz na priva gdzie jeśli Cię to interesuje. Przynajmniej nie będziesz musiał kupować innych kości, które mogą okazać się nietrafioną inwestycją.

dziękuję, ale raczej nie da rady, w PW wyjasniłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z jakimś sposobem zamontowania bloków na mosfet bez konieczności całkowitego usuwania konstrukcji chłodzącej na tejże płycie?

A i czy po usunięciu układu chłodzącego, bloczek na mostek północny swiftecha nadal będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z jakimś sposobem zamontowania bloków na mosfet bez konieczności całkowitego usuwania konstrukcji chłodzącej na tejże płycie?

A i czy po usunięciu układu chłodzącego, bloczek na mostek północny swiftecha nadal będzie pasował?

 

System chłodzenia jest jednolity. Albo całość albo nic.

Da się wsadzić bez demontażu całego oryginalnego chłodzenia jeden blok na mofy :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Digimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :) czyżby to EK zaczęło robić te bloki na mosfety?

Z tego co widze da sie załozyc ten blok bez demontażu układu chłodzącego, tak? I jak z temperaturami, jakies istotne różnice?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :) czyżby to EK zaczęło robić te bloki na mosfety?

Z tego co widze da sie załozyc ten blok bez demontażu układu chłodzącego, tak? I jak z temperaturami, jakies istotne różnice?

Blok na mofa to: EK Water Blocks Mosfet Asus 3a :wink: i EK nie miało tego w planach.... wystarczyło mieć blok i dokładnie się przyjrzeć :) trochę jest spadek temp ale bardzo mały, uważam że jest to bezsensowne wydanie 100-paru zł na blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...