Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

czy mobo z takim kuku powinno meic jakies problemy z prawidlowym funkcionowaniem? Jezeli pcb jest tylko nadłamane i nei pzrerwaly sie obwody i sciezki to chyba powinno byc git > a te krzywe piny to od jakiego złącza są?

post-152323-1237288330_thumb.jpg

Edytowane przez Tubal Kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nic sie nie stalo ze sciezkami to nie...

Widze, ze laczenie mosfeta z pcb jest 'uwalone' - masakra :D

Co do tych krzywych pinow to sa to piny od power, reset, hdd led etc. czyli jednymi slowy od 'budy' :P

BTW Wlasciciel fajnie sie z nia obchodzil :| - szkoda mobasa

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nic sie nie stalo ze sciezkami to nie...

Widze, ze laczenie mosfeta z pcb jest 'uwalone' - masakra :D

Co do tych krzywych pinow to sa to piny od power, reset, hdd led etc. czyli jednymi slowy od 'budy' :P

BTW Wlasciciel fajnie sie z nia obchodzil :| - szkoda mobasa

Ok dzięs Kuba:) a tu wiecej fotek jak by co. Właściciel pisze iz mobas nigdy nie był podłączany i nie wie czy chodzi:) upadła mu , a ze klocek troche wazy to damage spore .

 

http://www.drivehq.com/folder/p5481026/021205945.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mobo z takim kuku powinno meic jakies problemy z prawidlowym funkcionowaniem? Jezeli pcb jest tylko nadłamane i nei pzrerwaly sie obwody i sciezki to chyba powinno byc git > a te krzywe piny to od jakiego złącza są?

jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz że ścieżki są poprzerywane więc pewnie mobas nie działa tak jak powinien lub nie działa wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ta płyta wygląda jak by ktoś ją rozdeptał albo coś w tym rodzaju zauważ że zmiażdżone są dwa ostatnie gniazda s-ata , może nie są jakieś niezbędne ale po wyglądzie to ja bym jej nie brał , cyba że kosztuje bardzo mało i masz serwis który ci to naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moglbys mnie oswiecic?

Oj przepraszam Cie bardzo to nie do Ciebie miałem napisać :ph34r: , tak to jest jak sie ma za dużo stron i forów na raz pootwierane.

 

Co do Raid to wystarczy zerknąć w sygnaturki. Np ja mam na niej. Ale niczym sie nie różni od wszystkich innych płyt na chipsecie Intela.

Żaden zintegrowany kontroler nie umozliwia tworzenia macierzy bez utraty danych. Musisz sobie pożyczyć dysk na czas tworzenia macierzy, żeby przenieść na niego tymczasowo dane.

 

 

@zzachm - to już wykres teraz idealny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze niektore 'nowe' kontrolery maja mozliwosc 'pykniecia' RAID bez utraty danych...

Co do osobnych kontrolerów to juz wiem, ze umozliwiaja podpiecie w RAID bez utraty danych.

Dziekowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rafa

 

Do ideału jeszcze mu brakuje ale jest lepszy :) Zasugerowałem się tematem Mardoka na forum odnośnie RAIDa i ustawiłem 32kB pasek, może należałoby go zmienić ale muszę jeszcze poczytać na ten temat. W temacie RAID0 niewiele mam do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym prosic Panstwa o pomoc a raczej wyrazenie swojej opini, posiadam powyzsza plyte, procek quad 9650 + chlodzenie Thermalright TRue Black 120.Na nim zamontowane sa 2 wentylatory jeden wciagajacy powietrze od strony pamieci ram i drugi wypychajacy w strone wyjscia gniazd z plyty, buda to silverstone fortrees ft01 ktora jest dosc dobrze wentylowana.I moje pytanie brzmi czy wentyl wypychajacy powietrze moze miec wplyw na wzrost temp mostkow nb sb, nominalna temp ich 45 c jednak po dluzszej pracy kompa wzrasta do 50 i to mnie nie pokoi czy poprostu tak ma byc czy poprostu nie jest to naturalna temp dla tych podzespolow po wielogodzinnej pracy i cos moze powodowac jej wzrost, i jest ona w tych wartosciach zbyt wysoka dodam tylko ze brak o\c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało sie komuś zainstalować a przede wszytskim uruchomić sterowniki od X-FI na windows 7 x64 ? Jesli tak to proszę o kolejność i wersje sterowników jakie mam zainstalować bo mi cos nie wychodzi :D

 

pozdroooooooooo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Supreme X-Fi do plyty dolaczanej? Ja zrobilem upgrade z visty do 7 i stery zainstalowaly sie miodnie ;)

Tak dokładnie o tą karte mi chodzi, możesz podać w jakiej kolejnosci instalowales stery ? czy najpierw soundmax adi i pozniej te od xfi, czy na odwrót ? I jeszcze jak mozesz napisz które dokładnie sterowniki instalowales bo ja chyba nie te co trzeba... wyskakuje mi taki oto komunikat ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem po prostu MAXika ;) bo mi kontrol panel nie dzialal ;) Niczego nie instalowalem po 'upgrade' ;) ;)

 

możesz podać w jakiej kolejnosci instalowales stery ? czy najpierw soundmax adi i pozniej te od xfi, czy na odwrót ? I jeszcze jak mozesz napisz które dokładnie sterowniki instalowales bo ja chyba nie te co trzeba...

 

 

Jak możesz odpowiedz mi na te pytanka ;) Oczywiscie chodzi mi jak instalowałeś je przed uprejdzem ;) Pozdro :D

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc taka :P

 

1. Chipset

Intel_ChipsetSoftwareInstall_V9001011_XPVista

 

2. Matrix Storage AHCI

 

3. SoundMAX_Audio_V610X6480_Vista

[instalowalem z AsusSetup]

 

4. Sieciowka :P

:)

 

PS Tylko to instalowalem :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa....

Może kolega chce sterownik nazwany X-Fi i ładną instalkę... Stery nazwane jako X-Fi oraz panel X-Fi znajdzie w zakładce [+Utilities] na stronie ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...