Skocz do zawartości
Kwazor

Czarnobyl Powtórka Z Rozrywki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietacie ostatnie doniesienia o awarii reaktora na Ukrainie?

 

Niby nic sie nie stalo niby..... ale smrod sie uniósł...

 

Tu info o awarii :

http://wiadomosci.onet.pl/1767152,12,item.html

 

Niby tylko wyciek nie radioaktywnego płynu :

"Wykryto nieszczelność na jednym z 11 tysięcy generatorów pary. Wyciek wynosił 3 litry na godzinę, przy dopuszczalnym poziomie 4 l/godz"

Wedlug mnie wyciek powinien wynosic 0........

 

Co ciekawe spojrzcie na ten wykres...

 

http://radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/

 

Mowi cos innego.....

 

Awaria "podobno" 29 Maja dzis mamy 11 Czerwca..

Troche jest zastanawiajace dlaczego dopiero teraz czujniki w lublinie wykryly zwiekszone promieniowanie tła...

 

Musze zobaczyc jak w dniach od 29 do 11 wialy wiatry to wtedy moze sie duzo wyjasnic......

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poziomu anomalnego trochę brakuje ale możliwe, że coś jest na rzeczy :P ostatnio coś mnie gardo boleć zaczęło ;P

no i sie chyba pomyliłeś o miesiąc hehe

imo te ukraińskie elektrownie to takie cykające bomby...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wyciek powinien wynosic 0........

Jesteś specjalistą do spraw energii nuklearnej? Nie jestem w temacie ale o ile się nie mylę wyciek dotyczył cieczy chłodzącej reaktor (czyt. wody) co nie zmienia faktu, że dość awaryjne są elektrownie naszych wschodnich sąsiadów ale nie ma się co dziwić większość (jeśli nie wszystkie) powstały za czasów ZSRR i były budowane jak najniższymi kosztami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się czym przejmować. Histeria podsycana przez plotki i media. Była niedawno awaria w Słowenii i na Ukrainie. Co do wycieku to był on i tak niższy niż dopuszczalny w takich przypadkach.

W żadnym wypadku nie ma porównania z Czarnobylem, bo tam reaktor po prostu eksplodował i para wyrzuciła górną płytę ważącą 2000 ton w powietrze, rozsyłając konkretny syf wszędzie w około.

 

Proporcjonalnie to jednak zachodnie konstrukcje są bardziej awaryjne - patrząc po ilości incydentów w USA, UK i Kanadzie i porównując z awariami reaktorów zza wschodniej granicy. Z tego co pamiętam nie było awarii reaktorów WWER, natomiast RBMK był w gruncie rzeczy bardzo udaną konstrukcją, gdyż dopuszczał używanie taniego paliwa - mógł jechać na wzbogaconym uranie a nie bardziej skomplikowanych mieszankach, ponadto był niedrogi w konstrukcji.

 

Poza tym, pamiętajmy, że wypadek w Czarnobylu powstał w zasadzie na specjalne życzenie człowieka, był wypadkową pecha i debilizmu przeprowadzających eksperyment owej kwietniowej nocy.

 

Tak czy inaczej - elektrownia jądrowa to przyszłość - skażenie w wyniku najgorszego wypadku (Czarnobyl) jest w skali ogólnej tysiące razy mniejsze niż degradacja środowiska w wyniku stosowania elektrowni węglowych. Szkoda że u nas w Polsce w ostatniej chwili zatrzymano budowę elektrowni w Żarnowcu (ogółem 2 mld dolarów w d..e). Zobaczcie zdjęcia jaki kompleks powstał w Żarnowcu - wszystko rozkradli już nasi złomiarze. Ciekawe co powiedzą teraz ekolodzy w sytuacji, kiedy prąd drożeje, nasze elektrownie dymią maksymalnie a zużycie prądu rośnie tak, że musimy coraz częściej kupować ten z zagranicy (wytwarzany często w e.jądrowych). Płacimy za prąd coraz więcej i więcej - wzrastają koszty produkcji co przekłada się na efektywność gospodarki. Są nawet plany przerobienia Turowa na jądrową za ok 20 lat - cóż, 30 lat za późno.

 

btw - poziom promieniowania w Kijowie jest dziś niższy niż w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej dwa z czterech reaktorów które miały być zamontowane w Żarnowcu działają bezawaryjnie do dziś. Jeden w fińskiej elektrowni drugi na Węgrzech... pozostałe dwa w raz z pozostałym specjalistycznym sprzętem za grube $$ zezłomowano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarnowiec powinen byl powstac i to bez dyskusji. Jest tylko jedno ale..... materialy uzyte do budowy calej infrastruktury elektrowni atomowej musza byc najwyzszej jakosci. Niestety tak tutaj nie bylo. Podobno material nie spelnial norm narzuconych przy budowie tego typu obiektow. Tyczylo sie to ogolnie systemow rur, a jak mozna sie domyslic sa one cholernie wazne z punktu widzenia bezpieczenstwa takiej "zabawki". 

 

 

 

Przedzej czy pozniej powstanie jakas elektrowani atomowa. Kiedy to bedzie cholera to wie :/ 

 

Elektrownia to nie tylko reaktor ale wymienniki, turbiny zasilanie i wiele wiele innych rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie - ekolodzy. Swego czasu, budowano u nas (Podhale) elektrownię wodną nad Zalewem Czorsztyńskim. Im dalej roboty postępowały, tym więcej ekologów protestowało. Że ptakom zaszkodzi, że zniszczy roślinność - jednego nawet przypadkiem rozjechała ciężarówka z budowy.

Do czego zmierzam?

Budowę zakończono ( z wielkim trudem, m.in. z powodu w 1997 r. Oceniano, iż zbiornik będzie napełniał się co najmniej parę miesięcy (rozpoczęto napełnianie w 1996r). Przyszła słynna powódź 1997 r. - zbiornik retencyjny napełnił się w tydzień. Gdyby nie ta zapora i zbiornik całe Podhale zostałoby zatopione - włącznie z Nowym Sączem. A ekolodzy?

 

..ekolodzy uciekali spod tamy wówczas, gdy woda ruszyła przelewami awaryjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...