Skocz do zawartości
mateusz123

Wymiana Karty Graficznej W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiedzialem ze mozna wymieniac :o

 

Ale akurat 9500 niewiele sie rozni od 8600GT i szczerze to praktycznie trudno powiedziec ktora jest lepsza.

Mozna, ale sa to raczej nieliczne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja bym sie podpial,

ostatnio wymienilem w dell'u inspiron 6400 ram na 4gb teraz mysle o karcie graficznej

obecnie mam x1400, na stronie na gorze nie znalazlem informacji o moim latopie,

moze ktos cos podpowie? Jest jakas szansa wymiany karty? Tzn wiem ze moge ja wymienic ale chodzi o realne mozliwosci wsadzenia czegos lepsze oraz sposob kupienia takiej karty? I najwazniejsze. Ewentualne korzysci. Ktos cos podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy sa jakies mozliwosci upgrade'u ATI mobility radeon x600 w moim ibm thinkpad z60m ? Wrzucilem tu watek ale widze, ze sie nie pojawil. Ewentualnie jak szukac takiej karty, zeby pasowala? Z gory dzieki za jakas pomoc, w kwestii upgradowania laptopa jestem jeszcze zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek się pojawił, ale pewnie został przeniesiony - nie wiem. Skąd wiesz, że karta nie jest zintegrowana z płytą główną? Jak chcesz, żeby karta pasowała, najlepiej rozkręć lapa i sprawdź, co masz w środku i ile jest tam miejsca. Wymienne karty mają określone wymiary, więc można określić, jaki to jest typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek się pojawił, ale pewnie został przeniesiony - nie wiem. Skąd wiesz, że karta nie jest zintegrowana z płytą główną? Jak chcesz, żeby karta pasowała, najlepiej rozkręć lapa i sprawdź, co masz w środku i ile jest tam miejsca. Wymienne karty mają określone wymiary, więc można określić, jaki to jest typ.

To ja pewnie rozkrece ten komputer, zobacze co to za karta, zrobie zdjecie i wrzuce na forum. Dasz rade rozpoznac co i jak ze zdjecia? Mysle ze jutro z rana to zrobie, oczywiscie jak uda mi sie to wszystko rozkrecic. Podejrzewam, ze nie jest zintegrowana, bo kiedys tak cos od kogos slyszalem. A to nie jest tak, ze jak karta ma w nazwie mobility to nie jest zintegrowana?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać jestem nowy na forum, mam kilka pytań odnośnie mojego lapka Asus A8jn T5500, geforce go 7300 MXM typ I, chipsetem 945PM dane chipsetu a wiec:

1. chciałbym wymienić procka z T5500 na T7600, czy jest to możliwe ?

co oznacza słowo "spec" podaje link tu looknąć

czy według tego "spec" (domyślam się że chodzi o słowo specyfikacja ) mam dobierać procka T7600

2. posiadam kartę geforce go 7300 mxm czy mogę ja zmienić na 7900 gs lub 9600 gt

- co z poborem prądu (z tego co wiem 7300 pobiera 20 watt, co jeśli w/w karty pobierają więcej, czy wpłynie to na działanie laptopa ),

- co z biosem pł. gł. czy będę musiał ściągać jakiś specyficzny by karty zadziałały,

- co muszę wiedzieć ( zrobić ), by dokonać tych zmian.

Edytowane przez AsusA8jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybszy procesor na chipset 945p to własnie T7600 i taki mozesz kupić tylko to będzie raczej droga operacja (tak samo jak wymiana karta graficzna), nie wiem czy nie lepiej poszukac jakiegos nowego laptopa (ale mówie to juz od ciebie zależy)

 

jeśli chodzi o spec. to są to rewizje procesora, T7600 ma 2 rewizje ale to chyba nie ma większego znaczenia, obie sa na socket m i po upgradzie biosu do najnowszej wersji nie powinno byc problemow z ich obsługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyną przeszkodą w wymianie kart MXM są wymiary..........

ponieważ rozkręciłem laptopa, pomierzyłem i z tabel z serwisu MXM upgrade wynika że jest miejsce nawet na MXM typ III..... więc

a co do kosztów to nie kupie laptopa z takimi parametrami za 1300 pln-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...