Skocz do zawartości
mMATt

Wymiana Grafy

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam geforca 8600gt palit sonic i chce go wymienic na cos mocniejszego. Myslałem o 8800gts 512, ale czy oplaca sie doplacac do tej grafiki http://www.agito.pl/seria_8/asus_geforce_8...168.327129.html, gdy 8800 GT http://www.apollo.pl/store/show_detail/41919 jest ok 200 zł taniej. Różnica warta jest tej ceny, czy lepiej brac tego palita? Gram głownie w 1680x1050 i 1440, ze wzgledu na monitor. Chcialbym wydac jak najmniej i poczuc znaczny wzrost wydajnosci, tzn moge dac te 700zł, ale wolałbym mniej.

Reszta mojego sprzetu AMDx2@2,7ghz KN9, 2gb ramu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Osobiście wybrałbym najtańszy 9600GT (340) lub ewentualnie 8800GT (390zł)

Obecnie nie ma co przepłacać na nic droższego. Szczególnie, że szykują się spore obniżki cen graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak ze sklepu, niz z allegro.

A co za różnica kupić grafike ze sklepu przez allegro czy prosto ze sklepu. Czasami zastanawiam się czy ludzie na upartego próbują kręcić tak by jak najwięcej wydać...

Inno3D 8800GTS za 537zł z przesyłką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale wole nie miec pozniej problemow z gwarancja, na allegro nawet konta nie posiadam, poza tym skad wynikaja takie dysproporcje w cenie? W zadnym sklepie obecnie nie mozna dostac tego GTSa za mniej niz 600 zł. To dopłacać, czekać nie wiem co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale wole nie miec pozniej problemow z gwarancja, na allegro nawet konta nie posiadam, poza tym skad wynikaja takie dysproporcje w cenie? W zadnym sklepie obecnie nie mozna dostac tego GTSa za mniej niz 600 zł. To dopłacać, czekać nie wiem co zrobic.

Marża marża marża. Nie ma innego wytłumaczenia. I jakie niby mają być problemy z gwarą? Odsyłasz na gware i potem wraca do Ciebie sprawna. Zresztą w apollo czy agito masz identycznie, a konto na allegro to można w jedną chwile założyć.

I jeszcze taka sprawa że Twój procek będzie mulić już 8600GT. Max co bym wstawił to 8800GS.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak muli. Przerabiałem to na E2160@3GHz i gry potrafiły się przyciąć mimo niskich detali. A jak uważasz że 8800GS ma za mało pamięci to rzuć okiem na test na egiełdzie i jak dalej myślisz że tak będzie pomyśl o 9600GSO z 768MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Marża marża marża. Nie ma innego wytłumaczenia. I jakie niby mają być problemy z gwarą? Odsyłasz na gware i potem wraca do Ciebie sprawna. Zresztą w apollo czy agito masz identycznie, a konto na allegro to można w jedną chwile założyć.

I jeszcze taka sprawa że Twój procek będzie mulić już 8600GT. Max co bym wstawił to 8800GS.

dziwne masz problemy - jakoś jeszcze nie spotkałem się, żeby coś na alledrogo było taniej niż w sklepie- zawsze są tańsze sklepy... a allegro pobiera "marżę" znacznie wyższą niż większość sklepów

 

zresztą to nie dyskusja o tym...

 

co do grafy to obecnie nie widze innego wyjścia jak 4850 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepszy w tej chwili będzie radeon HD4850. Do dostania już poniżej 500zł, więc niech nikt nie pisze o 6 stuwach....

 

Jest wydajniejszy (i tańszy) od 8800GTS, a jeszcze jak wyjdą do niego porządne sterowniki to już będzie wypas.

 

 

Jakby ktoś nie wierzył że jest poniżej 500zł....

http://www.kombo.krakow.pl/index.php?g_id=...KBVGAGIGATI0091

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

... a jeszcze jak wyjdą do niego porządne sterowniki to już będzie wypas.

co do tych sterów to sie nie rozpędzaj

każda generacja radków czeka na stery i jeszcze żadna się nie doczekała :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych sterów to sie nie rozpędzaj

każda generacja radków czeka na stery i jeszcze żadna się nie doczekała :-D

No nie powiedziałbym.

 

A co z catalyst 8.5 do serii HD3xxx?? działały bardzo dobrze i dawały większą wydajność.

 

A już wczesne sterowniki do HD4850 działają dobrze, więc następne będą tylko lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS jest słabszy i droższy ;D

 

Bierz 4850 i nie martw się o zasilacz - oba go uciągną.

 

edit: w apollo dostaniesz za 525, a w jeszcze innym sklepie widziałem za 495, jednak link wypadł mi z głowy :)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobna sytuacje jak kolega :D tez mam 8600gt i troche zaczyna brakowac powera

i rowniez mialem brac 8800gt ale jezeli za jakeis 50z lwiecej jest 4850 ktory jest tak wydajny (a AA i anizo bardziej) jak gf9800gtx n ot oja kdla mnie nie ma sie nad czym zastanawiac

 

tylko zmartwilo mnie to co napisal dzikidaniel bo ja u siebie e4300 to tak do 3GHz najchetniej podganiam bo wyzej to juz troche szkoda go katowac mam nadzieje ze tyle bedzie starczac co ponadplynnej gry :> a jak nie to coz bede musial wygrzebac jeszcze z 250zl i zainwestowac w e8xxx :>

 

a a ktos sie orjetuje jak z gwara na te raeony ja ksie chlodzenie zmieni? bo np moj palit ma sticker no to go ladnie suszarka odkleilem i zalozylem accelero , ale kumpel mi mowi ze oni patrza tez na stan orginalnej pasty na rdzeniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

W testach obu grafik , pamięci bujają sie na jakieś 1100 , ale ja bym dołożył do asusa

a ja nie- okres gwarancji ten sam, memki te same... cena asusa sporo wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...