Skocz do zawartości
logray

Geforce Gtx 280

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad małym upgrade karty graficznej. Myślę o 280 od nVidii. Nie wiem na jakiego producenta się zdecydować. Kupić ZOTAC:

GeForce GTX 280 Zotac 1GB (PCI-E) AMP! Edition

a może lepiej zdecydować się na EVGA lub BFG?

 

Druga sprawa to wymiary karty. Nie chcę zmieniać obudowy. Wie ktoś czy ta karta jest dłuższa od 7900GTO MSI i jeśli tak to o ile?

 

dzięki za odpowiedzi

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, fajny mi "mały upgrade" :P

 

GT200 jest chyba dłuższa, gdzieś o 4 cm na oko (wiem, od tego chłop umarł)...

 

Podaj no resztę bebechów, ale wydaje mi się, że lepiej będzie wziąć 2x 4870 (o ile masz odpowiednia płytę)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, fajny mi "mały upgrade" :P

 

GT200 jest chyba dłuższa, gdzieś o 4 cm na oko (wiem, od tego chłop umarł)...

 

Podaj no resztę bebechów, ale wydaje mi się, że lepiej będzie wziąć 2x 4870 (o ile masz odpowiednia płytę)...

 

albo i 2x4850 bo niewiele ustępują 4870 ... (max 20%)

GeForce GTX280 ma ok 27 cm długości (MSI 7900GTO Długość karty 23cm)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, fajny mi "mały upgrade" :P

 

GT200 jest chyba dłuższa, gdzieś o 4 cm na oko (wiem, od tego chłop umarł)...

 

Podaj no resztę bebechów, ale wydaje mi się, że lepiej będzie wziąć 2x 4870 (o ile masz odpowiednia płytę)...

Nigdzie jeszcze nie widziałem testów 2x4870.

 

Mały bo ponad 1.5 roku temu był duży (płyta, ram, proc, grafa). Jeśli 4cm więcej to karta raczej mi się nie zmieści:( Będą musiał rozkręcić kompa i się zastanowić.

Co do reszty to planuję ją pozostawić bez zmian. Mam E6600 + mobo od Asusa (P5W DH Deluxe). W teorii w sam raz pod 2x ATI. Problemem może być prąd. Zasilacz mam Corsair 620w. Wolałbym go nie zmieniać, a na papierze 280 żre tylko trochę więcej od 1x4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad małym upgrade karty graficznej. Myślę o 280 od nVidii. Nie wiem na jakiego producenta się zdecydować. Kupić ZOTAC:

GeForce GTX 280 Zotac 1GB (PCI-E) AMP! Edition

a może lepiej zdecydować się na EVGA lub BFG?

 

Druga sprawa to wymiary karty. Nie chcę zmieniać obudowy. Wie ktoś czy ta karta jest dłuższa od 7900GTO MSI i jeśli tak to o ile?

 

dzięki za odpowiedzi

Tomek

Nie kupuj ZOTACa poza tym nie wiadomo czy ta karta w wersji AMP w ogole sie pojawi na rynku ponownie (pewnie komputronik), lepiej EVGA i BFG i tak ludzie kreca te karty do ~730 na rdzeniu. Ja tez zrezygnowalem z ZOTACa tego AMP i zamowilem EVGA SSC zreszta po namowach kumpla ktory prowadzi serwis komputerowy i stanowczo odradzal firme ZOTAC.

 

Mały bo ponad 1.5 roku temu był duży (płyta, ram, proc, grafa).

Oj tak tak, prawda, prawda. 1,5 roku i sprzet mocno sie starzeje, ale coz taki jest ten sport :)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@logray o zasilacz nie masz sie co martwić corsair 620 udźwignie nawet 2x gtx280 , tylko nie wiem co chcesz właściwie zrobić ? , bo jak na moje oko to chcesz podwoić cenę zestawu wrzucając tam tego gf. Lepiej chyba poczekać na radeona 4870 bo jeśli się potwierdzi to raczej nie warto płacić dodatkowo 1000zł za 10-15% więcej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BLiT

Chyba tak zrobie. Ten tydzien czy dwa mnie nie zbawi. Co do proca to nie jest to juz mlodzieniaszek, ale z grami powinien sobie dac rade. Grafa niestety juz nie wyrabia (nie tylko w Crysis). Co do 280 to moge ja miec z USA (znajoma przyjezdza na wakacje) i stad ten pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten C2D nie wiele różni się od E8400, to tylko proces technologiczny.... Proce od intela niestety się nie zmieniają za bardzo jak narazie. Zmieniony będzie dopiero Nehalem.

 

I lepiej weź 2x4870, zaoszczędzisz z 500zł, a będzie wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...