Skocz do zawartości
panterml

Składak Za 5tys Do Gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

..już parę razy korzystałem z waszej wiedzy i raczej dobrze mi poleciliście, tak wiec i w tym przypadku z niej skorzystam.

 

składam koledze kompa który sie nie bardzo zna, potrzebuje informacji czy ten zestaw sie nadaje do gier..

czy ta płyta główna obsługuje te 2 karty graficzne..

 

Potrzebuje jeszcze klawiature do 200zł [myszke mam] i jakąś obudowę która to wszystko ladnie pomieści do 250zł .. i nie będzie się zbytnio grzała ;]

 

zestaw sklada sie [po poprawce] z ..

 

Procesor :

Intel Core2Duo E8400 500 zł esc

 

Chłodzenie procesora :

Thermalright Ultra 120 Extreme - 140 zł + Xthermal BFT 120 Pro - 45 zł esc

 

Pasta Termoprzewodząca :

Zalman ZM-STG1 25 zł esc

 

Płyta Główna :

Asus P5E 525zł esc

 

RAM :

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP - 390 zł esc

 

Zasilacz:

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU] – 240zł esc

 

Napęd :

LG GH20LS15 SATA SecurDisc LightScribe (black) 95zł esc

 

Obudowa:

Antec Gamer Nine Hundred - 400zł esc

 

Karta muzyczna :

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 245zł

 

Klawiatura:

Microsoft Natural Ergo Keyboard 4000 –[ allegro] 120zł

 

HDD :

1 TB Samsung 32MB HD103UJ [allegro] - 390 zł

 

Monitor:

MONITOR LCD 24" GATEWAY FPD2485W ????

 

Głośniki:

Logitech Z-2300 THX 400zł

 

Karta Graficzna:

2x Assus HD4850 TOP 1GB Crossfire. ????

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x GF88GT +200zł = 2x radeon 4850 i wtedy płyta pasuje i wydajność dużo większa

2x GF88GT = radeon 4870

 

radeon 4870 ~= 2x radeon 4850 pod względem wydajności

 

buda za 200zł Antec 300

 

lub CM-690 Dominator 270zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kean dobrze prawi.

 

choć jak już się uprzesz przy SLI, miast brać 2x4850, to zrobisz największą głupote na świecie.

 

jak już masz brać SLI to 780i.

 

a jak chcesz 2x 4850 to bierz coś na x38/x48.

 

a jak nie to jednego 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, to plytka zostaje, ale 2x 4850 jest chyba z ati, a ja mam gleboko w D ATI .. ; /

chyba ze sie troche poprawilo z ich sterami itp..

 

ktorą karte konkretnie 2x 4850.. ?

 

obudowa Antec Gamer Three Hundred jeszcze tylko klawe jakaś.

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze karty ati są bardzo dobre , tak samo poprawiły się sterowniki. A co do producenta to asus albo saphire , na chwile obecna wybór nie jest jakiś duży (3 modele z tego co się orientuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma inne taktowanie pamięci (zamiast niecałych 2000 , tylko 1800) ale wszystkie modele są referencyjne , tak samo się kręcą , więc właściwie możesz się kierować ceną lub tym jaki obrazek na radiatorze przypadnie Ci do gustu. Asus dodaje jeszcze jakiś programik do regulacji obrotami wentylatora (bo na bazowym ustawieniu grafa jest za gorąca) ale raczej na sieci niedługo coś się pojawi ogólnego zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obu kart graficznych..

 

Co do chłodzenia, to da się zejść bardzo nisko, więc może któryś producent pokusi się o kartę fabrycznie pasywną. [Accelero S1 na Radeonie HD 4850 daje temperatury: 32 C w spoczynku i 39 C pod obciążeniem (zakładam, że z cichym wentylem albo w dobrze wietrzonej budzie), czyli na poziomie raczej słabych kart poprzedniej generacji.

gdybym zamontowal na obu kartach accelero s1 i polączyl je CF.. w ogole czy dalo by rade tak zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednakże wolal bym w pełni wykorzystac to co mam.. w takim razie podaj mi jakaś dobra plyte glowną z 2xPCI-Ex16 zeby dobrze sie krecila. i w ogole pasowala pod ten zestaw.

 

ps:

złącza PCI-E (liczba slotów) PCI-Express x16 (3)

PCI-Express x1 (2)

 

ta plyta glowna ktora biore ma 3 takie ... ??

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednakże wolal bym w pełni wykorzystac to co mam.. w takim razie podaj mi jakaś dobra plyte glowną z 2xPCI-Ex16 zeby dobrze sie krecila. i w ogole pasowala pod ten zestaw.

 

ps:

złącza PCI-E (liczba slotów) PCI-Express x16 (3)

PCI-Express x1 (2)

 

ta plyta glowna ktora biore ma 3 takie ... ??

chcesz dobrą płytę główną z pełnymi prędkościami w CF to kup powiedzmy

 

DFI LanParty DK X48-T2RS ~600zł

 

a ten p5q-e który wybrałeś i tak w cf ma pci-e x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sie roznią te 3 modele od siebie? tylko firmą ?

Tylko naklejką na chłodzeniu i wyposażeniem dodatkowym (np. w Sapphirach masz 3DMarka 06 oryginalnego)

 

Gigabyte ma inne taktowanie pamięci (zamiast niecałych 2000 , tylko 1800) ale wszystkie modele są referencyjne , tak samo się kręcą , więc właściwie możesz się kierować ceną lub tym jaki obrazek na radiatorze przypadnie Ci do gustu. Asus dodaje jeszcze jakiś programik do regulacji obrotami wentylatora (bo na bazowym ustawieniu grafa jest za gorąca) ale raczej na sieci niedługo coś się pojawi ogólnego zastosowania.

Poczytaj może więcej, a potem pisz głupoty.

Gigabyty mają tyle samo Mhz na pamięciach co inne karty. Te 1800Mhz to błąd hurtowni, dlatego w większości sklepów jest info o 1800Mhz mem.

 

i pytanie, czy ta plyta glowna obsluzy w pełni obie karty jako CF x16 ? ; ] bo cos czytalem ze jeden jest x16 a drugi x8 .. ale to chyba w wersji "pro" tej plyty glownej .. nie jestem pewien .. ?

Każde X38 ma 2x pełne PCI-E x16. Czyli P5E jest idealnym wyborem pod CF, bo jest w miarę tania i fajna ;]

 

Auras Fridge / HR03 + S1 - powinno się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck.. to wreszcie co, bedzie w pelni ta plytka ktorą wybralem obslugiwala 2karty graficzne, czy bedzie tak jak Pan Blit pisze ? ;]

 

bo mieszacie cos.

 

a co do samych 2 kart to poczeka koles te pare tyg, na wersje top 1gb ; ] z nową wersją chlodzenia:)

 

 

proste pytanie:

czy ta

Płyta Główna :

Asus P5Q-E 425 zł

obsłuży w pełni 2karty radeon hd4850 ? czyli kazda bedzie na PCI-E x16 ;] a nie na x8

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]

 

czy ten bedzie dobry do tego zestawu? czy bedzie stabilny itp..

 

 

 

 

ps: BLiT.. "PS: Wymień tego samsunga 750G na 640G" .. dlaczego?

 

mam wymienic

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

na

Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

troche nie bardzo stary.. napisz dlaczego tak ;]

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ok , w esc jest na niego promocja dlatego jest taki tani normalnie zapłaciłbyś ponad 400zł dlatego polecaliśmy trochę tańsze a wystarczające

 

 

A dlaczego wymienić dysk , bo seria dysków Samsung F1 nie jest jednorodna , część dysków jest budowana na starszych talerzach 250G a część na nowszych 332G. Tylko modele 320G , 640G i 1T są na nowszych , dlatego są cichsze , szybsze , mniej sie grzeją i są mniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, doczytalem sie tego gdzies w necie 25min temu.. co do dyskow no to racja.. chyba wezme 640 skoro mowisz .. ze mniej zawodny, 110gb.. na rzecz ciszy, szybkosci, i mniejszej awaryjnosci ?.. no ok.

 

no zasilacz ten zostaje, nie no poprostu zapomnialem go wpisac na liste, myslalem ze to zrobilem,

 

jak cos jeszcze bedzie mnie niepokoiło to dam znac.

 

pzdr. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...