Skocz do zawartości
fit

Sprawnosc Avivo

Rekomendowane odpowiedzi

czy moge prosic szczesliwych posiadaczy wszelkiego rodzaju radkow o podanie CPU LOAD przy odtwarzaniu materialu 1080p z wykorzystaniem sprzetowego dopalania AVIVO? a do tego dane proca i karty...

 

big thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cpu na poziomie do 10 % w odtwarzaniu 1080p(przy 720p to jest do 5 %) w odtwarzaczu kmplayer oczywiście z kodekiem coreAvc i tak samo jak u kolegi firefox w tle, rzecz jasna antywir i zapora i coś do monitorowania temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no tak, ale coreAVC nie wspiera DXVA over AVIVO - robi tylko pewnie jakis deinterlacing - mozesz zwolnic proca do 1GHz albo cos :D ? chociaz 10% na samym procu to niemozliwe...

ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no tak, ale coreAVC nie wspiera DXVA over AVIVO - robi tylko pewnie jakis deinterlacing - mozesz zwolnic proca do 1GHz albo cos :D ? chociaz 10% na samym procu to niemozliwe...

ciekawe

No może troszkę przesadziłem ale to też zależy jaki jest film,ale 20 % jeszcze mi nie przekroczyło.jeszcze można spróbować na kodekach cyberlink które też sobie świetnie z tym radzą ale nie chcę mi się sprawdzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie mnie bez różnicy między CoreAVC i dekoderem Cyberlinka (DXVA zaznaczone), max 23% na trailerach QuickTime 1080p. Nie mam żadnego MKV o tej rozdziałce, ani obrazu HD DVD czy Blu-ray. W PowerDVD te trailery mi nie chciały się odtworzyć, ogólnie nienawidze tego programu od wersji 7 włącznie bo miałem z nim same problemy. Zawsze wybieram sobie z instalki same kodeki i używam ich z innym softem.

 

Być może akceleracja sprzętowa działa właśnie tylko przy oficjalnych formatach, i tak pewnie powinno się ją testować. Przy oglądaniu DVD przeważnie mam 0%, czasami skoczy do 1%, co może wywoływać jakiś program w tle. Skoro tu jest 0% to wydaje się niemożliwe żeby H.264 z akceleracją wykorzystywało nawet aż 23% proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerDVD 8 Ultra odtwarzanie z dysku twardego: zwiastun filmu Wanted FullHD 1080p h.264 - obciążenie procesora tak jak widać na screenie zaledwie 4% przy pełnej akceleracji AVIVO HD :wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...