Skocz do zawartości
Iko419

Karta Graficzna Do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gadaj dogania 9600GT? A 8800GS/9600GSO jest szybsze od GT... No ale skoro to jest Twój świadomy wybór.

KRISTERS piszesz wręcz brednie. Owszem karta będzie chodzić na X2@2GHz ale o płynnym graniu można zapomieć. No chyba że w stare tytuły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3850 rozwija skrzydła dopiero po OC... ale włączenie jakiegokolwiek AA wystarczy by skutecznie zdławić tą kartę... to tak podsumowywując mity i fakty o Radku... Generalnie dużo zależy od gier w których GPU ma być wykorzystane... raz zyska produkt nvidii, raz rozwiązanie konkurencyjne...

 

A dwa, procesor ma spore znaczenie wbrew temu co twierdzą niektórzy "znaFcy" i inne testy syntetyczne. Na poparcie mam własne doświadczenia z pracy z PC. Podkręcenie E6400 do 3,00GHz w niektórych grach daje mi wzrost do nawet kilkunastu FPS. Jeśli mowa tu o skoku z 23 do 33 klatek, to różnica jest na prawdę odczuwalna...

 

Sam gratuluję wyboru HD3850... w wyższych rozdziałkach sprawi się na pewno znacznie lepiej...

Edytowane przez Urban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL, 8800gs jest szybszy od 9600gt ale w wersji 768mb, której nie brałem nawet pod uwage z powodu ceny. A za 310zł 88gs 384mb to ja dziękuję.

Czyli uważasz że test na egiełdzie to po prostu bzdura? Widziałeś ten test?

Zresztą nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd 3850 ma wielki potenciał oc...

A GS/GSO nie ma... Zegary można podnieść jak w przypadku większości 88GT. Co do wykresów to grasz w 1920x1200? Akurat to normalne że karta z mniejszą ilością pamięci dostanie zadyszki. Zresztą widzisz co chcesz widzieć. Ja zaś widzę że w większości tytułów GS/GSO jest szybsze od najszybszych 3870.

KRISTERS jak będziesz sprawdzać to podaj minimalne FPSy. To że średnia będzie na poziomie 30 klatek nie znaczy że jest płynnie. Na E2160 i 8800GT@700/1750/2050 crysis potrafi się ściąć w rozdziałce 1280x1024 na HIGH. A jak niby ma być płynnie przy 2GHz?

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że 8800gs jest sporo gorszy od 9600gt, ten test na egieldzie jest do pupy.

88GS i 96GT są porównywalne imho, a co do testu na egieldzie to się muszę po części zgodzić, wiele testów od nich są takie, przynajmniej w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88GS i 96GT są porównywalne imho, a co do testu na egieldzie to się muszę po części zgodzić, wiele testów od nich są takie, przynajmniej w moim odczuciu.

Oj, mogę się mylić, ale z polskich portali to chyba tylko Focus profesjonalnie podchodzi do sprawy / robią testy na żywo i można na forum dołożyć swoje uwagi/sugestie/propozycje do testu. Zawsze jak coś nowego wychodzi wyczekuje testów na giełdzie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fajnie, szkoda ze podales kilka gier , ktore wymagaja duzego vramu :> Nikt z tutaj siedzacych nie watpi w to , ze Stalker nie potrzebuje 512... Tylko , ze to jest wyjatek.

 

Przy okazji , wiekszosc woli testy Focusa , niz te z laba...

 

BTW - o co Ci chodzi z temperaturami? te pare stropni do Gs to dramat?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, szkoda ze podales kilka gier , ktore wymagaja duzego vramu :> Nikt z tutaj siedzacych nie watpi w to , ze Stalker nie potrzebuje 512... Tylko , ze to jest wyjatek.

 

Przy okazji , wiekszosc woli testy Focusa , niz te z laba...

 

BTW - o co Ci chodzi z temperaturami? te pare stropni do Gs to dramat?

Chodziło oto, że się nie grzeje. :wink: Dałem testy po oc z labu bo więcej nie było. :razz:

Ale i tak 9600gt jest lepsza niz gs. :)

Dodałem więcej wyników.

Edytowane przez Iko419

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło oto, że się nie grzeje. :wink: Dałem testy po oc z labu bo więcej nie było. :razz:

Ale i tak 9600gt jest lepsza niz gs. :)

Dodałem więcej wyników.

Tak przy okazji na gieldzie testy graf są po oc...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko419 zlookaj temat od postu nr1455. Masz wyjaśnienia co do testu na egiełdzie. Robił go Focus więc w sprawie niejasności możeś się dopytać.

Co do testów na PClabie to mam swoje zdanie co do ich jakości i raczej pochlebne nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jakie znaczenie ma procesor dla kart i tak wyszło jak pisałem

dla kart słabszych takich jak mój 8600GT NIE ma znaczenie czy jest taktowany 1.8, 2 czy 3GHz.

Ani w minimalnej jak i średniej przez wysoką ilość klatek wyniki są identyczne.

 

Dla kart średniej półki jak 9600GSO które miałem okazję testować także WYSTARCZAJĄCY jest procesor e2180 standardowo taktowany!

Jedynie w grze Crysis różnica była około 5-10% na plus dla procka wyżej taktowanego lae taka też specyfika tej gry

 

Test przeprowadzałem na 3 nowych grach które posiadam: Crysis, RD Grid i CoD4

 

Oczywiście testy były przeprowadzane na grywalnych ustawieniach, a nie najwyższych ani nie najniższych.

Wiadomo, że na najniższych górą byłby procesor wyżej taktowany, ale po co takie testy skoro nikt nie gra na niższych detalach niż pozwala karta :D

 

TAK to prawda, że dla kart lepszych, powiedzmy 8800GT/GTS ++ procesor taktowany 2GHz będzie wąskim gardłem ale dla kart z przedziału do 300zł e2180 na 2GHz jest zupełnie wystarczający.

 

P.S Te testy co daje ico419 to zgadzam się że są ... warte! grasz w 1920...!

jeśli chodzi Ci o tempy to 9600GSO też się nie grzeje jeśli o to chodzi

 

i przestańcie się dochodzić bo i tak kolega ico zakupił już karte więc nic nie zmieni. Osobiście bym dopłacił do 9600GSO od asusa bo jest naprawde spoko grafiką i cichutką i lepsza niz 3850 ale już po ptakach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic te karte graficzna, http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SAP+HD3850+512+AGP teraz mam 7800GS mam chiefteca 450W i mam pytanie, bo mam wtyk zasilajacy na karte graficzna 6pinowy a tu widze ze ta karta graficzna posiada 8 pinowy i tu nasuwa mi sie pytanie jak

zasilic te karte?? Prosze też o opinie na teamt tej wlasnie karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...