Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No aleście sobie znaleźli benchmark - windowsowy test :D

 

Tylko ja nie rozumiem po co włączacie AHCI do SSD?..

Transcend SSD nie wystartuje z systemem bez włączonego AHCI

Edytowane przez krzemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co włączać (NCQ, APM, Hot Swap, szczególnie to pierwsze ma zastosowanie tylko do HDD) :D

 

Ale niektórzy nawet zalecaja to przy okazji zrobiłem test by pokazać, że w przypadku A-Daty osiągi są gorsze. Moźe inne SSD zachowują się inaczej w tym trybie.

 

Każdy benchmark dobry - jakiś tam wynik zawsze pokazuje :D

 

 

Transcend - http://www.transcendusa.com/Products/CatLi...=1&FldNo=21

 

Transcendent - brzmi jak nazwa gabinetu stomatologicznego, a nie firmy produkującej pamięci... :lol2:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy windows 7 biuld 7068

 

Dołączona grafika

 

 

 

podczas instalacji 3 razy wywaliło mi bluescreena juz miałem brać vertexy na nowy firmware wpadłem na pomysł wentyl 120 na kontroler poszło jak po masle mobo nie daje rady :lol2:

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 64bit Build 7000 na nie nowym już HDD pracuje u mnie bardzo żwawo. Na SSD ciut szybciej, ale na pewno nie jest to taki skok jak Vista Ultimate 32bit z HDD na SSD.

 

Polecam optymalizację systemu poprzez zmianę kilku wartości w rejestrze zamieszczoną forum OCZ:

 

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=1

 

Zwyżka wydajności jest subtelna, ale w benchmarkach tą malutką różnicę jednak widać :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze info z placu boju ;)

Na innym kompie bez problemu udało się zainstalować system. U mnie albo musi być skopana płyta główna, albo coś nie tak jest z DVD.

Jak wrócę na mieszkanie sprawdzę czy odpalają te systemy.

Również obadałem Win7. Nie mam porównania do HDD, ale czas ładowania się systemu dość zbliżony do XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda działa wysmienicie a te bajery nie są przypadkiem do ssd bez pamieci ?

Tak i nie :)

Bo o ile nie trzeba wylaczac wszystkich zapisow na SSD by ratowac go przed zatkaniem, to mimo wszystko im mniej zapisow tym lepiej dla jego zywotnosci.

 

BTW to jest kilkumiesieczny , ale mimo wszystko bardzo ciekawy wywiad z inzynierem intela od SSDkow , ktory w kilku miejscach nie do konca zgadza sie z tym co OCZ mowi.

 

Q. How can I be sure my SSD will be reliable?

 

A. There are multiple issues here and I'll try to touch on each. First of all, flash memory is a well established technology, so long term studies have been done and the results are fairly well known. Flash cells do have a limited number of read/write cycles and this is one of the major reasons that SSDs haven't been popular until recently. Fortunately, the industry has progressed to a point where the limits are far away enough that engineers can make a useful product out of it. The Intel SSD datasheet claims 5 years minimum useful life and what they mean is regardless of your usage, your drive will function for the full duration. You might get far more than 5 years if you aren’t quite so rough with it.

 

The Intel SSDs implement the ATA SMART monitoring feature set, and it is probably your best source of information for signs of failure. I don’t work in failure analysis so I don’t have the details, but you can be sure that the protection of user data is top priority.

Q. Is it a problem to use an SSD that is mostly full? Will it run slower?

 

A. Good question and a good example of a rumor that I'd like to put to rest. The actual amount of data you have stored is largely unimportant. The flash endurance management algorithms will work similarly regardless of how full the disk is. You may find that many common file systems (NTFS, FAT32, etc) don't perform very well when they get close to full, but that is a software issue and is not specific to SSDs. The only way we will start to see performance differences between mostly empty and mostly full SSDs is with SSD-aware file systems.

 

Co w zasadzie jest zupelnie sprzeczne z tym co mowia w OCZ (gdzie zalecaja 25% wolnego miejsca na dysku jako rezerwe dla 30GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wszyscy po trochu potwierdzimy bądź zaprzeczymy za pare miesięcy co z tym wypełeniem dysków.

 

A co do trwalości to potwierdza to moje przypuszczenia, że inaczej nie wypuszczaliby technologii na rynek ryzykując poważnego zniechęcenia klientów gdyby żywotność była na niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem wkleic link do calosci :

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

Swoja droga to mozliwe , ze obie odpowiedzi sa prawdziwe - badz co badz Intel uzywa dyskow w calosci projektowanych przez siebie, ocz sklada z klockow dostepnych na rynku i ewentualnie tweakuje firmware.

 

Ale tez wydaje mi sie, ze ktos to jednak policzyl w firmach na tyle by nie zostaly one zalane uszkodzonymi dyskami przed koncem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mój Vertex 60GB według danych powinien osiągać 160 zapisu i 230 odczytu.

Dysk dostałem z firmware 1199 i nawet nie sprawdzałem czy dysk działa tylko wpiąłem zworkę i zmieniłem na 1275.

Na początku miałem problemy z instalacją windowsa po przesunięciu sektora z 63 na 64. Po włożeniu cd z windą wszystko grało, windows widział dysk (partycje też) pięknie kopiował wszystko co miał skopiować, problem pojawił się po pierwszym restarcie. System nie potrafił się bootować z dysku, wyskakiwał błąd : błąd odczytu systemu czy jakoś tak (dokładnie nie pamiętam treści, ale taki sam jak po formacie dysku kiedy jest czysty). Nakombinowałem się ostro, aż zmieniłem sektor rozruchowy z 64 na 128 i wtedy wszystko pięknie poszło. Dysk sformatowałem na 4096 bajtów, podzieliłem na 2 partycje. Użyłem też tweakera polepszającego ponoć pracę dysku w windowsie xp.

 

A to 3 podstawowe testy, ssd jest dyskiem systemowym windows xp.

 

post-170094-1238337584_thumb.jpg

 

post-170094-1238337644_thumb.jpg

 

post-170094-1238337653_thumb.jpg

 

A tutaj test dysku kiedy nie był systemowym:

 

post-170094-1238337661_thumb.jpg

 

Jak widać przed instalacją transfer jest bardzo płynny, ale już po instalacji występują spadki w transferze, nie wiem czym to jest spowodowane ale tak samo się dzieje przy standardowych talerzowcach.

 

Osobiście nigdy nie miałem dysków w raidzie, tym bardziej żadnego ssd. Po przesiadce i jak narazie krótkich testach jestem zachwycony. Windows odpala się bardzo szybciutko, odpala się po niecałych dwóch kreskach a system jest już napakowany sterownikami i programami, programy takie jak cpu-z i cpufan odpalają się o niebo szybciej chodź na cpufan ciągle trzeba poczekać. Office calutki chodzi idealnie, żadnego dogrywania czy nawet lekkiej przycinki. Counter strike dosłownie błyskawica jeśli chodzi o wgrywanie poziomów, nawet gothic 3 zaczął normalnie się wczytywać. Formatowanie takiego dysku to dosłownie przyjemność dosłownie chwilka i 60 GB sformatowane.

 

Jak na razie to tyle z moich wrażeń .

 

Jeszcze tylko mam pytanie do osób, które się znają czy ustawienie alignementu (czy jakoś tak :D ) na 128 ,a nie na 64 jest poprawne i w niczym nie przeszkadza, czy raczej próbować to zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

BTW to jest kilkumiesieczny , ale mimo wszystko bardzo ciekawy wywiad z inzynierem intela od SSDkow , ktory w kilku miejscach nie do konca zgadza sie z tym co OCZ mowi.

 

Q. Is it a problem to use an SSD that is mostly full? Will it run slower?

 

A. ...The flash endurance management algorithms will work similarly regardless of how full the disk is

 

Co w zasadzie jest zupelnie sprzeczne z tym co mowia w OCZ (gdzie zalecaja 25% wolnego miejsca na dysku jako rezerwe dla 30GB)

konstrukcja OCZ jest zupełnie inna niż u Intela, inne są też algorytmy - stąd ta różnica.

 

 

A co do trwalości to potwierdza to moje przypuszczenia, że inaczej nie wypuszczaliby technologii na rynek ryzykując poważnego zniechęcenia klientów gdyby żywotność była na niskim poziomie.

... tylko jak to się ma do tych 2mln h MTBF? :lol: Żywotność na poziomie HDD (o ile nie mniejsza - wielu producentów HDD określa czas życia mechaniki na minimum 5 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

... tylko jak to się ma do tych 2mln h MTBF? :lol: Żywotność na poziomie HDD (o ile nie mniejsza - wielu producentów HDD określa czas życia mechaniki na minimum 5 lat)

Znaczy sie ssd non-intelowskie maja ten wspolczynnik nizszy niz dyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze tylko mam pytanie do osób, które się znają czy ustawienie alignementu (czy jakoś tak :D ) na 128 ,a nie na 64 jest poprawne i w niczym nie przeszkadza, czy raczej próbować to zmienić??

Będzie ok bo jest wielokrotność 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matka - na jakim mobo to sa wyniki ?

 

To jest Msi P35 Neo2 fir/fr wiekowa ale daje rady :)

 

 

hmm pozmieniałeś sektory i inne cuda wianki a po testak guzik to dało ja tam sprzedałem xp i jade na siedem

 

No no ja siódemkę zainstaluję rok po oficjalnej premierze jak tylko wyjdzie service pack 2, od prędkości i nowości cenie sobie bardziej niezawodność i kompatybilność ( o ile można oczywiście mówić o czymś takim przy produktach Microsoftu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol. Ze zworką powinien pokazać jakieś yatapong czy jakoś tam, a nie vertex.

 

Ależ pokazuje, że to yatapong ale o pojemności 120GB nawet system pozwalał stworzyć partycje, ale wolałem tego nie dotykać, aż tak odważny nie byłem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle juz od paru dni nad wyborem jakiegos SSD i tak sie zastanawiam...Czy 2 x Transcendy 64gb w Raid 0 nie byly by przypadkiem szybsze (minimalnie) niz jeden Vertex 60gb? Bo cenowo bardziej by sie oplacalo 2 x Transcend tymbardziej, ze mialbym 128gb a nie 60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...