Skocz do zawartości
Sałata

Dziwne Gadanie W Tle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu "coś" gada w tle gdy robię coś na kompie. Z początku myślałem, że to jakaś gadająca reklama na którejś z zakładek w operze, ale okazało się, że tak jest kiedy używam też IE i firefoxa. A w końcu okazało się też, że to gada jak przeglądarki są wyłączone i w ogóle cokolwiek robię.

To gadanie to coś jakby:

 

"fiftin pejo pipi and half" - to pewnie coś po angielsku, ale kompletnie nic mi nie mówi.

 

Przeskanowałem system już Avastem i Adawarem i nic nie znalazłem. Wszystkie procesy, które działają sprawdziłem i teoretycznie wszystko jest w porządku, a jednak coś irytująco gada. Gada i gada, na chwilę przestaje i zaczyna dalej więc nie ma mowy o posłuchaniu muzyki, czy obejrzeniu filmu z sieci.

Jak nic nie robię to jakoś ustaje, ale wystarczy dotknąć myszki i zaczyna się znowu.

 

Pomóżcie, bo zostanie mi tylko reinstall, a tak mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jesteś może w stanie nagrać ten dźwięk? Pokaż może listę uruchomionych procesów w mendżerze zadań, najlepiej kiedy wszystkie programy masz pozamykane, tylko jak najbardziej "goły" system.

 

Może słyszysz komunikację z Timestream? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do x-530...tam tylko ruskie gadają:D sam mam i slucham od czasu do czasu.

A czy te dźwięki nie poprzedza czasem wyłączenie przeglądarki?? ja czasem tak mam ze oglądam cos na youtube czy czyms takim i po wyłączeniu przeglądarki dźwięki nadal leciały.Dopiero w MU mozna było to wyłączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zgrać to gadanie. Próbowałem TotalRecorderem, ale okazało się, że to nie jest software'owe źródło dźwięku bo TR nie mógł tego nagrać, więc nagrałem mikrofonem.

Do kompa mam podłączoną wieżę sony, więc raczej nie odbieram żadnych ruskich komunikatów.

To gadanie najbardziej jest aktywne przy oglądaniu filmów na sieci, ale jak się rozgada, to nawet po wyłączeniu przeglądarki gada i gada.

W załączniku ten plik i zrzut z menadżera procesów, ale tam nic nie ma.

Włączcie sobie to mp3 i zobaczcie czy dalibyście radę tak długo posiedzieć.

... no i wymyślcie coś proszę :///

fiftin_pejo.wav

post-9850-1215950361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sałata nie jesteś jedyny mam dokładnie ten sam komunikat na 2gim komputerze i nie wiem jak sie go pozbyc.. Próbowałem reinstalek systemu roznych firewalii itd a to dalej wraca. Zniknie na 2-3 mce i wraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to reinstalka nic nie dała? No to chyba jest niemożliwe.

Jeżeli wraca po kilku miesiącach, to może to jest związane z jakimś "czymś" co w tym czasie udaje się z sieci załapać.

 

 

A może ktoś zna jakiś soft, który potrafi określić co ma dostęp do karty dźwiękowej, ewentualnie jakie jest źródło dźwięku?

 

 

 

Po dogłębnej analizie wyszło że ten głos gada:

system failed, pee pee you'd have

czyli system padł, musisz się wysikać

 

śmieszne ale wku...jące

Edytowane przez Sałata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest normalny głośny głos czy ledwie słyszalny? Weź to nagraj i pokaż. Albo inaczej, czy głos gada przy wyłączonym komputerze lub przy starcie? w biosie?

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel mi mówił że mu komputer gada ale mu nie wierzyłem. Podobno u niego pomógł format całego dysku, musiał wywalić wszystko. Jak masz inny dysk to zainstaluj OS na nim i sprawdź czy też będzie gadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatowanie wszystkiego to trochę naiwny pomysł. Nigdy go nie popierałem, bo bomba atomowa też załatwia każdy problem w raczej mało wyrafinowany i bezmyślny sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatowanie wszystkiego to trochę naiwny pomysł. Nigdy go nie popierałem, bo bomba atomowa też załatwia każdy problem w raczej mało wyrafinowany i bezmyślny sposób :)

Ale jednak załatwia ;)

 

No ale można zawsze sprawdzić na jakimś linuxie z livecd albo na innym dysku. Jak i na tym będzie gadało to już nie będę miał pomysłów żadnych (ale gadać nie powinno na innym systemie).

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba rzeczywiście to gada, że "cpu test".

Poczytałem różne dziwne fora i jedyne co znalazłem, to to, że nie ma rozwiązania, ale poprzez różne dziwne magiczne sztuczki ludziom udawało się tego badziewia pozbyć.

Poczarowałem więc trochę i ja, czyli porozłączałem wszystko i na nowo złożyłem i odpukać w niemalowane, ale jak na razie jest cisza. Może rzeczywiście, gdzieś był jakiś minimalny brak kontaktu, lub jakiś spadek napięcia.

W każdym razie działa, lub też nie działa gadanie, i jest dobrze.

Można uznać, że pomichranie w środku w kompie jest rozwiązaniem tego głupawego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gadajaca plyta glowna mnie olsnilo, bo mialem kiedys cos takiego na Asusie na Socket939 bodajze (albo na Socket A, juz nie pamietam, ale raczej 939, Asus A8N5X). Instrukcja od mobo w lape i szukaj info o opcji zwiazanych z "mowionymi" komunikatami POST czy czyms podobnym.

 

Posluchalem tego nagrania i jest to zdecydowanie "system failed CPU test", czyli wlasnie "gadany" komunikat z plyty glownej. Szukaj w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie posty na forach, które czytałem w tym temacie odnosiły się tylko do płyt ASUSa, starszych lub nowszych, i takową też mam. W tych postach jednak ludzie pisali, że komputer w ogóle nie wstaje, a u mnie wszsytko działało powiedzmy, że "bez zarzutu". Rzeczywiście jest w instrukcji opisany komunikat "system failed, cpu test" i jedyna akcja, która jest opisana, to sprawdzić poprawność zamontowania procka więc mniej więcej to co zrobiłem. Jest też napisane, że te komunikaty można wyłączyć i nie będzie gadało, a że tak naprawdę, to ciężko jest stwierdzić co ta babeczka gada, stąd też ten temat.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Trzeba pogmerać przy procku żeby nie gadało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...