Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

sprawozdanie z moich bojow specjalnie dla Was tylko na forumtweak.pl ;-)

 

wczoraj drutmod zgodnie z obrazkiem z 2 lub 3 strony tego watku zakonczony sukcesem juz po pierwszym podejsciu

 

Sprzet:

1.Epox 8kha+

2.Thorton 2000+ - po dutowaniu sztywne 21 albo 23 zapomnialo mi sie ;-)

oto watosci ktore uzyskalem:

BIOS -> UZYSKANE

6 - 21

6,5 - 21

7 - 17

7,5 - 18

8 - 23

8,5 - 24

9 - 17

9,5 - 18

10 - 23

10,5 - 24

11 - 13

11,5 - 13,5

12 - 14

13 - brak n mojej rozpisce ;-)

14 - 21

15 - 21

 

nie mm 15 ani 16 szkoda...

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ja mam ak32a jak te mnozniki odblokować ? / dokładnie prosze jak laikowi :P / thc :P

Czytałeś wogóle ten temat? :evil:

Jest go jak narazie 18 stron ( a przez takie posty dojdzie zapewne do 25 :P ) a w pierwszych 6 masz prostą instrukcje obsługi drut moda.

Jeżeli nadal nie qumasz napisz do założyciela tego topiku lub do ludzi którzy mają doświadczenie z drut modem ( np. KGB, YoSHi ).

Kolejną rzeczą która możesz zrobić to ściągiecie programu tbredtweak stworzonego na potrzeby drutowania - w nim znajdziesz FAQ - link do programu jest w tym temacie ( jeżeli nie chce ci się go szukać mogę go podesłać ).

Więc wysil się zanim napiszesz taki post! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos odblokowane mnożniki 15x i 16x na Epoxie 8KHA+ ??

po raz kolejny powtorze : JA

15x to 7x w biosie

16x to 8x w biosie

mnoznik przepalony na 19x

wszystko jest w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos odblokowane mnożniki 15x i 16x na Epoxie 8KHA+ ??

po raz kolejny powtorze : JA

15x to 7x w biosie

16x to 8x w biosie

mnoznik przepalony na 19x

wszystko jest w temacie

A właśnie ze:

po ustawieniu 7x w biosie daje 17x

a nie 15x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo będze drutował i na ocinsade jak sobie wybieram mnożnik 15x to tam mam 5 par nużek zdrutowac no to ok (już cwiczyłem na zgdnieconym duronie :D) ,a w biosie mam ustawić mnoznik defaut i wstanie jako 15x ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos odblokowane mnożniki 15x i 16x na Epoxie 8KHA+ ??

po raz kolejny powtorze : JA

15x to 7x w biosie

16x to 8x w biosie

mnoznik przepalony na 19x

wszystko jest w temacie

A właśnie ze:

po ustawieniu 7x w biosie daje 17x

a nie 15x

a wlasnie ze 17x daje ustawienie 9x :P

zreszta cala tabelke wczesniej napisalem i to do dwoch plyt

poprostu u ciebie moze byc inaczej - ja palilem mostki na mnoznik 13.5x(ale jeden sie nie spalil i wyszlo 19x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie z nieco innej beczki, ale nurtuje mnie pewien problem, ponieważ nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że mój CPU AXP "Thorton" ma zablokowany mnożnik...? Otóż procek w ogóle nie reaguje na zmianę mnożnika w BIOS-ie (a jedynie na zmianę FSB)...! Standardowo jest to 2000+ - jeśli zmienię FSB na 166 MHz jest OK - system rozpoznaje CPU jako 2600+, ale jeśli np zmienię mnożnik na 13 - następuje "planowy" restart i BIOS nadal wykrywa CPU jako 2000+ (1667 MHz)...?!

 

Mam więc pytanie - czy zablokowany jest mnożnik CPU (ponoć miała być wersja z odblokowanym), czy wina leży może gdzieś po stronie mobo - EPoX 8RDA+ (Rev 2.1) + najnowszy BIOS... - w tą ostatnią opcję jednak bardzo wątpię (płyta śmiga, aż miło)...!

 

Czytałem niedawno na zachodnich serwisach o metodzie na proce po 39 tygodniu - ołówek + mostki L5, więc jeśli ta wersja z zablokowanym mnożnikiem się potwierdzi, to spróbuję... :!:

 

Ale czy w ogóle takie objawy mogą wskazywać na zablokowany mnożnik... :?:

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie i sugestie! Pozdrawiam! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytajac to troche nie kapuje, moze mi powiedzcie czy dobrze rozumie.

mam Slotek'a DRV i mam mozliwosc automatycznego pobiearnia mnoznika lub manualnie ustawienia w ktorych mam mozliwosc do x14 ustawic, chcialbym kupic sobie XP 2400+ ktory ma mnoznik x15 i teraz pytanie

mam na plycie ustawic mnoznik 7 a na procku ???

 

zapomnialem powiedziec ze mozliwosci zmiany mnoznika z pod biosu nie mam, bynajmjmniej nie doczytalem sie takiej opcji, jest tylko opcja ustawienia na plycie poprzez przelaczniki kolorku niebieskiego, chyba ze jest a ja o tym nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze DRV pewnie nie obsluzy 2400+

jakby obsluzyla to wsadzasz procesor i mnoznik na plycie na auto

i plyta wykrywa proca

jak chcialbys przetaktowac proca to ustawiasz dipami 8x i wyskakuje ci 2600+ (tylko niektore mnozniki nie bedz chcialy chodzic ,wiec te 8x = 16x traktuj jako przyklad)

bez o/c plyta wykryje mnoznik proca automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest mozilwosc ze wykryje plyta automatycznie mnoznik x15 pomimo ze max co mozna manualnie ustawic to x14 , widniec jako 2600+ lub 2400+ nie bedzie bo z strony producenta pisza ze max co bios wykryje i wyswietli z serio XP to 2100+ czyli bede miec pokazana sama czestotliwosc taktowania i bedzie to mnijwiecej wygladac tak Athlon XP 2000MHz to wiem na 100% ze tak bedzie.

 

tylko co jesli nie zobaczy go, trzeba bedzie polaczyc nozki na plycie wedlug strony gdzies tutaj podanej by uzyskac takowy mnoznik i wtedy dac na auto mnoznik i jak juz ktos pisał najlepiej przestawic FBS na 100MHz dla sprawdzaniajaki to mnoznik wyszedł. Po sprawdzeniu przelaczyc spowrotem na 133MHz FBS

 

czy dobrze mowie czy moze zle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB wielkie dzięki za info - osobiście również przypuszczałem, że coś jest "nie tak" z mnożnikiem, ale teraz utwierdziłem się w tym przekonaniu :!: :wink:

 

Próbował ktoś może tej metody z ołówkiem i mostkami L5... :?:

 

Pozdrawiam! :roll:

 

P.S. Tylko cały czas tak się zastanawiam, czy warto bawić się z tym mnożnikiem ( :?: ) - CPU śmiga w pełni stabilnie na 12,5 x 200 MHz... :wink: Chłodzenie mam CoolerMaster'a - miedź + 8000 obr./min., a na mobo standardowe (NB, SB)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest mozilwosc ze wykryje plyta automatycznie mnoznik x15 pomimo ze max co mozna manualnie ustawic to x14 , widniec jako 2600+ lub 2400+ nie bedzie bo z strony producenta pisza ze max co bios wykryje i wyswietli z serio XP to 2100+ czyli bede miec pokazana sama czestotliwosc taktowania i bedzie to mnijwiecej wygladac tak Athlon XP 2000MHz to wiem na 100% ze tak bedzie.

 

tylko co jesli nie zobaczy go, trzeba bedzie polaczyc nozki na plycie wedlug strony gdzies tutaj podanej by uzyskac takowy mnoznik i wtedy dac na auto mnoznik i jak juz ktos pisał najlepiej przestawic FBS na 100MHz dla sprawdzaniajaki to mnoznik wyszedł. Po sprawdzeniu przelaczyc spowrotem na 133MHz FBS

 

czy dobrze mowie czy moze zle ??

nic nie trzeba laczyc

te nozki juz sa polaczone wewnatrz proca 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tym topicu jest dużo o drut-modzie, nie tylko tym do zmiany mnozników ale i tez do zmiany napięcia wiec mysle ze jezeli napisze tu o jeszcze jednym zastosowaniu drut-moda to nie będzie to OT.

 

Tak więc za pomoca drutmoda można ustawić

-mnożnik

-napięcie

-domyślne FSB

 

Ponieważ nie widziałem żeby ktoś o tym pisał podaje to jako ciekawostke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja nie mam zdolności manualnych i nie będę się bawił w cięcie mostków. znajomy z usa wyśle mi stickers do odblokowania zablokowanych procków AMD. na dzień dzisiejszy mam fsb 210x11.

do jakich wartości mogę dojść po odblokowaniu mnożnika?

pytanie to kieruje do posiadaczy AXP2500+ sprzed 39 tygodnia.

sprzęt w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Jestem nowy. Nie krzyczcie na mnie żebym szukal na forum, nie mam na to czasu a jest tego ze 150stron. Mianowicie mam DURONA 1400 MIUHB 0347 czyli z zablokowanym mnożnikiem. Teraz pytnie-zamierzam kupić Abita NF7-SL i zastanawiam się czy uda mi się ustawić mnożnik wyższy niż 10,5 najlepiej 12,5 czy bez drutmodów niema szans i pozostanie fsb. I druga sprawa- czy robił ktoś drutmoda na KT4V?-mnie sie nie udało. Z góry dzięki za wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prypadku zablokowanych duroniów/thortoniów/bartoniów sprawa się skomplikowała na tyle, że musisz łączyć mostki na procu i SOFTWAREOWO zmieniać mnożnik, tzn nie w biosie, tylko z poziomu jakiegoś tam progsa w windzie.

Może nie jest to dokładna instrukcja jak to zrobić- nie siedzę w tym- "mam szczęście" do odblokowanych proców 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...