Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie.

Czy mógłby mi ltoś podać link z drut modem napięcia powyżej 1,85.

I czy wiecie z którego miesiąca durony 1600 mają zablokowane mnozniki :?: :?:

 

duron 1600@250 1,57V

k7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[...]

Tak więc za pomoca drutmoda można ustawić

-mnożnik

[...]

wnioskuje z tego że blokując te nóżki odblokuje mojego 2000+ /thorton/

a tam najwyżej spale proca ;)

pozdr.

O co Ci chodzi?

 

Nie ma możliwości ustawić drutem więcej niż 1.85V- pozostaje Ci jedynie v-mod płyty.

Może jeszcze przerobić proca na mobile, wtedy można będzie ustawić max 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko

Czy durony 1600 z 48 tygodnia mają odblokowany mnożnik :?:

 

i odbiegajac od tematu

Gdy przestawię zworki na płycie na 166fsb komp chodzi normalnie,

lecz gdy go wyłacze a póżniej włączę windows sie nie uruchamia i pojawia sie komunikat iż nie mozna odnalezć systemowego pliku,

nawet gdy spowrotem przestawie na 133fsb nic nie daję,musiałem na nowo instalować XP

robiłem to już pare razy i ciągle to samo :cry:

 

co jest przyczyną,niech mi ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój Bartek ma zablokowany mnożnik (nie możesz w biosie/dipami na mobo ustawić innego mnożnika niż default) to drut-mod nic tu nie pomoże.

 

Drut-mod odblokowuje mnożniki wyższe niż 12.5 na płytach z 4bitowym mnożnikiem oraz umożliwia ustawienie dowolnego mnożnika na płytach beż możliwości manipulacji mnożnikiem.

 

Jest jeszcze drut-mod napięcia i tzw L12mod- te działają na każdej płycie (choć zdawa się, że L12 tylko na NF7) i na każdym procu- nawet na tych z zablokowanym mnożnikiem.

 

Reasumując (po raz kolejny zresztą :( ) :

 

DRUT-MOD MNOŻNIKA DZIAŁA NA PROCACH Z ODBLOKOWANYM MNOŻNIKIEM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wnioskuje z tego że blokując te nóżki odblokuje mojego 2000+ /thorton/  

a tam najwyżej spale proca ;)

pozdr.

O co Ci chodzi?
Aj, żartowałem miałem się bawić w ten wekeend ale zabrakło czasu... troche siedziałem nad tą stronką z opisem blokowania i otwierania mostków i nóżek aż zgłupiałem od tego wszystkiego. Mam mnożnik 12.5 - na płycie z 5bit mnożnikiem działał mój proc jako 13 i więcej, lecz 8RDA nie oferuje tego luxusu - widzałem żeby odblokować mnożnik u mnie powyżej 12.5 to muszę "otworzyć" wg. ich schematu switch "1" co daje nóżke AJ27 z masą /powinno dać logiczne1/ ... ale domyślnie mi wtedy się ustawi na 20x :) jescze poszukam materiałów czy dobrze to zrozumiałem.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to nie pytanie pod drutmoda ale mam na swoim athlonie mnoznik 18x (niestety wtedy jak go ustawialem nie slyszano jeszcze o drutmodzie i robilem to inwazyjnie bateryjka 8) ).

I teraz pytanie czy po wlozeniu tego procka na abita nf7 bede mogl zmieniac mnoznik (interesowaloby mnie w zakresie do 12.5) czy tez musze zamalowac spowrotem wysadzone mostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udalo mi sie ustawic mnoznika wyrzej niz 12,5 ale po zmianie fsb z 133Mhz na 166Mhz wszystko chodzilo i z Athlona 2000+XP zrobilem 2400Mhz XP przy mnozniku 12x. Jak ktos wie jak odblokowac mnoznik to maile na skates@irc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszy post w tym topicu- miałem podobnie- na mostkach ustawiony jakiś mnożnik. Próby zamalowania mostków nie powiodły się :-(

No ja sie tylko pytalem czy na plycie z 5-bitowym mnoznikiem bedzie chodzic normalnie procek z wysadzonymi mostkami L3.

No i sprawdzilem to dzis...

Procek chodzi jak odblokowany co mnie bardzo cieszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem durona 1800 MIXHB 0334. Ale nie dziala mi bo mam plyte glowna z mnoznikiem do x12 (abit kt7a). ale na tym doronku jest chyba odblokowany mnoznik tak wiec czy jesli zrobie drut moda na mnoznik np 14 to zadziala? dodam ze duron 1.6 z ktory ma mnoznik x12 dzialal mi na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz... :evil: :evil: :evil:

Kilka postów wyżej napisałem:

DRUT-MOD MNOŻNIKA DZIAŁA NA PROCACH Z ODBLOKOWANYM MNOŻNIKIEM!!!

A Twój proc jest z 34 tygodnia 03 roku- więc teoretycznie ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj...przeczytałem cały ten topic i trochę się juz pogubiłem...Mam Durona 1.4 Applebred (zielony) i chciałbym odblokować ten mnożnik, ale jedni piszą że trzeba łączyć ostatnie mostki L2 z L1 a na innchy fotkach widać że są łączone L12 i coś jeszcze ...

 

O co chodzi ?? Jak to zrobić ??

Tylko plz nie dawajcie mi kolejncy linków do innych tematów bo przejrzałem juz chyba 4 tematy o tym modzie i już wogóle nie wiem co i jak...

 

Jeśli ktoś może to plz niech zamieści jakąś fotkę i opis do tego procka...

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam duronka z odblokowanym mnoznikiem i plyte ktora obsluguje mnoznik np 14 to czy po ustawieniu go powinien sie taki ustawic czy trzeba drut moda zrobic? pytam bo niewiem czy mam odblokowanego czy nie. d1800 0334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamekas -> na płytach z regulacją mnożnika do x15 max mnożnik to x12.5 (zazwyczaj osiąga się go ustawiając x13). Po ustawieniu wyższego np x14 komp albo nie rechnie, albo rechnie na mnożniku defaultowym, albo na jakimś niskim.

Aby się przekonać czy masz proca z odblokowanym mnożnikiem ustaw jakiś niski mnożnik ( np x8 ), odpal kompa i sprawdź w np WCPUID jai masz mnożnik- jeśli ten który ustawiłeś w biosie znaczy masz proca z odblokowanym mnożnikiem (IMO masz odblokowany bo to 0334).

 

AiMaR -> temat ten jest o odblokowaniu mnożników wyższych niż x12.5 na procach z ODBLOKOWANYM mnożnikiem za pomocą druta.

Mostkami odblokowujesz dodatkowy cache, ustawiasz fsb (L12 mod) bądź odblokowujesz mnożnik na zablokowanych procach- link do tego ostatniego podałem parę postów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak , mój duron 1600 zielony MIXIB idzie tak :

 

1800 MHz (150x12) 1,54v , więcej na tym napięciu nie idzie

 

1920 MHz (160x12) 1,65v więcej nie idzie bo więkrzego napięcia nie idzie dać

czy to są dobre wyniki????? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...czytam...czytam i dalej nic nie wiem... :(

Dowidziałem się że na prockach z przed 40 tyg. można odblokować mnożnik i jeśli dobrze doczytałem to tylko spod poziomu windka za pomocą CPU MSR... tak ??

 

Mój procek to Duron 1.4GHz z 35tyg. - jest on zielony...można coś na nim zrobić ??

Jeżeli można na nim odblokować ten mnożnik to tylko za pomocą tego programu czy co ?? Jeżeli tylko za pomocą tego programu to podajcie jakiś link do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi mechl!n sorka...przeczytałem ten topic, ale nadal nic nie rozumiem...na różnych tematach jest to opisywane innaczej...ale oki jakoś sobie poradzę...

 

Tylko podajcie jakiś link do CPU MSR ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...