Skocz do zawartości
bodek

Pamieci Striker Ii Extreme ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich i oto moje pytanie:Jakie pamieci byscie mi polecili do karty Striker II extreme,chcialbym zeby to byly bardzo wydajne ,niezbyt gorace i przedewszystkim kompatybilne z moja karta pamiatki o wysokich juz czestotliwosciach fabrycznych ale z mozliwascia "dobra" mozliwascia OC.Dzieki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie tak cos zrobilem i nie wiem gdzie moja odpowiedz poszla.wiec dzieki za podpowiedzi ta,tak patrze w strone tych ocz sli 2000 Mhz od jakiegos czasu tylko szkoda ze nie sa to wersje 2 razy 2 Giga.Tak wlasciwie to mam pytania:

1. Czy do visty 64 wystarczy 4 Giga pamieci czy lepiej zalozyc 8 G ???.

2. Jak sie ma z mozliwoscia krecenia,lepiej 4 Giga czy 8 giga daja lepsze mozliwosci ???.

3. Planuje rozbudowac sytem do 3 way SLI,wiec tez sie zastanawiam czy pamiec bedzie miala wplyw jak doloze jeszcze dwie karty GTX 280 ???.

4. Dysponuje prockiem QX 9650 tak dla info tak ze o moc obliczeniowa systemu sie nie martwie "poki co" ale brak mi naprwde mocnych i wydajnych pamieci.

Dzieki za udzial w rozmowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są kity 2x2gb 2000 mhz ale troche wiecej kosztują;)

 

ale z takim sprzętem jaki będzie miał nie bezie problemu dla Ciebi :D

 

do oc lepiej 2x2 :D chociaż i 8gb coś tam sie podkreci :D

Ustabilizuj 2x2 @ 2000 MHz DDR na strikerze... ja niestety nie potrafię :rolleyes: mowa o stabilności orthos/memtest... czyli 24/7... :rolleyes: i ustabilizuj 4x2 GB na 790sli... w ogóle na czymś powyzej 1333 :sad:

 

A co do kości - ja tam używam jedynej słusznej marki pamięci RAM :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Ram rox ;)

 

XA, patrząc kategoriami, ocera (nawet pseudo ocera) 2000 mhz nie jest potrzebne bo styknie tyle ile Bozia da ;)

 

już nie wspominam o 4x2 xD bo to nawet do benchów dużo nie poleci.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upssssssssssss ??? chyba nie bardzo jestem w temacie,jak narazie to mam metlik w glowie .Jakie 24/7 nie wiem o co chodzi i z tego co rozumiem to nie polecacie zestawienia 4x2x2Giga.Mimo to jak mozna by trocha jasniej dla takiego "experta" jak ja to bym prosil a jakies konkretne propozycje.Najbardziej interesuje mnie OCZ,ale nie oznacza to ze nie moga byc Patrioty lub Geil skill itd.....dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upssssssssssss ??? chyba nie bardzo jestem w temacie,jak narazie to mam metlik w glowie .Jakie 24/7 nie wiem o co chodzi i z tego co rozumiem to nie polecacie zestawienia 4x2x2Giga.Mimo to jak mozna by trocha jasniej dla takiego "experta" jak ja to bym prosil a jakies konkretne propozycje.Najbardziej interesuje mnie OCZ,ale nie oznacza to ze nie moga byc Patrioty lub Geil skill itd.....dzieki.

Mam dzień dobroci dla zwierząt :rolleyes:

 

24/7 - stabilność na co dzień

 

A problem jest taki, że przy dużej ilości ramu i dużych MHz płyta będzie niestabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za litosc i oswiecenie.Nie kazdy jest "geniuszem".Wiec decyzja juz zapadla i pamieci sa w drodze.Wybor padl na pamieci polecane przez producenta -OCZ 2x1 Giga ref:ocz3p20002GK.Moim zdaniem to dobry wybor no i patrzac na wasze podpowiedzi nie obciazy systemu.Co sadzicie o tym ???.Dzieki za pomoc :-D.

Edytowane przez bodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.zrobi sie tylko moze maly instruktaz co i jak moge to wykozystac i jak sprawdzic czy to dziala jak sie nalezy jak zauwazyliscie jestesm "zielonyjak geforce"w tym temacie.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustabilizuj 4x2 GB na 790sli... w ogóle na czymś powyzej 1333 :sad:

Zimna woda na NB i da radę ;-) Chociaż ja na Twojej płycie pracowałem 1:2 z pamięciami 1600 4x2 aczkolwiek dosyc krótko zanim nie zmądrzałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca czyli windows a stabilność memtestu w pętli parę h jednak się czymś różni :wink: Jeszcze będę walczył jak dostanę kolejne 2x2 D9, może coś da radę :D

 

No i muszę jeszcze pobawić się SPD :razz:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej czekam i sie nie moge doczekac moich pamiatek.Wiem ze sa juz w drodze i to kwestia kilku dni.Jak je dostane to dam znac.Zastanawiam sie jednak jeszcze nad tym czy dokupic jeszcze dwie takie same po 1 giga czy zamowic odrazu 2x2 giga ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dostalem pamieci :banana: piekne z wygladu ,zapakowane wcale nie lepiej jak moje poprzednie gskill 1333 Mhz no ale nie o wyglad tu chodzi.zebym jeszcze tak wiedzial co z tym zrobic :mur: .Nie wiem od czego zaczac i ztego co zauwazylem to na standartowych ustawieniach chodza jak normalne 1333 mhz,dopiero jak przestawie w biosie opcje memory level up na 16000 lub wnawet wyzej to wtedy zmienia ich ustawienia.Moze ktos by doradzil jak mam sie pobawic w podkrecanie i sprawdzanie tych zabawek.W sumie nie wiem nawet od czego zaczac w zabawe krecania na strikerze"taka ilosc opcji toche gubi"za doslownie kilka dni zaloze do kompa chlodzenie wodne i wtedy chcialbym sprobowac swoich sil w kreceniu.Czuje ze te pamiatki maja nie zly potencjal tak jak i cala reszta mojego zestawu , no coz ale trzeba to umiec wykorzystac.Dzieki z gory za porady.

Edytowane przez bodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie zabawa konczy sie na czestotliwosci 2260 mhz hyba nie zle ,probowalem tez zmieniac tez timmingi i na zagarze 2000 mhz ustawilem 8,8,8,18 chodzi ale nie wiem jak to do konca sprawdzic,moze ktos by cos doradzil.Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...