Skocz do zawartości
qqrydza

Silent Hill: Homecoming

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis Kotaku potwierdził oficjalnie ,iż SH5 pojawi się na PC. Nadal nic jednak nie wiadomo ani o dacie premiery na tą platformę, ani o wymaganiach sprzętowych.

Dobrą informacją zaź jest, iż nowy trailer, a właściwie gameplay, wygląda dosyć dobrze i napawa nadzieją, że nowa gra będzie poprostu dobra. Oczywiście niektóre tekstury nadal są niskiej jakości, ale jeżeli gra okaże się ciekawa, myślę, że nie będzie to miało dużego znaczenia. W gameplayu w końcu pokazano Piramid Head. Oczywiście zadbano w tym miejscu o klimat i efekt jest piorunujący. Zobaczcie sami!

 

http://translate.google.com/translate?hl=p...mp;client=opera

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12210&a=1

 

http://www.gametrailers.com/game/5159.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie, pyramid head robi PIORUNUJACE wrazenie. Cale 0,5 sek go widac :lol:. Chyba, ze pokazali go na jeszcze innym filmiku niz official trailer?

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pograc pare minut u znajomego. Wrazenia poczatkowe baardzo zachecajace. Ladna grafika, dzwieki, kamera 'za postacia lata' (nie tak jak wczesniej gdzie byla czesto sztywno ustawiona w pomieszczeniach), widok FPP dostepny aczkolwiek mozna tylko sie rozgladac uzywajac go. Ciekawi mnie jak nowy zespol wplynie na gre. Gralem tylko w sam poczatek a zaczyna sie motywem podobnym jak w SH3 (gramy w 'snie') wiec trudno mi ocenic fabule. Poki co chyba tylko na steam dostepna. Smaczek mi sie na gre narobil :D Jak kogos interesuje to na 8800GT smigala w 1680x1050 ze wszystkim na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogos interesuje to na 8800GT smigala w 1680x1050 ze wszystkim na maksa.

Z taka grafa to by byla naprawde porazka gdyby nie chodzilo plynnie. Szkoda ze nie dali przynajmniej tekstur w wiekszej rozdzielczosci. Ogolnie ja klimatu gry nie czuje, pierwszy etap strasznie prosty, zero myslenia. Powinni dac umrzec tej serii przy czesci trzeciej, na poziom dwojki/jedynki juz nigdy sie nie wybija :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika moim zdaniem słaba, ale wkońcu to Sillent Hill więc trzeba zagrać :)

 

hapek z łaski swojej nie spoileruj

Sorka rozpedzilem sie <_<

 

@Jin*

Dlugo nie gralem wiec nie zdania jescze nie mam, ale wole miec kolejne czesci takie jakie sa niz wcale. W poprzednie czesci, szczegolnie jedynke, zagrywalem sie 'do upadlego', trojeczka tez niczego sobie, czworka poziomu reszty nie trzymala jednak gralo sie mimo wszystko dobrze i na kazda kolejna czekam ze slina na ustach :wink: Zobacz co mamy do wyboru na PC z gier typu silent hill obecnie, dead space ? To sh do piet nie dorasta wiec cieszmy sie tym co jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kotekkotek

Z taka grafa to by byla naprawde porazka gdyby nie chodzilo plynnie. Szkoda ze nie dali przynajmniej tekstur w wiekszej rozdzielczosci. Ogolnie ja klimatu gry nie czuje, pierwszy etap strasznie prosty, zero myslenia. Powinni dac umrzec tej serii przy czesci trzeciej, na poziom dwojki/jedynki juz nigdy sie nie wybija :/

Mi w tej grze właśnie podoba się klimat i prościejsze zagadki. Pare razy się wystraszyłem a rzadko mi się to zdarza w grach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam. Pograłem kilka minut i podoba mi się. Przeszedłem 1,2 i 3kę, czwórkę odpuściłem w momencie pojawienia się duchów - po prostu nie cierpię uciekania przed przeciwnikiem którego nie można wykończyć :P. Piątka ma przyjemny klimacik, nawiązujący na wstępie nie tyle do 1ki, co do Drabiny Jakubowej - kto oglądał ten wie...

 

Motyw z truposzem "spadającym z nieba" wywołał u mnie paroksyzm śmiechu, a nie przerażenia ;)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak bardzo chcesz sie obrazac i wytykac idiotyczne komentarze, to sorry ale jakie widzisz podobienstwa miedzy drabina a nowym silent hillem? :] Alex spi sobie w ciezarowce i cos mu sie tam sni, podejrzewam ze miasto "troche" zmodyfikowalo jego wspomnienia ze szpitala, a w drabinie masz zolnierza ktory nie chce sie pogodzic z tym ze umiera i tworzy sobie wlasny swiat. Tak jak napisalem wczesniej, mozna sie porwac na porownanie tych dwoch historii ale trzeba sie troche napracowac :D

 

I na przyszlosc luzuj troche bo wcale cie nie atakowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam początek gry, kiedy główny bohater jest wieziony przez szpital pełen okropieństw na salę operacyjną, na której chcą mu zrobić mało ciekawy zabieg, nie jest żywcem skopiowany z Drabiny, to polecam powtórny seans. Pomijam już resztę analogii, bo jak napisałem, zapoznałem się z samym początkiem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy na kompie: AMD Athlon 64 X2 5000+ (3ghz), 2x1GB DDR2 667, NVIDIA GeForce 7600 GT normalne jest, że jedyne co osiągam w tej grze to 5-8fps? (już w menu mam 14-17fps) Sterowniki karty g. mam najnowsze, w plik cfg gry wszystko co ma wpływ na wydajność ustawiłem na low. Oczywiście wiem, że na tym kompie nie mam co liczyć na komfortowe warunki ale żeby 5-8fps :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin myślę, że trochę z tą krytyką przesadzasz ;). Mnie nowy SH wciągnął mocno i zdecydowanie ciekawszy niż The Room. Muzka jest super i całe udźwiękowanie. Bardziej mi się ten tytuł podoba niż "Dead space", który jest bardziej "action" niż survival horrorem z ciężkim, psychodelicznym i mrocznym klimatem.

 

A no i nie wiem czemu się czepiać grafiki, która jest śliczna ;). Dynamiczne cienie i shader'y robią swoje.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że rewelacja ten Silent Hill, kompletnie nie rozumiem czepiania się tej produkcji. W połowie gry przenosimy się do Silent Hill i klimat wycieka z ekranu. Oprawia audiowizualna jest bardzo dobra. Polecam gorąco i nie uprzedzajcie się krytyką niektórych graczy bo grzech nie zagrać w to. Taki Dead Space i Resident Evil 4 wymiękają przy niej ;). I jako fan serii wysoko sobie cenię 5, zaraz po 1 i 2.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morde, co jest z save'ami w tej grze? ostatni przy pomocy znaku na scianie byl w szpitalu. teraz w chacie nie ma nic takiego, pokazuje sie tylko od czasu do czasu jakies gniazdko z wtyczką :D w lewym gornym rogu. ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś kiedy w silent hille ? Save masz zawsze na ścianie, taki czerwony znak. Szukaj bo nie zawsze jest w głównym pomieszczeniu.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Save"
BTW. w samej chacie nie ma save'a. Podążaj dalej z fabułą a znajdziesz.

Grę właśnie ukończyłem, cała gra jest wyśmienita, tylko zakończenie trochę marne, ale realistyczne. Jest kilka zakończeń, 2 conajmniej. Oprawa audio-wizualna dla mnie bomba. Dead Space to może się wiele uczyć od SH. Polecam każdemu fanowi SH i nie tylko.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie w SH:H i muszę przyznać, że to całkiem przyjemny tytuł. Solidny survival horror, który na pewno nie porywa akcją, ale klimatu mu odmówić po prostu nie sposób. Z pewnością nie jest to gra dla wszystkich :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaCzasy, gdy byłem szczęśliwym posiadaczem PlayStation pierwszej generacji, minęły dobre dwanaście lat temu. Nie dane mi więc było zaznać mrożącej krew w żyłach przygody z Silent Hill w 1999 roku. Kolejne odsłony, które notabene debiutowały także na pecetach, dziwnym trafem nigdy nie wpadły w moje ręce. Nie przypominam sobie nawet, abym widywał ich polskie wydania na sklepowych pólkach. Do tego momentu jakoś niespecjalnie kwapiłem się, aby nadrobić niechlubne zaległości lecz przeszłość zaczęła mnie powoli doganiać. Wraz z premierą Silent Hill: Homecoming musiałem przynajmniej częściowo uzupełnić haniebne braki w wiedzy. Dla fanów gier z elementami survival horroru, za którego również się uważam, Wyciszone Wzgórze jest wszak serią niemal kultową. Niemniej ostatnie miesiące przyniosły sporo nowych tytułów, aspirujących do miana króla horroru na czele z genialnym Dead Space oraz lodowatym Cryostasis. Czym zatem Silent Hill: Homecoming przekonuje do siebie? Niebanalną fabułą, sugestywną atmosferą czy imponującą oprawą wizualną? Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić ...

 

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba

 

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja takiej formy nie trawię :P

Forma formą, ale Yahtzee zawsze trafia w samo sedno. Proponuję jednak posłuchać co twórca ma do przekazania (wiem, że to może być trudne na początku :P), bo racji mu odmówić nie sposób [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma formą, ale Yahtzee zawsze trafia w samo sedno. Proponuję jednak posłuchać co twórca ma do przekazania (wiem, że to może być trudne na początku :P), bo racji mu odmówić nie sposób [;

Tak napi*rdala chłop słowami że juz po minucie mi sie robi gorzej, chyba nie dam rady - nigdy nie udało mi się dotrwać do końca - sorella - nie wiem co on bierze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napi*rdala chłop słowami że juz po minucie mi sie robi gorzej, chyba nie dam rady - nigdy nie udało mi się dotrwać do końca - sorella - nie wiem co on bierze :D

Też nie wiem, ale chętnie bym się dowiedział, bo napierdzielanie z taką elokwencją przy takiej prędkości jest niespotykane [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, czy ktoś sprawdził tekst pod względem literówek ? ;)

 

Gdy zadźwięczą syreny, można być pewnym, iż za chwilę wydarzy się coś wyjątkowo nieprzyjemnego, a wrota do koszmaru stanął otworem.

Jednych lepiej szybko porąbać siekierą, z kolei innych trzeba pędzie potraktować ołowiem.

Tyle na razie ;) Brakło czasu w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...