Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z tym biosem to prawda nie ma recovery? Czyli AMIBOOT.ROM na FDD i Boot???

Jutro w robocie się pobawię ;) W domu nie mam FDD...

 

Widzę że jest pierwsz ofiara mojego błędu. Przepraszam krzysiak79

Nic się nie dzieje ;) Na szczęście mam jeszcze w domu swojego Asusa :D Jeśli mi się jutro nie uda nic z tym zrobić, to mobo powędruje na gwarę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzysiak79, odważny z ciebie gość... :wink: Dobrze, że mnie nie podkusiło... Chociaż też mam jeszcze w domu swojego Abita, jednak nie byłbym zadowolony z takiego obrotu zdarzeń.

 

Niestety, patrząc na liczbę beta-biosów do Platinum mam wrażenie, że cały dział w MSI od biosów pracuje pod tą płytkę, a naszą Neo2 odstawili w kąt...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takiego updata można zapodać jak się ma programator albo coś na hot swapa.

 

W innym przypadku flasciach!e się najpierw bios bez modyfikacji a potem na niego tą samą wersję zmodyfikowaną. Zyskujemy wtedy to, że flasher nie flasciach!e boot block biosu bo rozpoznaje go, że to ten sam. Wtedy mamy szansę na recovery.

 

Jednak w tym przypadku był żywioł, ponieważ bios był od innego mobo. Można było spróbować flashować afudosem omijając parametr chyba "b" żeby nie nadpisał boot blocka. Chociaż i w tym przypadku różnie bywa.

 

Krzysiak79 spróbuj tych metod co Ci podlinkowałem może zaskoczy...

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mobo jest żywiołem (więc i flash poszedł na żywioł) :razz: Tak nieprzewidywalnej płyty jeszcze nie miałem...

 

Dzięki za linki, jutro się pobawię ;)

 

ps.

Jeśli szybko nie będzie nowych biosów, to zostawiam Asusa...tu przynajmniej wiem że jak ustawię te 3,45ghz na moim q66 to nie robi jajek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI już od dłuższego czasu nie zawodzi w biosach - na pewno prędzej czy później ukaże się jakiś porządny bios do tej płyty. MSI to w końcu nie Foxconn, który nie potrafi przez rok dobrego biosu do własnej płyty wypuścić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tej metody:

 

 

1. Rename the desired AMI BIOS file to AMIBOOT.ROM and save it on a floppy disk. e.g. Rename A569MS23.ROM to AMIBOOT.ROM

2. Insert this floppy disk in the floppy drive. Turn On the system and press and hold Ctrl-Home to force update. It will read the AMIBOOT.ROM file and recover the BIOS from the A drive.

3. When 4 beeps are heard you may remove the floppy disk and restart the computer.

 

 

Niby flasciach!e,robi restart i nadal czarny ekran...

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gi3r3k

 

Jakie ta płyta robi stabilne FSB na domyślnych ustawieniach i bez podnoszenia napięcia chipsetu i ile to napięcie wynosi standardowo ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k

 

Jakie ta płyta robi stabilne FSB na domyślnych ustawieniach i bez podnoszenia napięcia chipsetu i ile to napięcie wynosi standardowo ?

Bez ruszania napięcia mch (na auto) robi jakieś 400 z kawałkiem. Ogólnie OC do 400MHz jest bardzo łatwe i bezproblemowe. A napięcie standardowe mch to bodajże 1.1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 400 na auto!? Jakie standardowe, bo nie jestem za bardzo obyty w tym temacie?

 

Mam C2D E8400 (9x 333), tą płytkę, 2 x 2gb (800mhz) kingstona (cl5), zasilacz chiefteca 550 W - czyli mocy w zapasie, nawet drugiego radka hd4850 powinna pociągnąć.

 

Czy ktoś mi podpowie jak podkręcać na tej płycie? Zakupiony nowy sprzęt (i tak jutro oddaje pamięci na gwarancję...), a w starym za wiele do podkręcania nie było (Athlon xp 2400+).

 

Teraz kręcenie core jest trochę bardziej złożone, a więc chcę wykręcić... Na boxowym chłodzeniu min. 3600 - chyba wielkich wymagań nie mam? jednak na ustawieniach auto szynę wykręcam stabilnie do 350/360... 3600 podnosi się, ale w stressie BSOD, 3400 również i wydawał mi się stabilny ale w stressie bsod... Jakie napięcia powinny być? Co zwiększać? Napięcie na ramach i procku? Coś jeszcze?

 

 

Co do samej płyty nikt nie wspomniał o przydatnych przyciskach resetu biosu ;)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje MSI powędrowało na serwis... Co do OC to z ustawionym na sztywno napięciem proca i pamięci (reszta auto) dojechałem spokojnie na swoim q66 do 3,6ghz (450x8)...Tyle że wszystko kisiło mi się na moich muszkach, dopiero OCZ-e SLI ready pozwoliły mi na zabawę w OC (niestety krótką...)

 

Ps.

Jeśli do powrotu płyty z serwisu MSI nie poprawi współpracy z moimi pamięciami, to chyba im podziękuje, zostawię Asusa i może zapoluję na Abita na p45 (Asusy mi się znudziły)...

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat o wersji platinum natknąłem się na info że mobo świeci jak choinka (p35 neo2 też trochę diodek miała). Moja p45 neo2 fr nie miała żadnej diody (przynajmniej żadna nie świeciła)...na tej wersji mobasa ich nie ma czy moja po prostu była od początku walnięta??

 

 

 

ps.

Na serwisie uwzględnili gwarę i dostanę nową sztukę :P

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat o wersji platinum natknąłem się na info że mobo świeci jak choinka (p35 neo2 też trochę diodek miała). Moja p45 neo2 fr nie miała żadnej diody (przynajmniej żadna nie świeciła)...na tej wersji mobasa ich nie ma czy moja po prostu była od początku walnięta??

Niestety, te diody to bajer dostępny tylko dla wersji Platinum, u mnie też niczego takiego nie ma...

 

Na serwisie uwzględnili gwarę i dostanę nową sztukę icon_razz.gif

Cieszę się razem z tobą :wink:

 

A co do twoich muszek... Niestety, na razie ostatni bios ich nie obsługuje, dlatego miałeś takie problemy. W pierwszym poście dodałem linka do tabeli z obsługiwanymi pamięciami, jak ktoś chce się upewnić.

 

@MeTeo

Na boxie nie radzę przekraczać 3.2GHz, max 3.4GHz na rozsądnym napięciu (max 1.25V). Te minimum 3.6GHz to wcale niemałe wymagania... :wink:

Pozbieraj na Karakorum. Ja przed chwilą włożyłem do budy... Horror, na szczęście mam to już za sobą :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zanim wróci mi mobas z gwary, to wyjdzie jakiś bios na którym będą śmigać muszki (bo nie po to je zmianiałem z OCZ Sli ready żeby teraz się ich pozbywać)... Orientuje się ktoś jak w tym mobasku stoi jakość sekcji zasilania?? Bo chyba to przesądzi czy wybiorę MSI czy pozostawię Asusa (5 faz MSI vs. 8 faz Asus) ;)

 

Na co byście postawili przy założeniu, że docelowo mój quad ma śmigać @ 3,6-3,7ghz (myślę o wrzuceniu TRUE co by zbić trochę tempy bo ninja nie daje rady przy tych zegarach)??

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zanim wróci mi mobas z gwary, to wyjdzie jakiś bios na którym będą śmigać muszki (bo nie po to je zmianiałem z OCZ Sli ready żeby teraz się ich pozbywać)... Orientuje się ktoś jak w tym mobasku stoi jakość sekcji zasilania?? Bo chyba to przesądzi czy wybiorę MSI czy pozostawię Asusa (5 faz MSI vs. 8 faz Asus) ;)

 

Na co byście postawili przy założeniu, że docelowo mój quad ma śmigać @ 3,6-3,7ghz (myślę o wrzuceniu TRUE co by zbić trochę tempy bo ninja nie daje rady przy tych zegarach)??

Też z niecierpliwością wyczekuję nowego biosu... choć nie mam większych problemów.

 

A jak z jakością zasilania, tego nie wiem, prawdopodobnie tak samo dobre jak na P5Q-E, choć tam jest ich 8. Moim skromnym zdaniem nie masz się co przejmować ilością faz na tej płycie, zwłaszcza, że są porządnie chłodzone. Nie ma co popadać w manię "muszę-mieć-jak-najwięcej-faz"...

 

Zresztą jak dostaniesz płytę z gwary to sam sprawdzisz, czy ci odpowiada, jak nie, to ją komuś opchniesz i tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k - Słucham? Wszędzie piszą, że na boxowym chłodzeniu da się wykręcić na 4 ghz... M.in. dlatego go kupowałem ;D No ale cóż... Chyba nie temperatury są problemem jego niestabilności tylko napięcia... Brat podbija ciągle, ma już b.wysokie (ok. 1.35) i do 3.6 nie dociąga... Ma co prawda inną płytę... Jak podkręcać core na tej płycie? Ktoś podpowie? Podnosić szynę, sprawdzać orthosem, a jak niestabilny to co podnosić? Zostawić na auto, czy ustawiać ręcznie napięcia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k - Słucham? Wszędzie piszą, że na boxowym chłodzeniu da się wykręcić na 4 ghz... M.in. dlatego go kupowałem ;D No ale cóż... Chyba nie temperatury są problemem jego niestabilności tylko napięcia... Brat podbija ciągle, ma już b.wysokie (ok. 1.35) i do 3.6 nie dociąga... Ma co prawda inną płytę... Jak podkręcać core na tej płycie? Ktoś podpowie? Podnosić szynę, sprawdzać orthosem, a jak niestabilny to co podnosić? Zostawić na auto, czy ustawiać ręcznie napięcia?

 

Pozdrawiam

No tak, na chłodzeniu boxowym da się wykręcić 4GHz... jak ma się ciekawą sztukę. Zauważ, że standardowy wentylator jest w porównaniu z serią 65nm o połowę mniejszy. Radzę nie przekraczać 70*C na tym chłodzeniu.

 

A jeśli chodzi o podkręcanie... Widzę, że jesteś początkującym overclockerem. Niestety, 4GHz nie są zazwyczaj łatwe do osiągnięcia, trzeba trochę pokombinować z ustawieniami, zanim osiągnie się taką wartość. W celu edukacji przeczytaj sobie np. ten artykuł:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/dla...ORE/2/DUO/E8200

 

Co do napięcia... Poprzez klawisz + lub - możesz na MSI P45 podnosić napięcie o 0.01V. Jak masz dobrą sztukę, to dojedziesz do jakichś 3.6GHz, może 3.8GHz na rozsądnym napięciu bez większej znajomości większości ustawień. Cóż... życzę powodzenia :wink:

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odrazu po rozpakowaniu zgrzyt... powinni przeszkolić ludzi od pakowania bo pierwsze co zobaczyłem to urwane dwa kołki od chłodzenia jeden od samodzielnego radiatora na mosach drugi przy radaiatorze z napisem dr.mos :angry: szczęśliwie miałem w domu dwa więc odrazu zamieniłemi i podprostowałem hp bo też się pogieły <_<

Na płytę nie wchodzi chłodzenie pentagram hp100 lite żeby go upchnąć trzeba trochę się namęczyć, raz że spiłować trochę koszyk(Ci co mieli dfi P35 dk więdzą o co chodzi :wink: ) po drugie może wejść tylko w pozycji pionowej ale tu przeszkadza radiator ten z napisem msi jest trochę za wysoki, trzeba go zdjąć i zerwać blaszkę z napisem, przejechanie palcem w odpowiednim kierunku powoduje rozpięcie żeberek radiatora i ich dowolne powyginanie może nie wygląda to efektownie ale przynajmniej mam cicho :razz:

 

Zabawa w OC też nie jest łatwa w dfi miałem po 10 minutach wszystko poustawiane, mam problemy z ustawieniem procka i memków tak jak na dfi nie były to wartości jakieś kosmiczne bo napiecia na płycie były ustawione na minimum. Moze to bios bo jest z 11 czerwca. jedyne mnie co zastanawia to to że podczas podkręcania rożnie zaleznie od nastaw w biosie w pwenym momencie płyta zaczyna wydawać dziwny "bzyk" jakby się coś rozpędzało i się wyłącza spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś otrzymałem z gwary MSI ;) Oddali mi nóweczkę :D Zmieniło się coś w kwestii beta biosów odkąd wcześniejszą uwaliłem?? Bo nie wiem czy przekładać mobasy czy czekać na biosy :P

No niestety nic nie wypuścili ostatnio, wciąż bios p32 beta jest najlepszy... Ale płyty przełożyć możesz :razz:

Pokręcisz trochę quada, sam jestem ciekaw, jak płytka się spisze. Wg wszystkich programów trzyma u mnie napięcia wprost rewelacyjnie - mam teraz ustawione 1.3875 w biosie, a pokazują ok. 1.39V w stresie. W idle niestety zawyża - mam 1.41V. A ciekaw jestem, co się stanie w przypadku quada...

 

@oliwer21

Koniecznie wgraj bios P32. Co do bzyków - niczego takiego nie mam... I jakie masz pamięci? Może to jest problemem. Zerknij na listę kompatybilnych pamięci (pierwszy post).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem...Na razie powiedzmy że da się coś robić przy 3ghz proc i 667mhz pamięci :sad: Choć i tak walą błędami przy tej częstotliwości (ale przynajmniej się komp nie resetuje co 2 minuty)...Miejmy nadzieję że szybko pojawi się bios naprawiający ten zgrzyt z muszkami...

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszaliście jakieś napięcia poza procem i pamięciami?? U mnie każda zmiana innych niż te prowadzi do sięgania do clr cmos...jakoś nie lubię zostawiać nic na auto :P

Mam tak samo... Ale nie ma z tym problemu, płyta najwyraźniej dobrze wszystko ustawia, mój aktualny wynik jest na większości ustawień na auto. Polecam też modyfikowanie cpu skew i mch skew, trochę to pomaga na stabilność, choć nie wiem, czy 65nm też to dotyczy, pewnie nie...

 

A nie masz innych pamięci? Tych OCZ? Bo najwyraźniej na muszkach nie pokręcisz za bardzo... Co do biosu, to codziennie przeszukuję internet w poszukiwaniu jakiejkolwiek nowości, ale na razie bez powodzenia...

 

EDYTA:

Panowie, zdobyłem NOWY bios! Konkretnie nową betę, ale lepszy rydz niż nic :D Wygrzebałem z jakiegoś chińskiego forum. Tu macie screena:

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?p=2130924

 

W CPU-Z wersja biosu to V25.3B3, a nasza P32 ma V25.3B2, tak więc pasuje na 99%.

Link w pierwszym poście.

 

EDYTA2:

Znalazłem już P35 BETA!! Skąd ci chińczycy to mają!?!? Czekajcie, na razie zgłębiam temat...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na nowy bios chyba przyniosę z roboty OCZki, bo trochę wkurza mnie to że muszki nawet zbyt stabilne nie są przy 667mhz...

 

Czyżbym znów ja miał być tym, który zaryzykuje ten bios?? :E

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...