Skocz do zawartości
mAsHER

E8400 Vs Q6600

Jaki Procesor Bys Wybrał ?  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki procek do gier ?

    • Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz
      17
    • Intel Core 2 Duo E8400 3,0GHz
      55


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki procek polecacie do tego configu ? i ile tak srednio moge wycisnac z niego przy O/C ?

 

 

Procesor E8400 - Q6600

Płyta Główna Asus P5Q Pro s.775 P45

Karta Graficzna GIGABYTE ATI Radeon HD4870 512MB DDR5/256bit TV/DVI PCI-E (750/3600)

Ram MUSHKIN DDR2 4096 PC1000 DUAL CL5 XP

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Chłodzenia Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Pasta Arctic Silver 5

 

 

Aha , komp ma byc glownie przeznaczony do gier Smile

Edytowane przez mAsHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw do gier, to lepszym wyjściem jest E8400. Bo czterech rdzeni w grach i tak nie wykorzystasz.

 

A co do OC, to w granicach 3.5-4.0GHz z odpowiednim chłodzeniem można dociągnąć, choć zawsze może trafić się słabsza sztuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

głosowałem za e8400 gdyz w grach znacznie szybszy od starego quada.. którego popularność jest wynikiem zajawki userów a nie faktycznymi mozliwosciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Karakorum to na mobo : Asus P5E Intel X38 nie miesci sie :P

 

Musialem kupic Scythe Ninja 2 . Ktory zmiescil sie ledwo :). W sumie nie zaluje temp. w spoczynku max 34-35C :)

 

Co do ankiety...e8400 wystarczy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym E8400, uzyskasz więcej mhz a więcej mhz=lepiej bo myślę że więcej jest aplikacji które dostają kopa przy ,,szybszych,, mhz-ach niż przy większej ilości rdzeni. A Quad-a żeby wykręcić na takie 3,7-3,8ghz na codzien to sądze że only WC lub super AC a przy E8400 to jest baaardzo możliwe przy zaledwie Karakorum czy nawet Boxie jakbyś trafił na sztuke nie głodną voltarzu :wink: A zresztą... Klik

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko problem :P bo jak bym zamontowal karakorum to nie zamkne obudowy :P bedzie dobra cyrkulacja powiertrza przy otwartej obudowie ?

Nie :) zamknieta lepsza :P

 

Moze Scythe Ninja 2 ?:P

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na E8400 ponieważ sam miałem ten dylemat który procek wybrać i wybrałem 8400 bo wg mnie lepiej 2 nowe rdzenie wyżej taktowane które sobie dadzą ze wszystkim rade i będą używane niż 4 rdzenie których nic nie wykorzysta a są niżej taktowane i swoja premierę już trochę czasu temu miały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...