Skocz do zawartości
benek

GeForceFX 5200 -> droga pomylka

Rekomendowane odpowiedzi

ale takie cos mnie wkurza macie racje i teraz beda sie przechwalac kurde tacy ludzie mnie doprowadzaja do szalu nie maaja pojecia o sprzecie i kupuja shitr i pozniej sie chwala tym boshe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego niech się cieszą i niech się chwalą ale za kilka miechów będziesz mógł im powiedzieć że masz o tyle i tyle więcej pkt w 3D smarku i tobie ta i ta gra śmiga i im na tym "super kompie " ślimaczy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej, wydajecie bezmyslne opinie po pierwszym tescie. 

za miesiac sie wszystko okaze, to bedzie sens dyskutowac. 

 

a chwilowo teksty:

- wogole niewiem czy bym smial ja porownac do radka 9000(non -pro)- Kicha na maxa. Metrowym kijem bym tego nie ruszył
swiadcza o glebokim zrozumieniu tematu i przemysleniu tego, co sie pisze ;)

Przepraszam bardzo, ale ja doskonale rozumiem co pisze i dalej twierdze, ze ta karta to nic innego jak tylko sprzet do hipermarketów. IDEALNY do pary z Celeronem, pamięciami SDR i tanimi mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przed paroma postami napisalem w Vobis'ach i innych sklepach komputerowych zawsze roba takie parki z najnowszego sprzetu. Czy widzieliscie kiedys athlona np. z radkiem 8,5k w vobisie?

ja jeden z najszybszych kompow jaki tam widzialem to Pentium IV 2,4 Ghz i karta 64MB. tyle bylo napisane.

taraz napisza że to FX , że GF4 wymieka itd itd.

Uważam że ten Gf jest do [gluteus maximus]. Za takie pieniadze nvidia ( chodzi mi o 400-500 zl ) moglaby zrobic loozem o 30% wydajniejsze karty graficzne. Bez zadnego obcinania to Dx to potokow itd.

 

Pamietam ze jak wchodzily Gf 2 to byl wilki szum o to ze ver. GTS kosztue 1500zl a MX tylko 400. Wszyscy tak przechawalli te karty.

 

Tak samo jest i bedzie teraz.

 

Niestety , nikt nie sprzeciwi sie monopolowi nvidii.

 

Ciesze sie ze nvidia nie wyruchala ATI. Jakby tylko byla nvidia to :

1. nie byloby obnizek cen tak szybko

2. karty typu GF4 ti 4600 kosztowałby 200% tego co teraz kosztuja.

 

Takto to mamy średnio drogi sprzet ( mowie jak na polske..... )

 

 

Mam kolege ktory prowadzi firme komputerowa. Jest on "INFORMATYKIEM" a tak na prawde to on gowno na sprzecie sie zna. I takich loodzi jest w 3 doopy w Polsce.

Rozprowadzaja oni sprzety np. Gff4Mx. Mowie mu zeby wlozyl radka 9k za 300 ( gf 4 MX kosztuje ~50zl mniej ) a on mi na to ze w grach jest niekompatybilny.

 

Kurka i w dodatku jeszcze taka bije kase...............

 

 

Reasumujac. Po wprowadzaniu "high endowych" kart graficznych ciesza sie zazwyczaj lamerzy , tzn :

1 te osoby co to sprzedaja , bo to jest slawne

2. te osoby co to maja wraz z celina 2ghz i 128mb ramu ultra szybkim cd-romem 52 oraz karta muzyczna sound blaster.........

 

 

zalosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem to to że karta jest droga a nie slaba ! Bo nie każdy potrzebuje nie wiadomo jakiego potwora. Ale mam nadzieje że stanieje.

no to pogadamy o wydajnosci jak wejdzie doom3 i inne mega "potwory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argh, dzial marketingu znow wygral. coraz wieksze zamieszanie, oglupianie potencjalnego klienta i coraz to "nowe" karty gfx :/ no ale niech klient ne narzekanie ze nie ma wyboru ;p

co ty wiesz o podkręcaniu tu młoda [gluteus maximus] jesteś...

nie obrażaj sie.

Ale moim zdaniem jak wiecej firm wyjdzie na rynek to wersja ultra tej karty może być wyposażona w super szybkie pamięci coś na styl 3.6ns w MX440 co dalo tej karcie naprawde niezłe wyniki, powyżej 9000 punktów w 3D mark 2001SE, a obsłujga wszystkich nowości może zaowocować niezłą wydajnością w większoście nowych gier.

Martwi mnie tylko jedno. Więc jeśli będe kupował następną grafike to może ją rozważe chociaż mam nadzieje że Radek 9500Pro staneije do około 400-500zł.

Może sie przemoge do ATI.

Bo po ostatnim moim porównaniu ATi 7500 versus mój MX440 Prolinka na 5ns pamięciach. ATI wypadało naprawde marnie.

Nie chodzi o wydajnśc np. 3D Marka 2001SE, była o około 800punktów wolniejsza, toCS nie działał mi nawet w 800x600 płynnie. LOL

Na najnowszych sterach ATI, na GeForce mam 1152x864 z AAxQuintrix i anisotropic x8 i śmiga ponad 60fps, oczywiście po sieci przy czasami 40 graczach.

Tak że mój wybór jest oczywisty dopóki ATi ne dopracuje perfect sterowników mój wybór pada na nVidie , wyjątek stanowi R 9500PRo i 8500, bo 9000 to moim skromnym zdaniem coś w stylu MX440 tylko w wydaniu ATI, nikt na niego nie psioczy a w sumie za cene Radka 9000 można kupić R8500Le który jkest nawet od 9000Pro sporo wydajniejszy.

5200 Ultra może być naprawde dużo szybsza nawet o ponad 50% zauważcie że zegary odpowiednio dla chipsdetu wzrastają o 30% a dla pamięci o 65% to jest tyle co na GeForce 4MX440 wynik wa mareczku między 7000 pkt a 9000. To jest ogromna różnica nie borąc nawet pod uwage faktu że karta przy takich ustawieniach pracuje na default czyli jej wyniki wzrosną.

 

Hehe ale sie rozpisałem. No nic kończe i ide sie zamulić do PRoximy albo PArku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, czy to prawda, ale co do Gf FX 5200 to głównie robili go panowie z 3DFx'a tzn. wykupieni przez Nvidie (żeby nikt niemyślał, że twierdze, ze 3DFx powrócił :))

Zresztą czego chcecie od tej karty - Nvidia chciała, żeby to był następca gf4MX i zrobili to co chcieli. Niektózy chyba myśleli, ze zrobią konkurenta R9700pro, czy jak?

Jest lepsza od Gf4MX? Jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała ta karta.....już widze kolejki dzieci z tatusiami z pianą na ustach i wrzask " CHCĘ GEFORCE FX!!!! " :P

 

Ludzie opamiętajcie się! Ta karta to syf- identycznie było z Voodoo 4. Nie piszcie bzdur, że trzeba czekać na Ultre, bo ta będzie kosztować pod 700 zł, a wydajność jak wzrośnie o 20% to już będzie super ( i tak słabiej od Radeona 8500-9100) NIe zapomnijcie ( mowa o wersjii podstawoej jak i UNTRA), że opróćz kastracjii z 4 TMU, gorszej płytki referencyjnej ( il. wastw 2-3 razy mniejsza), gorszego wykonania -0,15 mikrona ( podkręcanie kiepściutkie) układ jest totalnie uproszczony- wycieli z niego 80 milionów tranzystorów m.in. jednostki odpowiadajace za kompresję.

 

NIe zapomnijcie że chodzi przeież, żeby kupić jak najtaniej jak największą wydajność. Śmiem twierdzić, że nawet Radeon 9100 L za 320 zł jest wydajniejszy ( ostatni test- bodajże na frazpc.pl - szybszy od Radeona 9000 PRO- tak jak od początku pisałem). Jak już tak bardzo uważacie 3D-Marki za wyznacznik wydajności to miejcie na uwadze pojedyncze testy- mój Radek rozpieprza tego FX-a z zapasem, mimo braku obsługi Direct 9.0 ( dodatkowe punkty dla FX-a + optymalizacje obcinające efekty), a w 3D-Marku 2001 to już wogóle....Macie tam testy- czarno na białym różnych gier- ślepi jesteście?! FX5200 to karta żenująco wręcz spieprzona tak pod względem technicznym jak i marketingowym- żal czyać tych bzdur NVIDII o kinowej grafice........

 

 

NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ!!!!!!!

 

 

PS- niedawno wyszło, że Vertex Shader 1.4 jest bliski budowie wersjii 2.0 i zarazem zdecydowanie bardziej zaawansowany niż wer. 1.3- więc nawet nie powinno być problemu z obsługa nowego standardu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2- ja dodam, że u mnie sprzęt testowy jest zdecydowanie słabszy niż na in4.pl- wniosek? FX dał d.upy nawet, jak mu się podłoży 2.5 Ghz P IV za 1000 zł- a u mnie i tak jest szybciej na R 8500 i znienawidzonym Celeronku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z informacji na in4.pl widze, ze nvidia zrobila kolejny patent. Tym razem wersji zwyklej nie bedzie mozna podkrecic do ultry (gf4mx440 dobrego producenta (420 nie licze, bo to poprostu 420) mozna bylo wykrecic na ustawienia referencyjne 460'ki).GPU na zwyklej to 250, a na ULTRA 325 (moze na wb na gpu) i pamieci 400, a 650 - zupelnie inne kosci beda uzyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale - Nvidia wypóściła Gf FX 5200 jako następca Gf4MX, a nie następca Gf4 tit4800 :evil: :evil:

 

Piszecie: mój Radeon 8500 jest lepszy od tego FX'a.

Dobra jest gorszy, ale za to działa tak jak R9000Pro, czasem troche gorzej czasem znacznie lepiej.

Jak już tak porównujemy super karty to porównajmy Gf FX 5800Ultra do marnego R8500.

 

Chyba rozumiecie o co mi chodzi?

 

Nie róbmy zaś głupiej o byle co wojny.

Peace & Respect - bądźmy poważni Panowie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest porownywac stosunek wydajnosc/cena nie zas tylko gdzie mierzy teoretycznie producent z danym sprzetem bo wtedy oprzemy sie na jego strategii marketingowej nie zas na tym co otrzymujemy rzeczywiscie

 

Przyklad: Celeron 2,0 ma konkurowac z duronami tymczasem kosztuje tyle co AXP ktoremu moze mowiac szczerze zrobic loda heh :-D

 

To samo FX 5200

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaahaah..ale bzdura- czy ktoś tutaj sie czymś przytruł ( Maq) ?! Człowieku....FX 5800 kosztuje conajmniej 2500 zł i chcesz go porównywać do R 8500 za 400 zł?!!!!! Nie no- można i tak.....tylko gdzie tu jest sens?

 

PS- mój Celeron to nie żadna dziwka - to twój kochany AMD bez zabespieczenia ( radiatorek) idzie się jebać z dymem. Celeron never die!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty wiesz o podkręcaniu tu młoda <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jesteś...

nie obrażaj sie.

srx za OT ;o ale co to ma wspolnego z moim postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie GF FX5200 to niewypal, za te pienieadze nie jest w stanie konkurowac z innymi kartami, nawet produkcji nvidii. swoj wizerunek moze poprawic w wykonaniu MSI, Gainwarda lub Leadteka, ale cena pewnie podskoczy wiecej niz to warte. JA poczekam ze zmiana karty na odpowiedz ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaahaah..ale bzdura- czy ktoś tutaj sie czymś przytruł ( Maq) ?! Człowieku....FX 5800 kosztuje conajmniej 2500 zł i chcesz go porównywać do R 8500 za 400 zł?!!!!! Nie no- można i tak.....tylko gdzie tu jest sens?

 

PS- mój Celeron to nie żadna dziwka - to twój kochany AMD bez zabespieczenia ( radiatorek) idzie się <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ć z dymem. Celeron never die!!!  :)

Eh kolejny buntownik z cyber zdarzenia :D

Słuchaj no - w hyde park'u jesteś, czy gdzie?

 

Mówiłem, ze porównanie Radeona 8500 do Gf FX 5200 mija się z celem, bo GF FX 5200 to jest następca Gf4MX, czyli ma konkuroać z Radeonem 9000. A ja wkurzyłem się, bo porównujecie coś co wiadome jest, ze lepsze :(.

 

Powiedzcie mi ile kosztował Radeon 9000 na początku? No 400 z hakiem no nie? A ile kosztuje obecnie Radeon 9000Pro? Wole niemówić.

 

Ludzie! Peace and Respect na tym forum 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze geforce fx stanieje, wyjda lepsze karty innych producentow i znowu bedziemy mieli wielki dylemat co wybrac, ATI czy NV.

Dobrze ze nie musze teraz grafy zmieniac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..tylko niech mi ktoś napisze, tak po prawdzie- co wam da, ze będziecie mieli markowego Gainwarda FX 5200 ?:D NIe widze sensu wydawać na to samo więcej kasy ( IMO i tak to szmelc). Jasne- gdyby zastosować leprze pamięci np. 4ns czy 3.6 ns to już można by karte podkręcić...no ale o ile? Rdzeń wątpilwe, żeby poszedł na więcej niż 320 Mhz ( wymiar technologiczny), pamięci też nie mogą być stosowane zbyt dobre ( super wypasiony 4MX 440 z 2.9 ns pamięciami kosztował 2 razy tyle co 3TI 200...i po podkręceniu i tak był wolniejszy :lol: ). Mówię wam- ta karta nie jest warta zachodu- zwykły szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..tylko niech mi ktoś napisze, tak po prawdzie- co wam da, ze będziecie mieli markowego Gainwarda FX 5200 ?:D NIe widze sensu wydawać na to samo więcej kasy ( IMO i tak to szmelc). .

To powiedz czym sie kierowałeś kupując swojego proca i płyte. Wydajnością czy ceną :lol: :lol: :lol:

Jasne- gdyby zastosować leprze pamięci np. 4ns czy 3.6 ns to już można by karte podkręcić...no ale o ile? Rdzeń wątpilwe, żeby poszedł na więcej niż 320 Mhz ( wymiar technologiczny), pamięci też nie mogą być stosowane zbyt dobre ( super wypasiony 4MX 440 z 2.9 ns pamięciami kosztował 2 razy tyle co 3TI 200...i po podkręceniu i tak był wolniejszy  :lol: ). Mówię wam- ta karta nie jest warta zachodu- zwykły szajs.

A to naprawde ciekawe bo np. Gainward 4MX440 z 3.6ns pamięciami kosztuje 320zł. Dla porównania normalna 4MX440 koszci 250-270zł.

Karte ze standardowych 290/440 można podkręcić do 370/650.

Bez modów chłodzenia. Rzeczywiścei mało. Osobiście gdyby moja karta miała takie pamięci no i ten nieszczęsny Pixel Shader to bym nie wymienił na 10000% na R9000 który jest porównywalny i tylko obsługa Pixel iVertex Shadera ratuje jej tyłek w benchmarkach. Inaczej przegrała by z kretesem. Wystarczy tylko porównać wyniki 3D Marka i 4 pierwszych gier no 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..tylko niech mi ktoś napisze, tak po prawdzie- co wam da, ze będziecie mieli markowego Gainwarda FX 5200 ?:D NIe widze sensu wydawać na to samo więcej kasy ( IMO i tak to szmelc). .

To powiedz czym sie kierowałeś kupując swojego proca i płyte. Wydajnością czy ceną :lol: :lol: :lol:

Jasne- gdyby zastosować leprze pamięci np. 4ns czy 3.6 ns to już można by karte podkręcić...no ale o ile? Rdzeń wątpilwe, żeby poszedł na więcej niż 320 Mhz ( wymiar technologiczny), pamięci też nie mogą być stosowane zbyt dobre ( super wypasiony 4MX 440 z 2.9 ns pamięciami kosztował 2 razy tyle co 3TI 200...i po podkręceniu i tak był wolniejszy  :lol: ). Mówię wam- ta karta nie jest warta zachodu- zwykły szajs.

A to naprawde ciekawe bo np. Gainward 4MX440 z 3.6ns pamięciami kosztuje 320zł. Dla porównania normalna 4MX440 koszci 250-270zł.

Karte ze standardowych 290/440 można podkręcić do 370/650.

Bez modów chłodzenia. Rzeczywiścei mało. Osobiście gdyby moja karta miała takie pamięci no i ten nieszczęsny Pixel Shader to bym nie wymienił na 10000% na R9000 który jest porównywalny i tylko obsługa Pixel iVertex Shadera ratuje jej tyłek w benchmarkach. Inaczej przegrała by z kretesem. Wystarczy tylko porównać wyniki 3D Marka i 4 pierwszych gier no 3.

gf4mx440 za 250-270 zł? to ty chyba jakies drogii modele bierzesz pod uwage. :)) ja to sprzedaje po 220 zł...

 

co do wydajnosci gf... nie powiem ja byłem zadowolony z msi gf4mx440.

fakt ze nie miałem dodatkowych "fajności" w gierkach ale z szybkościa ich działania raczej nie było problemu.

 

gf FX... panowie od 3dfx to robili? to moze toto jeszcze glide obsłuzy ? :))) wreszcie bedzie cos porządnego :))

 

jak na karte która w tej chwili kosztuje 500 zł a za miesiąc bedzie po 300 nie jest żle. fakt ze ceny r9000pro tez spadna tylko ze wtedy najtańsze FX bedą juz w wersjach SDR i 64bit :) (tak jak to ma miejsce z gf4mx - tylko drogie modele (Gainward) reprezentują sobą jakąs wydajnosc... ale za cene r9100...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ust osoby która ma Celerona na PIV słowa że FX5200 to szmelc są ciut śmieszne. A co do palenie się CPU to XP też mają zabezpieczenie porzed spalenie chyba ci coś umkneło. A co do wydjaności FX pogadamy jak wyjdzie więcej modeli i nowe dentki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm ehm.....było o Celeronie I Athalonie setki razy.....nie róbmy off topiku ( przypomnę, że zabespieczenie w XP jest czysto teoretyczne- w praktyce 100/100 proc nie przetrzyma sekundy bez chłodzenia :P).....a swojego zdanie o tej karcie nie zmienię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a tak teoretycznie rzecz przyjmujac to teoretyczne jest zastosowanie tej diody :) wiadomo nikt tak nagle radiatora nie sciagnie z procka :D heheh no chyba ze teoretycznie :)

 

a co do FX to mysle ze troche nie udal osie, raczej jest to podobna sytuacja jak z Voodoo3 - niby szybsze niby lepsze a zostalo sporo za konkurencja itp. Gdyby GF FX wyszedl kilka miesiecy wczesniej i bylby nieco tanszy to napewno by zyskal na tym. Narazie niech nvidia odrobi straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co moim zdaniem ta dyskusja powinna zostac zamknieta poniewaz nie umiecie porozmawiac jak normalni ludzie tylko sie klucicie jak byscie byli na rynku .Wiecie co moim zdaniem ta dyskusja powinna zostac zamknieta poniewaz nie umiecie porozmawiac jak normalni ludzie tylko sie klucicie jak byscie byli na rynku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...