Skocz do zawartości
meehoweck

Pajonk Klaudiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Pajonk Klaudiusz – najlepiej zmody kowana obudowa w Polsce w 2007 roku. Zdobyła tytuł na imprezie Ogólnopolski Zjazd O/C & Moders w Gdansku (http://zjazd.pl). Czas wykonania: około 120 godzin. Koszt: materiały – około 1500 zł. Twórcy: (od lewej) Maciej Skowronski (BirdMan), Cezary Nowak (Mr. Mu n), Mikołaj Nowak (Meekowhy).

 

Co sądzicie? :lol:

 

 

 

 

Source: Nextmag

Edytowane przez PonuryMurzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ekipe birdman, mr.muffin i Meekowhy to juz po raz trzeci na zjezdzie udowodnili, ze w moddingu nie maja sobie rownych. Trzeba to przyznac, zdeklasowali rywali swoja pomyslowoscia. Wystarczy zobaczyc ich poprzednie modyfikacje i moje slowa sie potwierdza.

 

Co do pajaka, obudowa naprawde pomyslowa, jednak mi brakuje w niej funkcjonalnosci. No, ale moze nie o to w tym wszystkim chodzi.....

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już sztuka dla sztuki...

Gdzie to później postawić?

 

Można przyszaleć i zrobić obudowę w wozie strażackim w skali 1:5 z pompą, sikawką i innymi bajerami, ale czy to będzie praktyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Jak dla mnie to już sztuka dla sztuki...

Gdzie to później postawić?

 

Można przyszaleć i zrobić obudowę w wozie strażackim w skali 1:5 z pompą, sikawką i innymi bajerami, ale czy to będzie praktyczne?

 

ojej to tak jakbyś sie zastanawiał gdzie siedzieć w aucie pokazowym z car audio które nie ma siedzeń a drzwi ma zalane betonem...to jest modding ekstremalny a nie użytkowy i tutaj sie należą brawa bo wygląda serio super... ostatnim tego typu bajerem jaki widziałem był komp a`la działko obrotowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej to tak jakbyś sie zastanawiał gdzie siedzieć w aucie pokazowym z car audio które nie ma siedzeń a drzwi ma zalane betonem...to jest modding ekstremalny a nie użytkowy i tutaj sie należą brawa bo wygląda serio super... ostatnim tego typu bajerem jaki widziałem był komp a`la działko obrotowe ;)

to też jest mod ekstremalny, ale wciąż mieści się na biurku (czy jego okolicach): klik

i da się używać bez przeszkód jako normalny komp.

Jak dla mnie nie zawsze jedno wyklucza drugie.

 

Chłopaki napracowali się przy tym pająku i wyszło nieźle, ale równie dobrze mógłby to być ogrodowy stojak na 2 browary ze zintegrowaną chłodziarką... Ręka do góry kto chciałby taki mieć :D

Ten komp jest tam upchnięty "na siłę". Tylko czekać, aż włożą kompa do spłuczki w WC... :D

Naciskasz spłukiwanie, uruchamia się winda i dopiero spłukuje... :lol2:

Mimo wszystko respect za pomysł, chęci i kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz spłukiwanie, uruchamia się winda i dopiero spłukuje... :lol2:

Prawa autorskie do kibel-mod są zarezerwowane dla =GRAS Squad Benching Team= od zlotu OC & Modders w 2006 roku, pamiętajta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda nieźle, ale imo nie jako komputer a jako całokształt. Tak jak ktoś napisał wyżej, komputer jest tam upchnięty na siłę i nikt nie będzie tego używał jako obudowy komputerowej do pracy w domu czy biurze. Tu jest właśnie ta cienka granica, która oddziela fajne mody użyteczne od fajnych modów, całkowicie bezużytecznych. No ale nie czarujmy się... jeśli 10% moderów używa swoich obudów w codziennej pracy to i tak dużo :).

Ja np preferuję obudowy bajeranckie ale spełniające swoje zadanie - bo tylko wtedy można mówić o obudowie komputerowej. Natomiast pająk jest super, ale moim zdaniem na powieszenie sobie na ścianie.

Szacunek dla autorów, oby nawrócili się na właściwą drogę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee przyjemniej jakaś alternatywa od nudnych skrzynek, które są użyteczne i mieszczą się na większości biurek :D. To nie ma działać to ma wyglądać i zwracać na siebie uwagę jak Bang& Olufsen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale obudową komputerową to to zdecydowanie nie jest :) więc zatracony został podstawowy motyw MODOWANIE OBUDOWY KOMPUTEROWEJ. Równie dobrze można by w tego pająka wstawić CB radio i wystawić na pokaz CBradio tuning 2008 :). Ale jako ozdobę na ścianie to bym nie wzgardził :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już sztuka dla sztuki...

Gdzie to później postawić?

 

Można przyszaleć i zrobić obudowę w wozie strażackim w skali 1:5 z pompą, sikawką i innymi bajerami, ale czy to będzie praktyczne?

No bo to obudowa robiona na konkurs, więc po co doszukujesz się funkcjonalności?

 

 

Byłem na tamtym zjeździe, widziałem obudowę na żywo... Nie głosowałem na nią, mnie za serce nie chwyciła. Ogrom pracy i środków włożony, ale były lepsze od niej, ładniejsze, etc. Jak napisał PelzaK, komp wepchnięto na siłę, a konkurs był na "najlepiej zmodyfikowaną obudowę" a nie na "najciekawsze miejsce, gdzie można upchnąć komputer". Dla mnie to z obudową nie ma nic wspólnego i odpadało na początku, były tam 10x lepsze, kto był ten widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee przyjemniej jakaś alternatywa od nudnych skrzynek, które są użyteczne i mieszczą się na większości biurek :D. To nie ma działać to ma wyglądać i zwracać na siebie uwagę jak Bang& Olufsen ;)

 

BEO zwykle najpierw działa... potem wygląda.

Ta obudowa najpierw wygląda (raczej przeraża wielkością), potem działa. Aczkolwiek szacunek za włożoną pracę i całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jej na żywo ale widziałem wiele dziwnych modów. Tak kilka z nich jakie widziałem nie nadawały się na biurko lub pod. Idea modding case podobno jest taka żeby komp był w 100% użytkowy i spełniał swoje zadanie a nie tylko wyglądał.

 

Zaś dla chłopaków gratulacje za ogrom pracy ! good work ! Zaś jako obudowa konkursowa nie powinna brać udziału ponieważ nie spełnia swojego głównego zadania nie używana jest na co dzień raczej, chociaż się może mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Thornie, ile obudów konkursowych jest używanych na co dzień? :) Śmiem przypuszczać że 10% :) i to te najmniej ekstrawaganckie 10% :wink:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...