Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli proca grzejesz i nie zwisa to raczej nie wuna procka. grafa raczej też nie bo na 133 chodzi bez zwisów.

stawiałbym na niewydolność napięciową złącza AGP lub całej płyty, tzn. jak daje napięcie na procka to dla grafy nie styka.

dziwne natomiast jest to, że u mnie procek na 1.65V(AO) chodzi z podkręconym GF3 a kojakowi z radeonem 9600 :/

 

ja na codzień latam na FSB 195 (1658MHz) ale na 200 też nie mam zwisów (standardowy radiator NB trochę gorący bywa).

 

spróbuj jeśli możesz inną grafę, mocniejszą. jeśli będzie ok to nie wina AGP, wtedy nie mam pojęcia. może jeszcze bios zmień, na 0619, chb127 lub ten najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czy te freezy to jest takie cośże gra idzie w miarę płynnie i się przycina na ułamek sekudny ?? jeśli tak to teżmam na nfs underground :(

czasem gra potrzfi wyjść do windowsa, przedtem (i przed instalacją DX9b) nigdy nie wychodził do windowsa.

 

jużsam nie wiem, najchętniej zmieniłbym mobo na abita na kt333 lub kt400 i spokojnie jeździł na FSB 166. niedługo spróbuję zmienić FSB na 170. acha, na początku po właczeniu nfs u komp potrafiłsię zwiesić lub wyjść do windy, pomógł reset biosu. jeszcze trochę mnie powkurza to jak piz.dnę kompem o ścianę ..... ;) serio zaczynam się zastanawiać czy to przez mobo, grafa chodzi 175/450 z coolerem z celerona 566 na GPU i 3cm radiatorami z celerona 2GHz na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba bede dazyl do pozbycia sie tego te nowe egzemplarze to totalny chlam !! narazie jade na default (133x11) i jest dobrze... no ale zeby sie nie dalo nawet na 166 podkrecic to juz jest przesada :/ moj sprzet sie marnuje przy tej mobo... Najciekawsze ze w 3dMarku nie ma prawie roznicy pomiedzy 11x166 a 11x133 takze z ta grafa i tak mi narazie wiekszej wydajnosci nie trzeba... no ale jak zmienie grafe to do wymiany i mobo i zasilka ;// a ECSa juz pewnie nigdy nie kupie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy chcecie od takiej taniej plyty, mnie nie interesuja zadne 3dmarki, wazne aby komp sie nie wieszal i przy moich ustawieniach na durniu 1400@2000 chodzi stabilnie

A co nfs-a U - to ten to ma wymagania :)

Ja mam okrojona wersje, flaszkowany bios i tylko raz mi sie powiesil jak cosik przy ustwieniach ramu zaczalem grzebac ;)

A w sobote powalcze aby poszlo mi wszystko na 200MHz

 

p.s. to jest moj drugi ecs poprzednio mialem k7vza pcb 3.0 i zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

z gory uprzedzam ze jestem nowy w temacie OC a plytke L7S7A2 v1.1 mam od kilku dni...

 

na poczatku sie troche roczarowalem ze zamiast 6 kanalow audio sa tylko 2 no ale nie o tym chcialem pisac...

 

mam problem przy jakiejkolwiek zmianie w biosie zwiazanej z OC plyta nie staje a jej wydajnosc w grach jest prawie rowna niz ECS K7VZA na via133a...

 

i w ogole przegladajac wyniki co niektorych jesli chodzi o predkosc pamieci procka itp to u mnie jest straszna lipa wyniki niektorych testow sa o polowe nizsze..

 

a najdziwniejsze jest to ze zaden program nie chcial mi pokazac temperatury procka (nawet w biosie pisze Reserved) jedynie sisoft sandra pokazal temperature na poziomie 127 stopni C!!!!! wtf???

 

i jeszcze jedna ciekawostka to napiecia podaje wyniki z sisoft sandra:

 

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.70V

Aux Voltage : 2.51V

+3.3V Voltage : 2.27V

+5V Voltage : 3.95V

+12V Voltage : 7.80V

-12V Voltage : -6.19V

-5V Voltage : -3.09V

Standby Voltage : 2.34V

Battery Voltage : 4.08V

 

kilka razy mialem tez komunikat windowsa ze karta graficzna ulegla uszkodzeniu i przelaczalo mi sie na 640x480 8 kolorow bodajrze

 

procka mam Athlona 1400 mhz (fsb133) nie podkrecony pamiec elixir 512 mb (400mhz na tej plycie wiecej niz 266 nie idzie) Geforce2 GTS zasilacz 300W MegaBajt

 

Plis dajcie znac co moze byc nie tak z gory dzieki

 

ps: sorki za bledy ale pisalem szybko bo mnie te wyniki niepokoja i boje sie zeby cos nie splonelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje okrojoną, nie jest ona zdolna do odczytania napięc oprócz Vcore i Vmem

Co do temperatury sprawdż mocowanie i podłączenie Coolera od procesora... może sie cos tam "popsuło" :)

 

twoje ddr400 mhz na tej plycie nie ida wiecej niż ddr266???? to jest zastanawiąjące....

 

Moze sprawcą jest zasilacz? który do najlepszych nie należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shopen powiem Ci że zaden program nie wykrywa temperatury i w biose takze poniewaz masz starego athlona i on nie mial wbudowanego czujnika w rdzeń a ta płyta właśnie korzysta z wbudowanych czujników.Athlony Thougbreedy dopiero miały je wbudowane. A na temperatury w SiSoftsandrze nie patrz!!! One oszukują i nie podają poprawnych wartości. Nawet na bardzo dobrych płytach i zasilaczach pokazują źle. W biosie czasem też zle podaje napięcia plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jesli wszystko jest ok to czemu w aida odczyt z pamieci mam 1500 MB/sek gdzie widzialem ze co niektorzy maja po 2500 a zapis mam 450 MB/sek na niektorych screenach bylo 1000 MB/sek

 

i czemu pamiec nie chce dzialac wyzej niz 266??

 

daje zeby sam mi wykrywal czestotliwosc i tak wlasnie mi wykrywa....

 

powoli zaczynam zalowac ze kupilem to badziewie jednak ECS suxxx

wczesniej mialem K7VZA 3.0 i mialem troche z nia klopotow ale jasli chodzi o wydajnosc wyniki byly podobne (ciut nizszy odczyt i zapis do pamieci)

tylko ze poprzednia plyta ma 2 lata i chodzila na sdramach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób tak:

wgraj bios chb127 lub oficjalny 0619. po wgraniu biosa zrób clear-cmos i odłącz kompa na ten czas (minutka) od zasilania. włacz kompa i wszystko powinno byćok.

a zasilacz megabajt 300W = codegen 300W = szajs, to może kaszanić.

stare athlony i durony <1300 nie mają diody termicznej w rdzeniu i płyta nie pokazuje ich temp. dopiero procki XP jąmają i wtedy jest odczyt.

napięcia podawane przez płytę wahają się od -12 do +12V i sątworzone losowo, nie patrz na to. mierz miernikiem, bo z biosa nawet abity i asusy przekłamują. tylko miernik !

 

czy macie takie coś, że gdy podłączacie drugi dysk jako secondary master razem z nagrywarką (secondary slave) to wam mobo pisze "sec. master (lub slave, nie pamiętam) atapi incompatibile" ??? wtedy muszę wcisnąć F1 a w windowsie nie widać nagrywarki. po wyjęciu dysku z kieszeni i restarcie znowu jest nagrywara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem bios chb127...

 

troszke popraily sie wartosci teraz jest 1620 mb/sek a zapis 550 mb/sek

 

czylii tak chyba mniej niz powinno byc???

wynik w 3d marku 4200 (na starym biosie i sterownikach do agp bylo 4160, natomiast na starej plycie mialem 3900)

 

czasem podczas grania/testow restartuje sie komp

 

co do pamieci to albo jestem slepy albo moze patrze tam gdzie nie trzeba ale cokolwiek bym nie zmienil widze 266 mhz DDR (aida w specyfikacji pamieci dobrze wykrywa je) natomiast zauwazylem ze mojego typu pamieci nie ma w spisie obslugiwanych przez chipset sisa

Zasilacz jutro sprawdze (tzn dzisiaj jak wstane :) ) ale raczej zasilacz nie ma tu nic do wydajnosci jak juz to do stabilnosci... co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to albo jestem slepy albo moze patrze tam gdzie nie trzeba ale cokolwiek bym nie zmienil widze 266 mhz DDR (aida w specyfikacji pamieci dobrze wykrywa je) natomiast zauwazylem ze mojego typu pamieci nie ma w spisie obslugiwanych przez chipset sisa

Zasilacz jutro sprawdze (tzn dzisiaj jak wstane :) ) ale raczej zasilacz nie ma tu nic do wydajnosci jak juz to do stabilnosci... co o tym sadzicie??

a ustawiles w biosie taktowanie pamieci na 200Mhz ??

jak to ustawisz to wtedy ustwiasz przekladnie ram-procek ( jak pisal mi AMD 1:1 najlepsze - tzn. ram na takiej samej magistrali jak procek) i powinno byc OK, powinien ci zobaczyc DDR400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shopen : odblokuj mnożnik ołówkiem (łatwizna, za 1 razem zrobiłem na duronie), daj mnożnik 7.5 zworkami na płycie i magistralę 190MHz co da ci 1425 MHz. Te 25 MHz na procku to gratis, a dzięki magistrali 190 pamięci będą ci chodziły na 380 MHz (ustawienie 1:1 w biosie).

i zrób jak mówiłem : odłącz napięcie od kompa na kilka minut, zrób clear-cmos (przestaw zworkę na czas odłączenia kabla zasilającego) i wtedy powinieneś mieć wyniki w normie.

po prostu okrojona wersja musi się przełączyć w tryb wyższej wydajności nowego biosu (właściwie starego, ale starsze miały lepszy bios i chb127 jest najlepszy).

zrób tak i zdaj sprawozdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie kombinowalem z wydajnoscia bo juz teraz co chwile mam restarty kompa (z tego co wiem to procek ma juz odblokowany mnoznik wiec wystarczy tylko zwroke na plycie przestawic...)

a co do biosu to cokolwiek zmienie to pamiec i tak chodzi 2x133 Mhz a narazie nie chce ruszac szyny glownej (dopoki komp nie zacznie dzialac stabilnie)

Pomierzylem napiecia 3 zasilaczy jakie udalo mi sie dorwac... pomiary robilem tylko dla +12 i +5 podczas normalnej pracy kompa i podczas testow w 3dmarku

 

| Noname(250W) | Noname(???) | Megabajt(300W)

5v | 4,85-4,90 | 5,20* | 4,89-4,94

12v| 13,26-13,05| 12,46* | 13,00-12,84

 

*Testy zrobione przy podlaczeniu samej plyty glownej brak mozliwosci sprawdzenia przy wiekszym obciazeniu(komp robi jako router)

 

pierwsze wartsci w tabeli sa to pomiary podczas testu 3dmark drugie wartosci podczas normalnej pracy kompa

 

co powiecie o tych testach?? Takie pomiary starcza zeby sie upewnic czy zasilacz wydala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mieliście freezy to ekran zastygał i koniec czy były syfy na ekranie ?? coś mi na nfs u czasami potrafią wyskoczyć syfy kolorowe i po 1 sek zwis, ale to raczej grafa. dziwne, bo chłodzenie jest od celerona 566, wielkie radiatory na pamięciach, 200/500 czy 150/400 bez różncy. coś mnie zaczyna wku.... w kompie, najpewniej to DX9b kaszani bo zanim to dziadostwo zainstalowałem to ŻADNA ale absolutnie żadna gra się nie sypała. a znowu bez DX9 nie pójdzie NFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sHoPeN, jeśli chodzi o wydajność pamięci mam to samo u siebie. Wyniki są gorsze niż na mojej starej K7S5A :? Mam CHB127, robiłem clear cmos, wyłączałem kompa i nic się nie zmianiło :( Zasilacz 300W Hunt-key, czy jakoś tak :) W testach wypadał kiedyś bardzo dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mieliście freezy to ekran zastygał i koniec czy były syfy na ekranie ?? coś mi na nfs u czasami potrafią wyskoczyć syfy kolorowe i po 1 sek zwis, ale to raczej grafa. dziwne, bo chłodzenie jest od celerona 566, wielkie radiatory na pamięciach, 200/500 czy 150/400 bez różncy. coś mnie zaczyna wku.... w kompie, najpewniej to DX9b kaszani bo zanim to dziadostwo zainstalowałem to ŻADNA ale absolutnie żadna gra się nie sypała. a znowu bez DX9 nie pójdzie NFS...

AMD ja mam DX9.0a inie mam zadnych problemow, koles ktory ma DX9.0b ma takze zwisy. Wiec to napewno wina DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ja mam DX9.0a  inie mam zadnych problemow, koles ktory ma DX9.0b ma takze zwisy. Wiec to napewno wina DX

tylko że jużnie da się dostać nigdzie DX9.0a, wszędzie jest 9.0b bo "a" miała dwie poważne dziury w zabezpieczeniach :/ szukam i ze 100 stron przelookałem i wszędzie jest do zassania tylko wersja 270KB zasysająca właściwe pliki z netu, a wtedy zasysa 9.0b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do właścicieli płyty. Czy mocno grzeją sie NB i SB??

Jka chodzą czujniki temp i napięć??/

na SB nie trzeba radiatora, ja dałem dla picu :D bo miałem mały radiator luzem.

na NB mam standardowy radiator okrojonej wersji, taki jak na rivach tnt2 m64 :D i styka dla FSB 200 choć lepszy mile widziany.

czujniki napięć - okrojona wersja ma tylko pomiar vcore i vmem a poza tym żadnej połycie nie można wierzyć co do napięć, nawet abitom i epoxom za 500zł. co d otemp też nie ma możliwości sprawdzićjaka jes tw rzeczywistosci.

 

ma ktoś DX9.0a ?? coś mi się chrzani 9.0b i mam syfy w nfs u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...