Skocz do zawartości
romek

[artykuł]: Coś Dla Grafika - Genius G-pen F610

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaJakiś czas temu do redakcyjnych zasobów sprzętu „do zrecenzowania” trafił tablet firmy Genius oznaczony jako model G-Pen F610. Ponieważ jest to urządzenie przeznaczone głównie do zadań o charakterze artystycznym, redaktor naczelny powierzył zadanie przetestowania tego wynalazku nadwornemu grafikowi, czyli mnie. Oczywiście podjąłem się tego zadania, chociaż przyznam szczerze, że (ze względu na porę roku i dopisującą pogodę) zrobiłem to raczej niechętnie ;-) Jak mi poszło? Zapraszam do leORT: ORT: ktury!Pełna treść publikacji pod tym linkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" (ludzkie oko rejestruje obraz jako płynny już przy 25 klatkach na sekundę)."

Bullshit nr 1 - 25 klatek w przypadku filmu. W przypadku animacji w grach to minimum 60 [ śmieszni są Ci od 30klatek ]. Jako gracz CS'a z 8 letnim stażem i sporymi osiągnięciami widzę różnicę miedzy 60 a 100. W Q3 125FPS daje dłuższe skoki.

 

"Rozdzielczość pracy urządzenia to 2000 dpi (dots per inch, czyli punktów na cal – przyp. red.), a więc całkiem sporo (kolejne porównanie – profesjonalne maszyny do wywoływania zdjęć przeważnie drukują w rozdzielczości 300 dpi, oferując zadowalający poziom detali)"

Bulllshit nr 2 - 300DPI to jest MINIMUM, aby pracowania poligraficzna cokolwiek wydrukowała i nie jest to żaden standard.

Edytowane przez Shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" (ludzkie oko rejestruje obraz jako płynny już przy 25 klatkach na sekundę)."

Bullshit nr 1 - 25 klatek w przypadku filmu. W przypadku animacji w grach to minimum 60 [ śmieszni są Ci od 30klatek ]. Jako gracz CS'a z 8 letnim stażem i sporymi osiągnięciami widzę różnicę miedzy 60 a 100. W Q3 125FPS daje dłuższe skoki.

 

"Rozdzielczość pracy urządzenia to 2000 dpi (dots per inch, czyli punktów na cal – przyp. red.), a więc całkiem sporo (kolejne porównanie – profesjonalne maszyny do wywoływania zdjęć przeważnie drukują w rozdzielczości 300 dpi, oferując zadowalający poziom detali)"

Bulllshit nr 2 - 300DPI to jest MINIMUM, aby pracowania poligraficzna cokolwiek wydrukowała i nie jest to żaden standard.

Dziękuję za słowa krytyki, ale niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.

ad. B.1) Posadź np. mamę przed monitorem, włącz jej 3DMarka przy przy 60 i 120 fps i zapytaj, czy widzi różnicę ;) Ponadto wspomniałem że zaawansowani gracze tą różnicę zauważą.

ad. B.2) Zdjęcia wywołuje się u raczej u fotografa, a nie w agencji reklamowej, w której owszem - wydruki przekraczają nierzadko 1000 dpi.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" (ludzkie oko rejestruje obraz jako płynny już przy 25 klatkach na sekundę)."

Bullshit nr 1 - 25 klatek w przypadku filmu. W przypadku animacji w grach to minimum 60 [ śmieszni są Ci od 30klatek ]. Jako gracz CS'a z 8 letnim stażem i sporymi osiągnięciami widzę różnicę miedzy 60 a 100. W Q3 125FPS daje dłuższe skoki.

 

A 150FPS daje tobie +10 do skilla tak? Coz z tego ze na bardzo slabej jakosci ekranie LCD widze migotanie, a "prace" prawie kazdego CRT slysze w pokoju obok? Innym to nie przeszkadza i nie zauwaza roznicy, bo nie wiedza o tym, ze moze byc lepiej. Obraz dla oka jest plynny juz przy 24FPS i tak pozostanie, gry to zupelnia inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gracz CS'a z 8 letnim stażem i sporymi osiągnięciami widzę różnicę miedzy 60 a 100. W Q3 125FPS daje dłuższe skoki.

normalnie jestem pod wrażeniem! daj mi swój autograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz dla oka jest plynny juz przy 24FPS i tak pozostanie, gry to zupelnia inna para kaloszy.

Zobacz sobie film przy 24 fps i po interpolacji trimension do 60 fps ... różnicę nawet w filmach widać tylko po prostu jeszcze tego nie doświadczyłeś (więc nie dziwię się że masz takie a nie inne zdanie obecnie na ten temat )

 

ps. chyba źle Cię zrozumiałem - faktycznie przy 24 fps film jest z grubsza płynny ... sądziłem że spieracie się jakoby 60 fps dla filmu nic nie dało

 

normalnie jestem pod wrażeniem! daj mi swój autograf

Może mój też chcesz ? ;) Różnicę faktycznie da się dostrzec między 60 a 100 fps ale jest wielokrotnie mniej dostrzegalna niż między np. 30 a 50 fps. Ogólnie: 25 a 50 fps to przepaść ... ale między 50 a 100 fps to już nie wielka różnica. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...