Skocz do zawartości
Keslaw123

Nie Wiem W Czym Problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, pewnie niektórzy znają gre Counter-Strike. Chodzi o to, że mam na dobrym sprzęcie spadki FPS, na forum poświęconym CS powiedzieli żebym wymienił zasilacz tracera 400W na modecom 400W, ale niestety to nie pomogło i tak jakby pieniądze poszły w błoto ( w sklepie też mi mówili, że da rade ) Chodzi mi o to żebyście mi powiedzieli co mam zmienić żeby moja karta pracowała na 100%, bo to na pewno nie jej wina tylko którejś części. Temperatura karty to 42-43*, mam ustawione chłodzenie na 100%, ale mi sie wydaje, że to sprawa albo płyty głównej albo ten zasilacz jest do banii...

 

Moja specyfikacja sprzętu:

 

Procesor: AMD Athlon 2x 3600 (2.0 GHz na rdzeń)

Płyta główna: ASUS MG419U-c

Karta Graficzna: GF 9600GT 512 MB 256 bit zotac amp! edition

Ram: 2x 1GB OCZ Technology 800MHz, 1x GoodRam 512 MB 400MHz, 1x Kingston 512 MB 400MHz oczywiście DDR2

Zasilacz: Modecom 400W FEEL 3 ATX

 

Licze na waszą pomoc, z góry dzięki

Edytowane przez Keslaw123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to dobra 350/400 spokojnie starczy. Ile masz kasy??

Daj sobie już spokój 2 zasilacze 400W miałem i [ciach!]o z tego, chcę aby karta pracowała w 100%, u kolegi w menu jest stałe 1000 fps, u mnie 600, a ma taką samą karte... W grze stałe 300fps, u mnie 140 w dodatku skacze nawet do 80... Chcę w grze mieć 100.0fps i żeby w żaden sposób nie skakało nawet żeby nie spadało do 99.9, bo to czuć, mimo to, że to tak mała różnica... Jakiś 500 albo 600W polećcie mi, cena 100-220 zł... Nie chce kolejnego [ciach!]a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mądrzejszego kolegi, bo zasilacz 600W uciągnie dwa twoje kompy i jeszcze będzie się nudził. Firmowa 350-tka (np modecom MC, ale nie FEEL) spokojnie wystarczy.

 

Ja bym tu winą obarczał raczej procesor. Może odpalaj gre na jednym jajku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mądrzejszego kolegi, bo zasilacz 600W uciągnie dwa twoje kompy i jeszcze będzie się nudził. Firmowa 350-tka (np modecom MC, ale nie FEEL) spokojnie wystarczy.

 

Ja bym tu winą obarczał raczej procesor. Może odpalaj gre na jednym jajku?

A co powiesz na temat płyty głównej ? Ten FEEL III co teraz mam daje rade czy jednak to jego wina ?

Na jednym jajku, chodzi Ci o jeden rdzeń? Jeżeli tak to powiedz jak tego dokonać, bo tego to już kompletnie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że ten Feel III powinien sobie poradzić z tym zestawem (podobno ma już lepsze bebechy od I i II) -co nie znaczy że źle ci polecili...

Na temat twojej płyty głównej kompletnie nic nie ma nawet google zawodzi...może złą nazwę podajesz...?

Reinstall systemu i wgranie od nowa sterowników,mogło by pomóc.

Możesz wyłączyć rdzeń w menedżerze zadań ale nawet tego nie próbowałem to nie wiem..

Lub taki programik AMD-Dual core Optimizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że ten Feel III powinien sobie poradzić z tym zestawem (podobno ma już lepsze bebechy od I i II) -co nie znaczy że źle ci polecili...

Na temat twojej płyty głównej kompletnie nic nie ma nawet google zawodzi...może złą nazwę podajesz...?

Reinstall systemu i wgranie od nowa sterowników,mogło by pomóc.

Możesz wyłączyć rdzeń w menedżerze zadań ale nawet tego nie próbowałem to nie wiem..

Lub taki programik AMD-Dual core Optimizer

Dual core optimizer mam, teraz spróbuje zainstalować najnowsze sterowniki, zobacze jak będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem postaw od nowa system. Zmiana zasilacza i tak by tu nic nie pomogła...

Jak chcesz aby karta osiągała 100% swojej mocy to zmień procek bo ten co masz czyli athlon X2 3600@1.9ghz na pewno ogranicza kartę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem postaw od nowa system. Zmiana zasilacza i tak by tu nic nie pomogła...

Jak chcesz aby karta osiągała 100% swojej mocy to zmień procek bo ten co masz czyli athlon X2 3600@1.9ghz na pewno ogranicza kartę :rolleyes:

Najlepiej kupie nową płyte główną i jakiś core2duo, co wy na to?, jest szybszy od athlona i wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupie nową płyte główną i jakiś core2duo, co wy na to?, jest szybszy od athlona i wydajniejszy.

Idź do działu "Co Kupić" -Skoro uważasz że brak ci mocy

Gorsze celerony i semprony ciągną CS'a Aczkolwiek procek blokuje ci kartę,wystarczyło by podkręcić procka ale na twojej płycie jest to raczej nie możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupie nową płyte główną i jakiś core2duo, co wy na to?, jest szybszy od athlona i wydajniejszy.

Wtedy jeszcze dochodzi wymiana zasiłki... Wpierw zrob wszystko co się da, żeby wyeliminować ten problem, bo może okazać się, ze niepotrzebnie dokonywałeś upgrade'u sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek raczej karty nie ogranicza za bardzo, bo to przecież tylko 9600GT, na pewno na C2D byłoby szybciej ale to wynika z tego że te procesory są poprostu szybsze od athlonów.

 

Na początek Driver Cleaner, wyczyśc stery i wgraj nowe, jak nie pomoże to format i stawiaj system od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wszyscy traktują Feela jak jakieś Codegeny czy coś takiej klasy? Miał ktoś z Was najnowszego Feela w rękach chociaż? Bo ostatnio jak w jednym kompie były restarty przez zasilacz, to akurat jak byłem kupić w komputroniku Modecoma MC-350, to nie mieli go i był Feel III 400W to on chyba jest jeszcze cięższy od MC350 i naprawdę solidnie wykonany. Ja wiem, że to nie Hi-end jakiś, ale wydaje mi się, że nowe Feele do przeciętnego configa całkiem niezłe są :) A co do problemu kolegi, to ja bym szukał rozwiązania w sterownikach, systemie itp. Spadki FPS przez zasilacz - bzdura, co najwyżej restarty i tym podobne akcje.

PS. Żeby nie było, oczywiście, że w tych pieniądzach lepiej MC-350 albo MC-400 :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim csie mówisz 1.6 czy Source ? Jeśli o tym drugim to nic dziwnego że masz spadki. Tu jest potrzebny sprzęt że ho ho a granie w necie to już nie ma bata spadki mogą być spore.

 

Ogólnie 2 rdzeniowe amd nie bardzo nie lubią się z cs 1.6 ta gra obnaża wszystkie wady procesorów AMD i to nie tylko X2 ale też 64bit ^^

A może tobie chodzi o duże spadki fps po rzuceniu smoke granade ? CS to stara gra ale wymaga bardzo dobrze dobranego konfiga żeby utrzymać stałe 100fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim csie mówisz 1.6 czy Source ? Jeśli o tym drugim to nic dziwnego że masz spadki. Tu jest potrzebny sprzęt że ho ho a granie w necie to już nie ma bata spadki mogą być spore.

 

Ogólnie 2 rdzeniowe amd nie bardzo nie lubią się z cs 1.6 ta gra obnaża wszystkie wady procesorów AMD i to nie tylko X2 ale też 64bit ^^

A może tobie chodzi o duże spadki fps po rzuceniu smoke granade ? CS to stara gra ale wymaga bardzo dobrze dobranego konfiga żeby utrzymać stałe 100fps.

Musiałem ściągnąć program CPU Control i podczas cs-a włączyć opcje wykorzystywania dwóch rdzeniów i teraz mam stałe fps :) Aha mała poprawka mam płyte główną Asus m2n-e Lifestyle, wtedy złą nazwe podawałem :) I tak nie jest tak jakbym chciał, ale ogólnie ok :) Powiedzcie mi jeszcze czy ta płyta główna jest dobra i do ilu moge podkręcić mój procek przy boxowym chłodzeniu ? W razie czego kupie jakieś chłodzenie pod procesor ;] Ale np Devil May Cry 4, które ma wymagania zalecane core2duo 3.2 GHz chodzi mi na moim procesorze na full i mam w totalnej zadymie 80fps, a podczas jakiś tam freelooków 100-150 :) Aha no i mam CS 1.6. Czekam na odp.

Edytowane przez Keslaw123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem ściągnąć program CPU Control i podczas cs-a włączyć opcje wykorzystywania dwóch rdzeniów i teraz mam stałe fps :) Aha mała poprawka mam płyte główną Asus m2n-e Lifestyle, wtedy złą nazwe podawałem :) I tak nie jest tak jakbym chciał, ale ogólnie ok :) Powiedzcie mi jeszcze czy ta płyta główna jest dobra i do ilu moge podkręcić mój procek przy boxowym chłodzeniu ? W razie czego kupie jakieś chłodzenie pod procesor ;] Ale np Devil May Cry 4, które ma wymagania zalecane core2duo 3.2 GHz chodzi mi na moim procesorze na full i mam w totalnej zadymie 80fps, a podczas jakiś tam freelooków 100-150 :) Aha no i mam CS 1.6. Czekam na odp.

Refresh

Edytowane przez Keslaw123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulaminu to ty chyba nie widziales na oczy jeszcze... za pisanie postow pod postem sa przewidziane kary, cos takiego to juz przegiecie...

No tak strasznie przegiąłem, normalnie musicie zamknąć forum, a Ty zamiast pomóc, to walisz offtop, wiem, że troche naruszyłem regulamin, ale już tak nie przesadzaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...