Skocz do zawartości
Miguel707

Radeony Hd4850 Niereferencyjne.

Rekomendowane odpowiedzi

Doznałem olśnienia co do zasilacza - OCZ 600W ma na liniach 12V 425W, a nie 580W, jak podaje Zenfist. W podobnej cenie jest BQ SP 450W, który ma na 12V 360W. Fakt, że to 65W mniej, no ale jest cisza. Chyba, że inne modele w podobnej cenie będą lepsze ?

BQ SP ma zaniżoną tabliczke, potrafi dać z siebie dużo więcej w dodatku jest bardzo cichy a rev 2 mniej sie grzeje. Brałbym BQ, ewentualnie Fortron Epsilon 500W, równie cichy co jego ,,brat BQ,, a bardzo mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądowo to on będzie fajny ale czy cichy to z tym chyba różnie bywa, jedni twierdzą że cichy inni nie, każdy ma inne pojęcie ciszy. Jeśli niema plomb to można by fan swapa zrobić, ewentualnie Chief GPS 400W+fan swap, tu niema plomb więc można zmieniać wentyl do woli a wyjdzie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co tyle dyskusji, ta 350 starcza na ten sprzęt nawet po zmianie grafy. Jak jest juz głosna czy coś, to zrób swapa i zmniejsz rpm wentylatora i tyle. Jesli martwisz sie o moc, to najlepiej pożycz miernik mocy i zmierz, ile Ci sam komputer pobiera i pomnóż to razy 0,75 i masz to co dzwiga twój zasilacz. Bo jak Ci pisze, że ma i tak jeszcze zapas, to i tak nie uwierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj tego pasywa, zobaczymy jak się będzie sprawował - oczywiście dorzucam odrazu na wierzch wentyl 120 i może 80. Brałem go za 513 pln...

 

jak coś poinformuje jak się sprawują temperaturki

Edytowane przez profundis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mówiło, że mój Chieftec tego HD4850 nie uciągnie (ma 2,5 roku już). Także sam już nie wiem. Gdybym nie musiał, to bym zasilacza nie zmieniał...

 

To jak to w końcu z tym jest ?

Przeszukaj temat o 4850. Była tam taka konkretna dyskusja w pewnym momencie o zasilaczach i ona wszystko mówiła...

 

A nawet z ciekawości, ile stron wstecz to było, bo temat sporawy :), poszukałem tego i jest na 87 i oczywiście w okolicach +/- kilka stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz zapewne o poście, w którym mowa, że 450W wystarczy do HD4870x2 i mocnego kompa. Ja tymczasem znalazłem : http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3090308 - na tym się opierałem, by kupować nowy zasilacz (jeśli już, to obecnie zapewne Pentaka 460W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformuj też, czy nie ma problemów z kartą.

Wporządku, możliwe, że na weekendzie będę ją mieć to potestujemy trochę...

 

A kupiłem ją tu. Ale widzę, że już 523 pln kosztuje...

 

 

EDIT: dziś przyszła paczka, niestety mnie i koledzy przysłali nie tą kartę co chcieliśmy... :angry: także testy na weekendzie odpadaja <_<

Edytowane przez profundis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś sie nad Palitem albo Gaintwardem(palit tyle że troche tańszy) z tego co wiem, na palitach jest bardzo dobra sekcja zasilania do teog chłodzenie w miare ok oczywiście mówie o czymś takim http://www.allegro.pl/item476642599_pci_e_...0_silentfx.html albo http://www.allegro.pl/item475973923_palit_...6bit_gw_fv.html w sumie karty są identyczne zarówno pod względem pcb jak i chłodzenia. Co o nich myślicie ktoś taką ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Majac pecha natniesz sie na zwalonego Gainwarda. TE mialy problemy z black screenami , wyszly nowe rewizje tych kart na poprawionych biosach , ale co lezy na magazynie..wrozenie z fusow.

 

Ps - widze tam 2 kable , ma to sterowanie wiatrakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit HD4850 Sonic ma cztery kable (mówie tu o dodatkowym żółtym i niebieskim) co wskazywać by mogło na to że idzie odczytać obroty wentylatora a także zmieniać jego prędkość ale to najlepiej jakby dopytać kogoś kto go ma. Ale napewno się musi dać :wink: Więc jakby co to się go ściszy troche, co nie zmienia postaci rzeczy że to chłodzenie ma ponoć nienaganną kulture pracy,

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym gainwardzie mozna bez problemu zmieniac obroty wentylatorow, wiem bo sam takiego mialem. Problemy z balck screenami dotyczyly tylko wersji golden sample, a ten nie ma znia nic wspolnego poza kawalkiem plastiku nad chlodzeniem. Dosc wydajne to chlodzenie mimo wszystko, ale glosne i nie ma radiatorow ramu/zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...